Առաջին երկու շաբաթները կանցնեն նահանջող Պլուտոնի գերիշխանության ներքո, և դրանք մարտահրավերներով լի կլինեն։ Սակայն հոկտեմբերի երկրորդ կեսը դրական շրջադարձ կբերի։ Այս ամիս նշանների մեծ մասին զգալի հաջողություններ չեն սպասվում իրենց կարիերայում կամ ֆինանսներում, փոխարենը սերային հարցերը լավ կընթանան։
Խոյերը կունենան ակտիվ և իրադարձություններով լի շրջան։ Հոկտեմբերի առաջին իսկ օրերից կարող եք հայտնվել իրադարձությունների այնպիսի հորձանուտի մեջ, որ կարող եք բաց թողնել ինչ-որ կարևոր բան։ Այնուամենայնիվ, մի փորձեք արգելակել. թույլ տվեք, որ որոշ իրադարձություններ զարգանան առանց ձեր մասնակցության, ինչը կքչացնի ձեր սթրեսը։ Ամսվա սկզբին ժամանակ հատկացրեք մանրամասն գործողությունների ծրագիր կազմելուն։ Այնուհետև ջնջեք կետերի ճիշտ կեսը։ Այդ դեպքում հնարավորություն կա, որ մնացած ամեն ինչ ավարտվին կհասցնեք։ Հոկտեմբերի 10-ից հետո խուսափեք անցյալի մարդկանց ձեր կյանք մուտք գործելուց, խուսափեք կարոտախտով տարվելուց և փոխարենը ազատվեք ձեզ անհարմարություն պատճառող հին իրերից։ Ամսվա երկրորդ կեսին կհայտնվեն գումար վաստակելու կամ կարիերան փոխելու նոր հնարավորություններ։ Ավելի լավ է գործեք ձեր ինտուիցիայի հիման վրա։ Եթե ձեզ հրավիրել են համերգի կամ երեկույթի, ընդունեք դա. դրանք կարող են ձեզ ոգեշնչման և դրական լիցքի մեծ չափաբաժին տալ։ Ամսվա վերջին կենտրոնացեք ֆիզիկական ակտիվության, մարզասրահ գնալու, լողալու և մաքուր օդում զբոսնելու վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 17, 25, 27
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 8, 13, 14, 23, 29
Ցուլերի համար հոկտեմբերը կարող է իսկապես հիանալի ամիս լինել։ Եթե ավելի լավ հոգ տանեք ձեր և ձեր հոգեկան բարեկեցության մասին, ապա բոլոր հնարավորություններն ունեք բարելավելու ձեր սիրային կյանքը։ Մի վախեցեք ուշադրություն գրավել և կապվել անծանոթների հետ։ Ամսվա առաջին մի քանի օրերին կարող եք ստանալ այն համաձայնությունը կամ համագործակցությունը, որը երկար ժամանակ անհաջող փնտրում էիք։ Եթե զբաղված եք ձեր սեփական բիզնեսով, հոկտեմբերի երկրորդ կեսը կարող է անսպասելի շահույթ բերել և լրացուցիչ հաստատել, որ ճիշտ ուղու վրա եք։ Այնուամենայնիվ, այս ժամանակահատվածում կարող են որոշակի խնդիրներ առաջանալ ընտանիքի անդամների հետ. փոխզիջումները կարող են անհնար լինել, և դուք կարող եք ծանրաբեռնվել շատ ավելի շատ պարտականություններով, քան նախկինում։ Առողջությունը նույնպես կարող է տուժել. հնարավոր է ախտանիշների լայն շրջանակ՝ մրսածությունից և հազից մինչև քրոնիկ հիվանդությունների սրացումներ։ Ամսվա վերջը շատ խառը կլինի։ Շատ հարցեր կպահանջեն լուրջ որոշումներ, մինչդեռ ձեր հոգին կձգտի անպատասխանատվության և վերագործարկման։ Ծախսերը կարող են անսպասելիորեն աճել, բայց հնարավոր են նաև անսպասելի ուրախություն և երկար սպասված առաջարկ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 8, 12, 16, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 15, 23, 24, 30
