Ամռան առաջին ամիսը կլինի հետադարձ Պլուտոնի ազդեցության տակ։ Կարծես Մերկուրին, Վեներան և Մարսը քիչ էին, հիմա էլ՝ Պլուտոնը։ Աստղագետներն այն այլևս մոլորակ չեն համարում, բայց աստղագուշակության մեջ առանց այս անհանգիստ թափառաշրջիկի ելք չկա։ Այս ժամանակահատվածը որևէ մեծ խնդիր չի բերի, բայց Պլուտոնը որոշների հունիսը կփչացնի։
Հունիսի սկզբին Խոյերին խորհուրդ է տրվում ավելի ակտիվ լինել և սկսել կատարելագործել այն ամենը, ինչին կարող եք հասնել: Մի վախեցեք ռիսկի դիմել և փորձել ձեր ուժերը նոր ուղղություններով: Եթե այս ժամանակահատվածում նոր ծանոէություն հաստատեք, ապա դա կարող է վերածվել երկարատև հարաբերությունների՝ անկեղծ և օգտակար: Ավելի համարձակ ու ավելի համառ եղեք ձեր նպատակներին հասնելու հարցում: Բայց մի սպասեք հրաշքների, եթե ինքներդ ամեն ինչում նախաձեռնող չլինեք: Ամսվա առաջին կեսին հնարավորություն կա հաշտվել նրանց հետ, ում հետ երկար ժամանակ վիճաբանության մեջ եք եղել: Սովորեք փոխզիջումներ փնտրել:
Ամսվա կեսը կարող է լինել բավականին հանգիստ և հավասարակշռված ժամանակահատված: Օգտագործեք այդ օրերն ինքնազարգացման համար, ուշադրություն դարձրեք ձեր տաղանդներին: Հունիսի վերջին համարձակորեն սկսեք իրականացնել նոր ծրագրեր: Եթե այս ժամանակահատվածում մտերիմներից ինչ-որ մեկը ձեր օգնության կարիքը կունենա, մի՛ տատանվեք և մի՛ սակարկեք:
Հունիսին Ցուլերը կկարողանա հատուկ աջակցություն զգալ հարազատներից, ընկերներից կամ գործընկերներից: Ձեզ անհրաժեշտ կլինի ձեր ողջ քաջությունն ու վճռականությունը՝ պատրաստ եղեք էներգիան ուղղել ամենակարևոր բաների վրա: Ձեռնարկեք նախաձեռնություն, համարձակորեն արտահայտեք ձեր գաղափարները, փնտրեք օգնականներ և համախոհներ: Հնարավորություն կա, որ ինչ-որ մեկը կշրջվի ձեզանից կամ կքննադատի ձեզ: Հանգիստ ընդունեք այն փաստը, որ դուք նույն ճանապարհով չեք գնում: Ամսվա կեսին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը, սպորտին և զբոսանքներին: Սա լավ ժամանակ է վատ սովորություններից հրաժարվելու համար:
Անձնական կյանքը նույնպես կարող է հատուկ ուշադրություն պահանջել: Հնարավորության դեպքում ներդաշնակեցրեք հարաբերությունները, հարթեցրեք սուր անկյունները և ավելի շատ պահեր ստեղծեք հոգևոր համատեղ հարմարավետության համար: Հունիսի երկրորդ կեսը հարմար է հանգիստ, հաճելի ճանապարհորդությունների կամ շրջապատող տարածքը բարելավելու և ներդաշնակեցնելու համար: Վերլուծեք, թե գործունեության առումով ինչն եք ամենաշատը ցանկանում և ձեր ողջ ազատ ժամանակն ու էներգիան ուղղեք դրան: Այս ամսվա կարևոր խնդիրն ինքներդ ձեզ հետ հնարավորինս շատ ներքին երկխոսության հաստատելն է:
Հունիսին բարձր էներգիայան ու կենսուրախությունը Երկվորյակներին կօգնեն հաղթահարել տարբեր խոչընդոտներ: Ամսվա սկզբին բարենպաստ է գործընկերների և հարազատների հետ մտերմանալու, ավելի շատ ընդհանուր լեզու գտնելու համար: Այս ժամանակահատվածում ձեր նախաձեռնողականությունը կպարգևատրվի, բայց մի ստանձնեք այնպիսի առաջադրանքներ և նախագծեր, որոնցում ամեն ինչ պետք է արվի կարճ ժամանակում: Խոստումներ տալուց առաջ ուշադիր կշռադատեք ամեն ինչ: Ամսվա առաջին կեսին կենտրոնացեք սպորտի և ակտիվ հանգստի վրա: Այս ժամանակահատվածում շատ կարևոր է հնարավորինս ամրապնդել ձեր առողջությունը:
Ամսվա կեսին հետադարձ Պլուտոնը կփորձարկի ձեր ուժերը: Ճիշտ սահմանեք ձեր առաջնահերթությունները, և կհաղթահարեք դժվարությունները: Ամսվա երկրորդ կեսին ձեր շրջապատին լիարժեք ցույց տվեք, թե ինչ հմտություններ ունեք և ինչի եք ընդունակ: Մի խուսափեք նոր մարդկանց հետ ծանոթանալուց: Նրանցից ոմանք կարող են մնալ ողջ կյանքի ընթացքում և ոգեշնչել ձեզ: Հունիսի վերջին օրերին զգոն եղեք, որպեսզի չբաց թողնեք ձեր կյանքը դեպի լավը փոխելու հնարավորությունը:
Խեցգետնի նշանի տակ ծնվածների համար հունիսի սկզբին կբացվեն մի քանի լավ հնարավորություններ՝ ինչ-որ բան դեպի լավը փոխելու կամ իրենց երազանքներին հասնելու համար: Ժամանակն է դադարեցնել դժվարություններից խուսափելը և ձեր ակտիվ գործողություններով օգնել «արգելակված» հարցերը առաջ տանել: Ձեր գրավչությունն ու հմայքը կգրավեն ուրիշների ուշադրությունը, և համար ավելի հեշտ կդառնա ձեր նպատակներին հասնելը: Ձեր խոսքերը կլսվեն և կես ճանապարհին կբավարարվեն: Բացի այդ, ամսվա կեսին մոտ կարող է տեղի ունենալ նոր ծանոթություն: Բայց շփման մեջ չափազանց անկեղծ կամ համառ մի՛ եղեք:
Հունիսի երկրորդ կեսը բավականին երկիմաստ է։ Կարող եք կամ հիանալի հանգստանալ՝ մոռանալով ամեն ինչի և բոլորի մասին, կամ ձեր էներգիան ուղղել աշխատանքին, ու այդ դեպքում կկարողանաք արժանապատիվ վաստակել։ Բայց երկու դեպքում էլ ստիպված կլինեք փորձել։ Հոգ տարեք ճիշտ միջավայրի և գործողության կամ անգործության համար պայմանների նախապես կազմակերպման մասին։ Այս ժամանակահատվածում կարող են սրվել հարաբերությունները նրանց հետ, ում հետ սովորաբար լավ էիք լեզու գտնում։ Եղեք նրբանկատ և զուսպ։ Չափազանց դժվար կլինի վերականգնել խաթարված հարաբերությունները, այնպես որ ռիսկի մի՛ դիմեք։
Հունիսն Առյուծների համար կբաժանվի երկու հիմնովին տարբեր ժամանակահատվածների: Ամսվա առաջին կեսը կարող է ձեզ նյարդայնացնել: Ձեր գործունեության արդյունքները և ցանկությունների իրականացումը, կարծես, կսահեն ձեր քթի տակից: Առողջությունը նույնպես կարող է հանկարծակի խաթարվել, գուցե ձեր հիվանդության պատճառն ավելի շատ հոգևոր կլինի, քան ֆիզիկական՝ օրինակ՝ սիրային դրամայի պատճառով կոտրված սիրտ: Ընկերների հետ շփման առումով նույնպես կարող եք զգալի դեֆիցիտ զգալ: Հնարավոր է, որ ստիպված լինեք շատ ժամանակը միայնակ անցկացնել:
Սակայն ամսվա կեսից իրավիճակը կսկսի փոխվել։ Աստղերը խոստանում են դրական էներգիայի ալիք։ Լավատեսությունը զգալիորեն կաճի։ Հնարավոր է՝ տեղի ունենան մի շարք իրադարձություններ, որոնք ձեզ ավելի ակտիվ գործելու ուժ կտան։ Հավանականություն կա, որ դուք կմտածեք բիզնես գաղափարի մասին, որը լավ եկամուտ կբերի։ Ամսվա վերջում կլինեն շատ կարևոր օրեր. կարող են գալ մեծ և արագ փոփոխություններ։ Հունիսի վերջին օրերը բարենպաստ են երկար սպասված գնումներ կատարելու կամ վերանորոգումներ սկսելու համար։