Երկվորյակների հմայքն ու խարիզման հոկտեմբերին կհասնեն տիեզերական մակարդակի։ Դուք ուշադրություն կգրավեք և նոր ծանոթություններ կունենաք։ Հետևաբար, ամսվա սկզբից հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր արտաքին տեսքին։ Ձեր ցանկություններն ու մտքերը կարող են մի փոքր տարբերվել. ամբողջ ամսվա ընթացքում աշխատանքում կամ բիզնեսում ավելիին հասնելու ցանկությունը կմրցակցի ռոմանտիկ զգացմունքների հետ։ Կարող եք, իհարկե, փորձել համատեղել երկուսն էլ, բայց այդ դեպքում հաստատ բավարար չեք քնի, և ձեր էներգիան արագ կսպառվի։ Այսպիսով, ստիպված կլինեք ընտրություն կատարել։ Ամսվա կեսին հնարավոր է շահավետ առաջարկ կամ գործարք, բայց նախապես հաշվի առեք բոլոր թույլ կողմերը և մի անտեսեք մանր տառերով գրվածը՝ շատ ուշադիր կարդացեք պայմանագիրը։ Պատրաստ եղեք կանխատեսել զարգացումներն ինչպես հասարակական, այնպես էլ անձնական հարցերում։ Հոկտեմբերի վերջին կապվեք հեռավոր ազգականների հետ՝ կարող եք ստանալ շատ հետաքրքիր և ժամանակին եկող նորություններ։ Մի վախեցեք չպլանավորված ուղևորությունից, եթե դա կբարելավի հարաբերությունները ձեր սիրելիի հետ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 7, 10, 20, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 13, 15, 16, 19, 30
Խեցգետինները հաջող ամիս կունենան՝ իրականացնելով վաղուց պլանավորվածն ու հասնելով իրենց նպատակներին: Այնուամենայնիվ, առաջընթացը դանդաղ կլինի: Եղեք համբերատար և մտածված կերպով առաջնահերթություններ սահմանեք: Զգոն եղեք և խուսափեք ակնթարթային ցանկություններից և գայթակղություններից: Ամսվա կեսերին ձեզ մոտ գտնվող մարդիկ կարող են անվճար օգնություն առաջարկել: Մի մնացեք պարտքի տակ և բարի գործեր արեք ձեր հասանելիության ոլորտներում: Ամսվա կեսերին հատուկ ժամանակ և ուշադրություն նվիրեք սիրելիների հետ հարաբերությունների բարելավմանը: Այս ժամանակահատվածում կարող են նաև վերստին հայտնվել անցյալի մարդիկ, բայց հիշեք, որ լավագույնն է անցյալը թողնել անցյալում: Ամսվա երկրորդ կեսը, ինչպես սպասվում է, համեմատաբար անկայուն կլինի: Կցանկանաք կենտրոնանալ ձեր անձնական կյանքի վրա, բայց աշխատանքն անընդհատ կշեղի ձեզ: Այնուամենայնիվ, կասկածները կամ հարցերը, որոնք ձեզ խանգարում էին, կարող են անհետանալ: Ամսվա վերջին օրերը հնարավորություն կտան ուղղել նախկին սխալը: Ամսվա ընթացքում հատկապես ուշադիր եղեք ձեր առողջության նկատմամբ և խուսափեք ինքնաբուժումից:
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 11, 20, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 9, 15, 16, 23
Հոկտեմբերին Առյուծները բազմիցս կհանդիպեն իրավիճակների, որոնք կստիպեն նրանց փոխել իրենց տեսակետը շատ բաների վերաբերյալ: Ամսվա սկզբին փորձեք ավելի շատ շփվել ընտանիքի և ընկերների հետ: Այս ժամանակը անբարենպաստ է ֆինանսների կառավարման, խոշոր գնումների և ներդրումների համար. սխալներ թույլ տալու հավանականությունը բարձր է: Հոկտեմբերի 10-ից հետո հնարավոր են փոփոխություններ անձնական կյանքում: Եթե ձեր հարաբերություններում երկար ժամանակ լարվածություն է կուտակվել, հնարավոր է վճռական վեճ և բաժանում: Ամսվա կեսին լավ կլինի է խուսափել տան վերանորոգումից և նոր կահույք գնելուց: Հոկտեմբերի երկրորդ կեսը կարող է բավականին եռուն, իրադարձություններով լի լինել: Այս ժամանակահատվածում լավագույնն է խուսափել երկարաժամկետ նախագծերից: Կենտրոնացեք փոքր գործերի և ընթացիկ խնդիրների վրա: Եթե շատ ակտիվ եք, հոկտեմբերի 14-ից հետո հնարավոր են նոր ծանոթություններ: Փորձեք այս ժամանակահատվածում հատուկ ուշադրություն դարձնել ձեր արտաքին տեսքին և հագնվել առիթին համապատասխան: Ամսվա վերջում կարող է ուժեղ հոգնածություն առաջանալ: Փոխեք ձեր սննդակարգը, ավելի շատ ջուր խմեք և շեշտը դրեք վարժությունների վրա:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 6, 11, 20, 23
• Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 15, 22, 29, 30
Կույսերը պետք է պատրաստ լինեն, որ ամսվա սկզբին իրենց կկլանեն աշխատանքը և առօրյա խնդիրները: Այս ժամանակահատվածում խուսափեք կարևոր փաստաթղթեր ստորագրելուց կամ նոր նախագծեր սկսելուց: Մի՛ ներքաշվեք ռիսկային ձեռնարկությունների մեջ, պարտքով փող մի՛ տվեք և վարկ մի՛ վերցրեք: Ցանկալի է նաև խուսափել զվարճանքի և այլ տեսարժան վայրերից՝ թե՛ ձեզ, թե՛ ձեր սիրելիների համար: Վնասվածքի կամ վթարների մեծ ռիսկ կա: Այս ժամանակահատվածում խուսափեք չափազանց բաց և անկեղծ լինելուց, հատկապես, եթե դրան դրդեն ձեր հարազատները: Նրանք կարող են ունենալ թաքնված դրդապատճառ՝ ձեզանից ինչ-որ բան խլելու համար: Հոկտեմբերի կեսին հնարավոր է վաղուց հասունացող բաց հակամարտություն: Անհրաժեշտության դեպքում գերադասելի է հարցերը լուծել գրավոր կամ անծանոթների ու մասնագետների ներկայությամբ՝ կախված իրավիճակից: Ամսվա երկրորդ կեսը սիրո և ստեղծագործականության ժամանակ է: Սա բարենպաստ ժամանակահատված է նոր ծանոթություններ հաստատելու և առկա հարաբերություններն ամրապնդելու համար. աստղերը կանխատեսում են, որ դուք կկարողանաք դրանք հասցնել ավելի բարձր մակարդակի: Առատաձեռն եղեք բարի գործերով և ընկերների օգնությունը պատրաստակամորեն ընդունեք: Եթե բավականաչափ նախաձեռնող լինեք, վաղուց պահած երազանքը կարող է իրականանալ:
• Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 12, 14, 16, 23
Աստղերը Կշեռքի նշանի տակ ծնվածներին զգուշացնում են. եթե հոկտեմբերի համար մեծ ծրագրեր ունեիք, ապա դրանք առաջին շաբաթում կարող են հետաձգվել: Մեծ դժվարությամբ ձեռք բերված համաձայնությունները կարող են մի ակնթարթում խզվել, և գործընկերները կձևացնեն, թե ոչինչ չի պատահել: Նախկինում կարգավորված ֆինանսական հարցերը նույնպես կարող են խափանվել: Գլխավորը շարունակել վարկերը մարելն է, եթե դրանք ունեք, և խուսափել ուշացած վճարումներից: Ամսվա կեսին կարևոր է ավելի շատ շփվել համախոհների կամ ձեզ աջակցողների հետ: Կիսվեք գիտելիքներով և փորձով, ժամանակ հատկացրեք հանգստանալու և ձեր իրական «ես»-ը գտնելու համար: Մի կողմ մի՛ թողեք ձեր ստեղծագործական կողմը: Ազատորեն զբաղվեք ոչ ավանդական նախագծերով և փորձարկումներով: Հոկտեմբերի երկրորդ կեսին զգույշ եղեք իրատես լինելու հարցում. պատրանքները հիմա կարող են վտանգավոր լինել: Գործեք ավելի պարզ և հստակ ու խնդիրներ մի՛ փնտրեք այնտեղ, որտեղ դրանք չկան: Ամսվա վերջին օրերին դուք հաջողակ կլինեք սիրո մեջ. ամեն ինչ կարող է թվալ պատահական հանդիպում սրճարանում կամ փողոցում, բայց սա ձեր «նրանք երջանիկ ապրեցին հավիտյան» հնարավորությունն է:
• Բարենպաստ օրերը՝ 7, 10, 13, 20, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 15, 16, 19, 30