Կույսերի համար սա լավագույն ամիսը չէ լուրջ ֆինանսական խնդիրներ լուծելու կամ նոր գործարքներ կնքելու համար: Փոխարենք կկարողանաք շատ բաներ անել, այնքան, որ հունիսի վերջին միայն կերազեք արձակուրդի մասին: Եթե հնարավոր է, ամսվա ընթացքում կարճատև դադարներ տվեք և զբոսնեք այգում կամ քաղաքից դուրս: Ավելի լավ է ամենակարևոր գործերը կատարել հունիսի սկզբին, այս ժամանակահատվածում աստղերը լիովին ձեր կողմը կլինեն:
Ամսվա կեսին, հետադարձ Պլուտոնի ազդեցության պատճառով, ձեր շուրջն իրավիճակը կարող է սրվել: Հնարավոր են վեճեր ընտանիքում կամ գործընկերների հետ: Պատրաստ եղեք ժամանակին լռել և հմտորեն մեկնաբանություններ տվեք: Ավելի լավ է սիրելիներին նվերներով հաճեցնել, բայց փող մի տվեք. ընտրեք այն, ինչը անպայման կուրախացնի նրանց: Ամսվա երկրորդ կեսին հավանական է ռոմանտիկ կամ պարզապես ձեզ հաճելի ծանոթություն: Փորձեք ներկայանալի տեսք ունենալ և մի անտեսեք սպորտը: Այս ժամանակահատվածում կարող է երկակի վիճակ գալ. դուք կցանկանաք ոչինչ չանել և պարզապես հանգստանալ: Մյուս կողմից, կձգտեք ստեղծել ինչ-որ գեղեցիկ բան և այս աշխարհն ավելի լավը դարձնել: Գտեք գործունեության մի ոլորտ, որը կոգեշնչի ձեզ:
Հունիսը շատ հաջողակ ամիս է Կշեռքների համար ինքնազարգացման և ուսման առումով: Այժմ ձեռք բերած գիտելիքներն ու հմտությունները շատ օգտակար կլինեն ձեզ համար՝ թե՛ աշխատանքում, թե՛ ձեր ապագա ցանկությունների իրականացման համար: Ամսվա սկիզբը բարենպաստ է ձեր գործունեության ոլորտը փոխելու համար: Կա հավանականություն, որ ձեզ կառաջարկեն անսպասելի ուղևորություն. մի՛ մերժեք, դրա ընթացքում կարող են տեղի ունենալ հետաքրքիր և օգտակար ծանոթություններ: Բաց եղեք շփման համար. կարող են գալ երկար սպասված նորություններ:
Աստղերը զգուշացնում են, որ ամսվա կեսին ընտանեկան գործերը կարող են անսպասելիորեն գրավել ամբողջ ուշադրությունը: Փաստ չէ, որ կկարողանաք արագ կարգավորել այս խնդիրների կույտը, բայց այստեղ կարևոր է սկզբունքը՝ արեք այն, ինչ պետք է, և ստացեք այն, ինչ կարող է: Հունիսի 20-ին ուշադրություն մի դարձրեք մանր կոնֆլիկտներին: Ամսվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է շփման, ընկերների հետ հանդիպումների, կարևոր զրույցների ու բանակցությունների համար: Եթե մի փոքր փոխեք ձեր կերպարը, կարող եք սպասել հաճելի փոփոխությունների անձնական կյանքում: Եթե կարող եք հրապարակայնորեն խոսել որևէ տեղ և հայտարարել ինքներդ ձեր և ունեցած հմտությունների մասին, անպայման դա արեք:
Կարիճները կունենան հետաքրքիր հայտնագործությունների և անակնկալների ամիս բոլոր ուղղություններով: Ինչ-որ նոր բան կարող է տեղի ունենալ թե՛ անձնական, թե՛ գործնական ոլորտներում: Հունիսի սկզբը բարենպաստ տարբեր տեսակի գործունեություն համատեղելու համար: Կարդացեք խցանումների մեջ, աշխատեք դրսում, կամ գուցե, նույնիսկ, սիրելի մարդուն ձեզ հետ տանեք գործնական հանդիպման: Փորձեք ամեն ինչում գտնել ոչ ստանդարտ, յուրահատուկ լուծումներ: Այս ժամանակահատվածում կարող եք նույնիսկ ռիսկի դիմել: Որտեղ էլ որ ուղղեք ձեր ուշադրությունը, այդ ոլորտը կշահի:
Ամսվա կեսին կարևոր է կարգավորել ֆինանսական հարցերը: Հնարավորության դեպքում մարեք պարտքերը և կատարեք վաղեմի խոստումները: Մի՛ արձագանքեք բուռն, եթե ամեն ինչ չի ընթանում ըստ ծրագրի, կամ եթե ինչ-որ մեկը չարդարացնի ձեր սպասելիքները: Հունիսի 20-ից հետո անցյալից մի մարդ կարող է վերադառնալ ձեր կյանք և հետաքրքիր գործնական առաջարկ անել: Տրամաբանությունը և ինտուիցիան ձեզ կհուշեն՝ օգտվե՞լ դրանից, թե՞ ոչ: Բայց չպետք է լսել զգացմունքներին: Այս ժամանակահատվածում կարևոր է հստակ ձևակերպել առաջադրանքներն ու նպատակները: Եվ՛ ձեզ համար, և՛ շրջապատի համար: Ամսվա վերջում ուշադրությունը կենտրոնացրեք անձնական հարաբերությունների վրա: Գործեք վճռականորեն և բարելավեք դրանցում այն, ինչ կարող եք:
Ամսվա սկզբին կկարողանաք տեսնել ձեր նախորդ ջանքերի արդյունքները: Սա կլինի ստեղծագործական աճի և նոր գաղափարների ժամանակաշրջան, որոնք կոգեշնչեն ձեզ ապագայում: Հունիսը բարենպաստ է ֆինանսական առումով: Առնվազն, դուք կկարողանաք պլանավորել որևէ ճանապարհորդություն կամ հանգիստ: Ամսվա սկզբին մի ձեռնարկեք որևէ ռիսկային գործողություն: Եթե ձեր շրջապատում կան մարդիկ, որոնցից կարող եք սովորել մասնագիտական փորձ կամ իմաստություն, անպայման խոսեք նրանց հետ և խորհուրդ հարցրեք:
Ամսվա կեսերին ավելի ուշադիր եղեք շրջապատի նկատմամբ՝ ժամանակին աջակցեք նրանց, ովքեր ձեր օգնության կարիքն ունեն, և մի՛ հիասթափեցրեք նրանց, ովքեր վստահում են ձեզ: Շատ հնարավոր է, որ առանձնահատուկ մտերմանաք ձեր սիրելիների հետ, և ավելի շատ ընդհանուր թեմաներ կլինեն քննարկման համար: Ամսվա երկրորդ կեսը ամբողջությամբ կախված կլինի ձեր ակտիվությունից: Շրջապատեք ձեզ միայն նրանցով, ում վստահում եք: Կարող են առաջանալ երեխաների կամ հարազատների հետ կապված հարցեր: Ցուցաբերեք առավելագույն համբերություն և ըմբռնում:
Հունիսի սկզբին Այծեղջյուրները կարող են չպլանավորված ծախսեր ունենալ: Փորձեք այս օրերին որոշակի գումար ներդնել ձեր առողջության և արտաքին տեսքի մեջ: Դա անպայման շուտով իրեն կարդարացնի: Հիմնականում ամսվա առաջին կեսը խոստանում է բավականին հանգիստ և հավասաակշռված լինել: Շրջապատի մարդիկ կարող են նկատել, որ դուք ծաղկունք եք ապրում և կհետաքրքրվեն, թե ով է դրա պատճառը: Եվ ոչ առանց հիմքի: Ձեր սրտում կրակը կարող է հայտնվել կամ բռնկվել նոր թափով: Ժամանակն է հիշել ֆիթնեսի և մարզասրահների մասին՝ միշտ լավ վիճակում լինելու համար:
Հունիսի կեսերը բարենպաստ են նոր նախագծեր սկսելու կամ վաղեմի երազանքն իրականացնելու համար: Մի վախեցեք դուրս գալ ձեր հարմարավետության գոտուց: Առանց դրա դուք չեք կարողանա իրավիճակը դեպի լավը փոխել: Ամսվա երկրորդ կեսին հնարավոր են նյարդային խանգարումներ կամ դյուրագրգռություն: Բայց խոչընդոտները միայն կօգնեն ձեզ ավելի ուժեղ դառնալ: Ընդհանուր առմամբ, պատրաստվեք այն փաստին, որ այս ամառը ձեզ կթելադրի իր սեփական, եզակի տրամադրությունը:
Հունիսը Ջրհոսների համար բավականին լավ կսկսվի։ Դուք կբացահայտեք թաքնված տաղանդներ, որոնք կօգնեն ձեզ հաջողության հասնել նոր անծանոթ ձեռնարկումներում և գտնել ստեղծագործական ելքեր թվացյալ փակուղային իրավիճակներից։ Հիմա գլխավորը ձեզ զսպելն է։ Մի՛ սկսեք անմիջապես գործել, թողեք, որ ձեր զգացմունքները հանդարտվեն, և կկարողանաք խուսափել բազմաթիվ սխալներից։ Ամսվա սկիզբը բարենպաստ է ճանապարհորդությունների համար։
Հունիսի կեսին աստղերը բիզնեսում կանխատեսում են լճացում։ Նյարդային համակարգը կարող է ձախողվել, և ոչ բոլոր որոշումները ճիշտ կլինեն։ Սակայն կարող են ի հայտ գալ նոր հետաքրքիր ծանոթություններ. այս մարդիկ կօգնեն դժվար ժամանակներում և երկար ժամանակ կմնան ձեզ հետ։ Հավանական են կոնֆլիկտներ և թյուրըմբռնումներ հարազատների հետ։ Ցուցաբերեք ձեր ողջ դիվանագիտությունը և սովորեք փոխզիջման գնալ։ Հունիսի վերջին կարող է ի հայտ գալ աղետալի ցրվածություն։ Հեշտ չի լինի կենտրոնանալ կարևորի վրա և պահպանել ինքնատիրապետումը։ Տնային գործերը կարող են սկսել չափազանց շատ ժամանակ խլել։ Հունիսի վերջին օրերին կարող է գալ հատուկ հաջողություն կամ անսպասելի ֆինանսական եկամուտներ։
Ամսվա սկիզբը կնշանավորվի լավ, անսպասելի հնարավորությունների ի հայտ գալով։ Ժամանակն է ակտիվանալ և սկսել անել այն, ինչ վաղուց հետաձգել եք։ Հունիսին ձեր գրավչությունը հատկապես նկատելի կդառնա ուրիշների համար, կարող են տեղի ունենալ հետաքրքիր ծանոթություններ։ Հիմա ձեզ համար բավականին հեշտ կլինի գրավել ուրիշներին և ստանալ այն, ինչ ուզում եք։ Մարդիկ պատրաստ կլինեն ընդառաջ գնալ ձեզ։
Ամսվա կեսին ավելի շատ էներգիա ուղղեք աշխատանքին: Սա նաև բարենպաստ ժամանակահատված է ուսման համար: Եթե ցանկանում էիք կազմակերպել ձեր ամառանոցային հողամասի հետ կապված ինչ-որ բան, սկսեք դա անել: Հունիսի երրորդ տասնօրյակում հատկապես պետք է ջանք թափեք կոնֆլիկտներից և վիճահարույց իրավիճակներից խուսափելու համար: Ընտանիքի անդամների հետ եղեք նուրբ, զուսպ և ավելի նրբանկատ: Ամսվա վերջին օրերին կարող եք ավարտին հասցնել վաղուց հետաձգված գործերը: Ժամանակ հատկացրեք նոր, հետաքրքիր գեղագիտական տպավորություններ ստանալու համար: Այցելեք թանգարաններ, ցուցահանդեսներ կամ թատրոն:

Первый месяц лета пройдет под влиянием ретроградного Плутона. Как будто мало нам Меркурия, Венеры и Марса — теперь еще и Плутон. Астрономы его планетой уже не считают, но в астрологии без этого беспокойного странника — никуда. Большими неприятностями этот период не грозит, но кое-кому Плутон июнь испортит.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Овен
В начале июня представителям знака Овен рекомендуется активизироваться и начать улучшать все, до чего вы сможете дотянуться. Не бойтесь рисковать и пробуйте силы в новых направлениях. Если в этот период состоится новое знакомство, то оно может перерасти в долгосрочное общение — душевное и полезное. Будьте смелее и настойчивее в достижении целей. Но не ждите чудес, если не будете проявлять инициативу сами и во всем.