Ամսվա առաջին կեսին Կարիճները ստիպված կլինեն պայքարել արևի տակ իրենց տեղի համար։ Ի դեպ, նաև լուսնի տակ։ Դժվարություններ կառաջանան ոչ միայն աշխատանքում կամ բիզնեսում, այլև անձնական կյանքում։ Այն դիրքերը, որոնց համար այդքան աշխատել եք, կարող են լրջորեն խաթարվել։ Հատկապես ուշադիր եղեք ձեր հեղինակության նկատմամբ և խուսափեք բամբասանքների տեղիք տալուց։ Զգույշ եղեք ճանապարհներին և հետևեք երթևեկության կանոններին՝ որպես վարորդ, թե հետիոտն։ Ամսվա կեսին կարող են կոնֆլիկտներ առաջանալ վարքագծի կանոնների և ընդունելի չափանիշների վերաբերյալ տարբեր տեսակետների պատճառով։ Մի շտապեք կոնֆլիկտի մեջ մտնել. մտածեք. գուցե ձեր տեսակետներն ու մտքերը այլևս չե՞ն համապատասխանում ներկայիս հանգամանքներին և իսկապե՞ս սպառել են իրենց օգտակարությունը։ Հոկտեմբերի 22-ից հետո հնարավորություններ կբացվեն նոր մակարդակի հասնելու ինչպես ձեր կարիերայում, այնպես էլ անձնական կյանքում։ Սակայն դա կպահանջի լրացուցիչ ջանքեր և Սուպերմենի կամ Հրաշք մարդու ռեժիմ։ Ամսվա վերջին ինքներդ ձեզ թույլ տվեք ձեռք բերել այն, ինչի մասին վաղուց երազել եք։ Սա ձեզ կտա դրական էներգիայի ծով և ոգեշնչում՝ հետագայում ստեղծագործելու համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 20, 25, 26
1, 8, 15, 16, 23
Հոկտեմբերն Աղեղնավորի համար անակնկալների ծով կբերի, հատկապես ֆինանսական։ Հնարավոր են չպլանավորված ծախսեր՝ կենցաղային խնդիրների պատճառով։ Տնից դուրս գլուց առաջ ուշադիր ստուգեք, որ ամեն ինչ անջատված է, և մի մոռացեք ձեր բանալիները։ Զգույշ եղեք տեխնոլոգիաների հետ գործ ունենալիս։ Մի մերժեք առաջարկվող որևէ օգնություն։ Ամսվա առաջին կեսին ինտուիցիան կարող է ձեզ սխալ հուշումներ տալ, հատկապես, եթե որոշ ժամանակ չեք լսել նրան։ Այս ժամանակահատվածում կարող է դժվար զրույց լինել ազգականի հետ կամ նույնիսկ կոնֆլիկտ։ Ամսվա երկրորդ կեսին ինքներդ ձեզ բավարար ժամանակ տրամադրեք դժվար իրավիճակները քննարկելու և խուսափեք շտապ եզրակացություններ անելուց։ Փորձեք չարձագանքել ազդակներին։ Եթե վերահսկեք ձեր հույզերը և հանգստություն պահպանեք, կարող եք ձեր կյանքը հասցնել հաջորդ մակարդակի։ Ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և մարզանքներին։ Իդեալական կլինի մերսման կամ բժշկական բուժման ենթարկվել, որը երկար ժամանակ հետաձգել եք։ Վերջին օրերին ճանապարհորդությունները հատկապես հաջող կլինեն։ Բայց զգոն եղեք. կա ինչ-որ բան մոռանալու կամ կորցնելու վտանգ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 7, 13, 20, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 18, 22, 29
Հոկտեմբերին Այծեղջյուրներին կարող են սպասվել նշանակալի իրադարձություններ և փոփոխություններ: Ամսվա սկզբին լարվածությունը կարող է հատկապես բարձր լինել, և հանգամանքները կարող են զարգանալ ամենաանսպասելի ձևերով: Երբեմն կթվա, թե ամեն ինչ ձեր դեմ է, և իրականանում է միայն այն, ինչից վախենում էիք: Բայց փորձեք պահպանել լավատեսությունը և բարձր տրամադրությունը: Դիմացեք այս դժվարին ժամանակահատվածին՝ առանց որևէ հանկարծակի քայլ անելու կամ վեճ առաջացնելու: Ամսվա կեսին կարող եք հասկանալ, որ նախկինում մտածված գաղափարներն ու ծրագրերը չեն ստացվում, և ձեզ անհրաժեշտ է շտապ նորերը մտածել: Կարող եք հանդիպել չարամիտ մարդկանց. խուսափեք նրանց հետ անմիջական անձնական կոնֆլիկտներից՝ բոլոր հարցերը լուծեք քաղաքակիրթ ձևով: Հոկտեմբերի 18-ից հետո ձեր առջև կբացվեն նոր հեռանկարներ: Թարմ մտքերն ու հետաքրքիր գաղափարները եզակի հնարավորություն կընձեռեն արմատապես փոխելու ձեր կարիերան և ապագայի համար ապահովելու լավ եկամուտ: Միայնակ Այծեղջյուրները հնարավորություն ունեն նաև ոգեղեն փոթորկի և գեղեցիկ սիրավեպի: Այնուամենայնիվ, զգույշ եղեք ձեր առողջության հետ և խուսափեք մրսածությունից:
• Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 15, 18, 23, 30
Հոկտեմբերը Ջրհոսների համար շատ հաջողակ ամիս կլինի։ Առաջին շաբաթում կենտրոնացեք նախաձեռնողական գործողությունների վրա, և դրանք անպայման լավ արդյունքներ կտան։ Սակայն գործեք հետևողականորեն և հույսը դրեք առողջ բանականության ու սթափ հաշվարկի վրա։ Պետք է հատկապես համբերատար լինեք սիրելիների հետ և, հնարավոր է, նույնիսկ զսպեք տարեց ազգականին սխալ թույլ տալուց։ Ամսվա կեսը բարենպաստ է վերանորոգման և բարելավումների համար։ Վստահորեն կարող եք նաև ներդրում կատարել ինքներդ ձեր մեջ. ձեր առողջությունը, արտաքին տեսքը, գիտելիքները և նոր մասնագիտություն սովորելը. այս ամենը բազմապատիկ կարդարանա։ Հոկտեմբերի երկրորդ կեսը կարող է հաճելի անակնկալներ բերել ձեր անձնական կյանքում։ Եվ եթե մտածում եք ընտանիք կազմելու մասին, հիմա ժամանակն է այդ ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկելու։ Ավելի վաղ ինքներդ ձեզ տված խոստումները ևս այս ժամանակահատվածում կկատարվեն, հատկապես, եթե դրանք վերաբերում են վատ սովորություններից հրաժարվելուն կամ քաշի կորստին։ Ուշադրություն դարձրեք ամսվա վերջին օրերին. հիանալի հնարավորություն կստեղծվի ձեր կյանքը հաջորդ մակարդակի հասցնելու համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 13, 22, 28, 31
1, 2, 10, 11, 27, 30
Ձկների համար հոկտեմբերի առաջին կեսը կարող է ստվերվել չափազանց ծանրաբեռնվածությամբ։ Կմեծանա թե՛ առաջադրանքների քանակը, թե՛ պատասխանատվության մակարդակը։ Ձեր նվիրվածությունը, ձեր ժամանակն ու էներգիան նվիրելու պատրաստակամությունը կարող են արժանի չլինել նրանց, ում օգնում եք։ Հետևաբար, լավ է ավելի շատ կենտրոնանալ ինքներդ ձեր, սեփական գործերի վրա և ձգտել հոգևոր հարմարավետության ու ինքնակատարելագործման։ Ամսվա կեսին ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը, ախտորոշմանը և բուժմանը։ Ամսվա երկրորդ կեսը ձեզ կարող է ստիպել կիսվել աշխատանքի և ընտանիքի միջև։ Լավ հարաբերությունները կարող են վատթարանալ ընթացիկ ծրագրերի քննարկման և մտերիմ զրույցների բացակայության պատճառով։ Հատկապես զգույշ եղեք ձեր ֆինանսների հետ։ Խուսափեք խոշոր գնումներ կատարելուց։ Այս ժամանակահատվածում զգույշ եղեք ձեր ախորժակի հետ. կարող եք ավելորդ քաշ հավաքել։ Աշնանային մելամաղձությունը կարող է սկսվել ամսվա վերջին օրերին։ Փորձեք առավելագույնս օգտագործել այն՝ զբոսնել տերևների շրշյունի միջով, կազմակերպել լուսանկարահանում այգում կամ հարմարավետ երեկո անցկացնել սուրճի, վերմակի և գրքի հետ։

01.10.2025 Первые две недели пройдут под влиянием ретроградного Плутона, и они будут довольно сложными. Но вторая половина октября повернет все в лучшую сторону. В карьере и финансах у большинства знаков в этом месяце особого везения не предвидится, а вот с любовью все будет хорошо.
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Овен
Представителей знака Овен ждет активное и насыщенное время. Успевайте глубоко вдохнуть перед этим октябрем — уже с первых дней вас может захватить такой водоворот событий, что вы можете не заметить и упустить что-то важное. Но все же не пытайтесь замедляться, позволяйте некоторым событиям происходить без вашего участия, заодно сбережете нервы. В начале месяца не пожалейте времени на составление подробного плана действий. А потом вычеркните ровно половину пунктов. Тогда есть шанс, что все оставшееся будет выполнено. После 10 октября не впускайте в вашу жизнь людей из прошлого, не предавайтесь ностальгии и лучше избавьтесь от старых вещей, которые вызывают у вас неприятные ощущения. Во второй половине месяца будут появляться новые возможности для заработка или смены деятельности. Лучше действовать на основе интуиции. Если будут звать на концерт или вечеринку — соглашайтесь, они могут дать вам изрядную дозу вдохновения и позитива. Ближе к концу месяца сделайте упор на физическую активность, посещение спортзала, бассейна, прогулки на свежем воздухе.
Благоприятные дни: 6, 11, 17, 25, 27 Неблагоприятные дни: 2, 8, 13, 14, 23, 29
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Телец
Для Тельцов октябрь может стать по-настоящему звездным месяцем! Если будете больше заботиться о себе и хорошем душевном состоянии, то есть все шансы улучшить личную жизнь. Не бойтесь притягивать к себе внимание и общаться с незнакомыми людьми. В первых числах месяца вы можете получить согласие или сотрудничество, которого давно и безуспешно добивались. Если вы заняты своим делом, то во второй половине октября можете получить неожиданную прибыль и дополнительные подтверждения, что вы на верном пути. Но вот с родственниками в этот период могут возникать определенные проблемы — компромиссы найти не удастся и на вас может свалиться гораздо больше обязанностей, чем раньше. Также может подвести здоровье: здесь возможен большой диапазон — от простуды и кашля до обострения хронических заболеваний. Конец месяца будет очень противоречивым. В это время многие дела потребуют от вас серьезных решений, а душа при этом захочет безответственности и перезагрузки. Расходы могут внепланово возрасти, но возможна неожиданная радость и предложение, которого вы давно ждали.
Благоприятные дни: 3, 8, 12, 16, 28 Неблагоприятные дни: 1, 15, 23, 24, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Близнецы
Обаяние и харизма Близнецов в октябре выйдут на космический уровень. Вы будете привлекать внимание и притягивать новые знакомства. Поэтому уже в начале месяца особо позаботьтесь о своем внешнем виде. Ваши желания и мысли могут несколько разниться: весь месяц стремление достичь большего на работе или в бизнесе будет соперничать с романтическим настроением. Можно, конечно, попытаться успеть и то, и другое, но тогда вы точно не будете высыпаться и силы очень быстро покинут вас. Так что придется делать выбор. Ближе к середине месяца возможно выгодное предложение или сделка, но просчитайте заранее все слабые моменты и не пропускайте мелкий шрифт – читайте договор очень внимательно. Будьте готовы предвидеть развитие событий наперед — как в делах общественных, так и личных. В конце октября выходите на связь с дальними родственниками — вы можете получить весьма интересные и своевременные новости. Не бойтесь отправиться в незапланированное путешествие, если это улучшит ваши отношения с любимым человеком.
Благоприятные дни: 2, 7, 10, 20, 24 Неблагоприятные дни: 13, 15, 16, 19, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Рак
Ракам предстоит вполне успешный месяц, когда получится реализовать давно задуманные планы и достичь намеченных целей. Но дела будут продвигаться неспешно. Запаситесь терпением и правильно расставляйте приоритеты. Будьте бдительны и не отвлекайтесь на сиюминутные желания и соблазны. Ближе к середине месяца вам могут оказать безвозмездную помощь люди рядом. Не оставайтесь в долгу и делайте добрые дела в тех областях, которые находятся в вашем доступе. В середине месяца уделите особое время и внимание налаживанию отношений с близкими. Люди из прошлого также могут объявится в этот период, но помните, что прошлое лучше оставить в прошлом. Вторая половина месяца ожидается менее стабильной. Вам захочется сосредоточиться на личной жизни, но работа то и дело будет забирать все ваше внимание. Зато могут уйти сомнения или вопросы, которые мешали двигаться вперед. В последних числах месяца выпадет возможность исправить допущенную ранее ошибку. Весь октябрь будьте особо внимательны к своему здоровью и не занимайтесь самолечением.