В первой половине месяца есть вероятность помириться с теми, с кем вы давно в ссоре. Учитесь искать компромиссы.
В середине месяца может быть довольно спокойный и размеренный период. Используйте эти дни для саморазвития, уделите внимание своим талантам. В конце июня смело приступайте к реализации новых планов. Если в этот период кому-то из близких понадобится ваша помощь — не раздумывайте и не торгуйтесь.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Телец
В июне Тельцы смогут ощутить особую поддержку от родственников, друзей или коллег. Вам понадобятся вся смелость и решительность — будьте готовы направлять энергию на наиболее важные дела. Проявляйте инициативу, смело озвучивайте свои идеи, ищите помощников и единомышленников. Есть вероятность, что кто-то отвернется от вас или подвергнет критике. Спокойно примите тот факт, что вам не по пути. В середине месяца уделите особое внимание здоровью, занятиям спортом и прогулкам. Это хорошее время, чтобы отказаться от вредных привычек.
Личная жизнь также может потребовать к себе особого внимания. По возможности гармонизируйте отношения, сгладьте острые углы и создать побольше моментов для душевного совместного комфорта. Вторя половина июня подходит для неспешных приятных поездок или улучшения и гармонизации пространства вокруг себя. Проанализируйте, чего вам больше хочется в плане активностей, и направьте именно туда все свободное время и энергию. Главное в этом месяце максимально наладить внутренний диалог с самим собой.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Близнецы
В июне повышенная энергичность и жизнерадостность помогут Близнецам преодолеть препятствия разного рода. В начале месяца благоприятно более тесно сблизится с партнерами и родственниками, найти больше точек соприкосновения. Ваша инициатива в этот период будет вознаграждена, но не беритесь за дела и проекты, в которых все надо будет сделать в короткие сроки. Прежде чем давать обещания — тщательно все взвешивайте. В первой половине месяца сделайте упор на спорт и активный отдых. Очень важно в этот период максимально укрепить здоровье.
В середине месяца ретроградный Плутон испытать вас на прочность. Правильно расставляйте приоритеты, и вы справитесь.. Во второй половине месяца показывайте окружению в полной мере что вы умеете и на что способны. Не избегайте знакомств с новыми людьми. Кто-то из них может остаться на всю жизнь и вдохновлять вас. В последние дни июня будьте бдительны, чтобы не упустить возможность изменить жизнь к лучшему.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Рак
Для рожденных под знаком Рак в начале июня откроется несколько удачных возможностей, чтобы что-то изменить к лучшему или достигнуть своей мечты. Самое время перестать избегать сложностей и помочь своими активными действиями сдвинуть «застрявшие» дела с мертвой точки. Ваша привлекательность и харизма будут привлекать внимание окружающих, и вам станет легче добиваться своих целей. К вашим словам будут прислушиваться и идти навстречу. Также, ближе к середине месяца, может произойти новое знакомство. Но не будьте излишне откровенны или настойчивы в общении.
Вторая половина июня весьма двояка. Вы можете или отдохнуть на славу, забыв обо всем и всех, или направить энергию в работу, и тогда сможете прилично заработать. Но вам придется постараться в обоих случаях. Позаботьтесь о правильном окружении и о заблаговременной организации условий для действий, или бездействий. В этот период могут обостриться отношения с теми, с кем вы обычно хорошо ладили. Проявляйте деликатность и сдержанность. Испорченные отношения восстановить будет крайне сложно, поэтому не рискуйте.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Лев
Июнь для Львов разделится на два принципиально разных периода. Первая половина месяца может заставить понервничать. Результаты деятельности и осуществление желаний будут ускользать будто прямо из-под носа. Здоровье может тоже дать неожиданный сбой, или причина недомогания будет больше духовная, чем физическая — например, разбитое сердце из-за любовной драмы. В плане общения с друзьями также может ощущаться изрядный дефицит. Возможно, придется провести немало времени в одиночестве.