Благоприятные дни: 3, 6, 11, 20, 25 Неблагоприятные дни: 1, 9, 15, 16, 23
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Лев
У Львов в октябре неоднократно будут возникать ситуации, которые заставят поменять точку зрения на многие явления. В начале месяца постарайтесь больше общаться с родственниками и друзьями. Это время неблагоприятно для распределения финансов, крупных покупок и инвестиций — высока вероятность ошибок. После 10 октября возможны перемены в личной жизни. Если в отношениях давно нарастало напряжение, то возможна решающая ссора и разрыв. В середине месяца лучше избегать ремонта в доме и не приобретать новую мебель. Вторая половина октября может быть весьма беспокойной, но насыщенной. Долгосрочных проектов в этот период лучше избегать. Сосредоточьтесь на мелких делах и текущих вопросах. Если будете весьма активны — после 14 октября возможны новые знакомства. Старайтесь уделять в этот период особое внимание своему внешнему виду, одевайтесь соответственно обстановке. В последних числах может прийти сильная усталость. Измените питание, пейте больше воды и сделайте упор на спорт.
Благоприятные дни: 4, 6, 11, 20, 23 Неблагоприятные дни: 7, 15, 22, 29, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Дева
Девам стоит приготовиться к тому, что в начале месяца вас поглотят работа и бытовые проблемы. Не подписывайте в это время важных бумаг и не начинайте новые проекты. Не позволяйте втянуть себя в авантюры, не давайте в долг и не берите кредиты сами. Также лучше избегать нахождения на аттракционах и вам, и вашим близким. Высок риск травм или аварий. Не будьте в этот период особо откровенны и открыты. Особенно, если к этому вас будут побуждать родственники. Есть вероятность, что у них будет иметься скрытый мотив что-то выведать от вас. В середине октября возможен открытый конфликт, который давно назревал. При необходимости лучше все улаживать письменно или в присутствии посторонних лиц или специалистов, в зависимости от ситуации. А вот вторая половина месяца – время для любви и творчества. Это благоприятный период для новых знакомств, а также для укрепления уже существующих отношений – звезды говорят, вы сможете поднять их на новый уровень. Будьте щедры на добрые дела и с готовностью принимайте помощь друзей. Если будете достаточно активны — может исполниться давняя мечта.
Благоприятные дни: 6, 11, 17, 25, 27 Неблагоприятные дни: 9, 12, 14, 16, 23
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Весы
Звезды предупреждают рожденных под знаком Весы: если вы задумали на октябрь грандиозные планы — есть вероятность, что в первую неделю их придется отложить. Договоренности, которых вы достигли с большим трудом, могут сгореть вмиг, а деловые партнеры сделают вид, что ничего не было. Финансовые вопросы, налаженные ранее, тоже могут дать сбой. Главное — продолжать выплачивать кредиты, если они у вас есть, и избегать просрочек. Ближе к середине месяца важно побольше взаимодействовать с людьми, которые вам близки по духу или поддерживают вас. Обменивайтесь знаниями и опытом, вовремя отдыхайте и ищите себя. Не отставляйте свою творческую часть в сторону. Смело приступайте к реализации нестандартных проектов и экспериментам. Во второй половине октября внимательно следите за тем, чтобы быть реалистами – иллюзии сейчас могут быть опасны. Действуйте проще и яснее и не ищите проблем там, где их нет. В последних числах месяца вам повезет в любви: все может выглядеть как случайная встреча в кафе или на улице, но это ваш шанс на «жили они долго и счастливо».
Благоприятные дни: 7, 10, 13, 20, 24 Неблагоприятные дни: 8, 15, 16, 19, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Скорпион
Скорпионам в первой половине месяца придется побороться за место под солнцем. И под луной, кстати, тоже. Сложности наметятся не только на работе или в бизнесе, но и в личной жизни. Позиции, которые вы так долго завоевывали могут серьезно пошатнуться. Особо следите и за своей репутацией и не давайте повода для сплетен. Будьте внимательны и на дорогах и не нарушайте правила ни как водитель, ни как пешеход. В середине месяца могут возникать противоречия в связи с разными представлениями о правилах поведения и допустимых нормах. Не спешите идти на конфликт, задумайтесь: может в чем-то ваши точки зрения и мысли уже не соответствуют текущим обстоятельствам и действительно изжили себя. После 22 октября откроется возможность выйти на новый уровень и в карьере, и в личном плане. Но для этого придется приложить дополнительные усилия и включить режим Супермена или Чудо-Женщины. Ближе к концу месяца позвольте себе приобрести то, о чем давно мечтали. Это даст вам море позитивной энергии и вдохновение творить дальше.
Благоприятные дни: 6, 11, 20, 25, 26 Неблагоприятные дни: 1, 8, 15, 16, 23
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Стрелец
Октябрь принесет Стрельцам море неожиданностей, в первую очередь в финансах. Возможны незапланированные траты из-за бытовых проблем. Тщательно проверяйте перед уходом, чтобы все было выключено, и не забывайте ключи. Будьте аккуратны при обращении с техникой. Не отказывайтесь от помощи любого рода, если вам ее предложат. Интуиция в первой половине месяца может давать неверные подсказки, особенно, если вы давно к ней не прислушивались. В этот период может произойти непростой разговор с родственником и даже конфликт. Во второй половине месяца давайте себе достаточно времени на обдумывание сложных ситуаций, и не делайте поспешных выводов. Постарайтесь не реагировать на все импульсивно. Если будете контролировать эмоции и держать себя в руках, то сможете вывести жизнь на новый уровень. Уделяйте внимание здоровью и спорту. Оптимально пройти курс массажа или медицинских процедур, которые вы давно откладывали. Путешествия, предпринятые в последние дни будут особо удачны. Но будьте бдительны — есть вероятность забыть что-то или потерять.
Благоприятные дни: 5, 7, 13, 20, 24 Неблагоприятные дни: 1, 8, 18, 22, 29
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Козерог
Козерогов в октябре ожидают значительные события и перемены. В начале месяца напряжение может быть особенно сильным, а обстоятельства сложатся самым неожиданным образом. Моментами вам будет казаться, что все направлено против вас и сбывается только то, чего вы боялись. Но постарайтесь не терять оптимизма и бодрости духа. Перетерпите сложный период, не делая резких движений и не устраивая сцен. Ближе к середине месяца вы можете увидеть, что задуманные ранее идеи и планы не срабатывают и надо срочно придумывать новые. У вас могут появиться недоброжелатели: не вступайте с ними в личный прямой конфликт — решайте все вопросы цивилизованно. А вот после 18 октября вам откроются новые перспективы. В свежих мыслях и интересных идеях вы обнаружите уникальная возможность радикально сменить сферу деятельности и обеспечить себе хороший доход на будущее. Кроме того, у одиноких Козерогов есть шансы на бурный и красивый роман. Но будьте аккуратны со здоровьем, избегайте простудных заболеваний.
Благоприятные дни: 6, 11, 17, 25, 27 Неблагоприятные дни: 9, 15, 18, 23, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Водолей
Октябрь будет для Водолеев весьма удачным месяцем. В первую неделю сделайте особый упор на активных действиях, и они непременно дадут хороший результат. Но действуйте последовательно и опирайтесь на здравый смысл и трезвый расчет. С близкими придется проявить особое терпение и, возможно, удержать кого-то из пожилых родственников от неверного поступка. В середине месяца благоприятно заниматься ремонтом и улучшением пространства вокруг себя. Также можете смело инвестировать деньги в себя: здоровье, внешность, знания, освоение новой профессии — все это окупится многократно. Вторая половина октября может подарить вам приятные сюрпризы в личной жизни. А если вы подумывали о создании семьи, то сейчас самое время сделать шаги в этом направлении. Обещания, данные себе ранее, также лучше исполнить в этот период. Особенно если это касается избавления от вредных привычек или снижения веса. В последние дни месяца будьте внимательны — откроется удачная возможность вывести жизнь на новый уровень.
Благоприятные дни: 3, 9, 13, 22, 28, 31 Неблагоприятные дни: 1, 2, 10, 11, 27, 30
Гороскоп на октябрь 2025 года для знака зодиака Рыбы
У представителей знака Рыбы первая половина октября может быть омрачена чрезмерными нагрузками. Увеличится и количество дел, и уровень ответственности. Ваша самоотверженность и готовность отдавать силы и время могут не встретить отклика у тех, кому вы будете помогать. Поэтому лучше больше сосредотачиваться на себе, своих делах, и стараться стремиться к душевному комфорту и наполненности. В середине месяца уделите внимание своему здоровью, диагностике и лечению. Вторая половина месяца может заставить вас разрываться между работой и семьей. Хорошие отношения могут испортиться из-за недостатка обсуждения текущих планов и просто задушевных разговоров. Проявляйте особую аккуратность в плане финансов. Не стоит совершать крупных покупок. Будьте аккуратны с проявлением аппетита в этот период — можно набрать лишнего. В последние дни месяца может появиться осенняя меланхолия. Попробуйте извлечь из нее пользу — прогуляйтесь по шуршащим листьям, устройте себе фотосессию в парке или уютный вечер с какао, пледом и книгой.