Но с середины месяца ситуация начнет меняться. Звезды обещают прилив позитивной энергии. Оптимизма значительно прибавится. Возможно, произойдет ряд событий, которые дадут вам силы, чтобы действовать активнее. Есть вероятность, что вы придумаете идею для бизнеса, которая принесет хороший доход. В конце месяца будут очень важные дни: могут прийти большие и быстрые перемены. В последних числах июня благоприятно делать долгожданные покупки или начинать ремонт.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Дева
Для представителей знака зодиака Девы это не лучший месяц, чтобы решать серьезные финансовые вопросы или заключать новые сделки. Зато вам удастся переделать массу дел, да так, что к концу июня вы будете мечтать только об отпуске. По возможности делайте небольшие перерывы в течении месяца и выбирайтесь на прогулки в парке или выезжайте за город. Самые важные задачи лучше сделать в начале июня, в этот период звезды будут полностью на вашей стороне.
К середине месяца из-за влияния ретроградного Плутона ситуация вокруг вас может обострится. Возможны ссоры в семье или с коллегами. Будьте готовы умолкать вовремя и ювелирно вставляйте комментарии. Близких лучше порадовать подарками, но не дарите деньги — выбирайте то, что их точно порадует. Во второй половине месяца вероятно романтическое знакомство или просто — знакомство по душе. Старайтесь выглядеть презентабельно и не пренебрегайте спортом. В этот период может прийти двойственное состояние — вам захочется ничего не делать и просто отдохнуть. А с другой стороны потянет творить нечто прекрасное и делать этот мир лучше. Найдите область деятельности, которая будет вдохновлять вас.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Весы
Июнь для Весов очень удачный месяц в плане саморазвития и учебы. Знания и умения, полученные сейчас очень пригодятся вам и в работе и в дальнейшем воплощении желаний. Начало месяца благоприятно для смены сферы деятельности. Есть вероятность, что вам предложат неожиданную поездку — не отказывайтесь, в ней могут произойти интересные и полезные знакомства. Будьте открыты к общению: могут прийти новости, которых вы давно ждали. Звезды предупреждают, что в середине месяца семейные дела могут неожиданно забрать на себя все внимание. Не факт, что вы сможете быстро разгрести эту кучу вопросов, но тут важен принцип: делай что должно и будь, что будет.
В 20-х числах не обращайте внимания на мелкие конфликты. Вторая половина месяца благоприятна для общения, встреч с друзьями, и проведения важных бесед и переговоров. Если вы немного смените имидж, то можете ожидать приятных перемен в личной жизни. Если можете где-то выступить публично и заявить о себе и своих умениях — непременно сделайте это.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Скорпион
Скорпионов ждет месяц интересных открытий и сюрпризов во всех направлениях. Может произойти что-то новое и в личном плане, и в деловой сфере. В начале июня благоприятно совмещать разные виды деятельности. Читать в пробках или работать на природе, а может быть даже взять с собой близкого человека на деловую встречу. Старайтесь во всем находить нестандартные, оригинальные решения. В этот период вы даже можете пойти на риск. Куда вы направите свое внимание — та область и будет в выигрыше.
В середине месяца лучше всего разобраться с финансовыми вопросами. Отдайте, по возможности, долги и выполните давние обещания. Не реагируйте бурно, если не все будет идти по плану или если кто-то разочарует ваши ожидания. После 20 июня в вашу жизнь может вернуться человек из прошлого и сделать интересное деловое предложения. Воспользоваться ли им — подскажут логика и интуиция. А вот к эмоциям прислушиваться не стоит. В этот период важно формулировать четко задачи и цели. И для себя, и для тех, кто рядом. В конце месяца сместите акцент на личные отношения. Действуйте напористо, и улучшите в них то, что удастся.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Стрелец
В начале месяца вы сможете увидеть результаты от приложенных вами ранее усилий. Это будет временем творческого роста и новых идей, которые вас вдохновят в будущем. Июнь благоприятен в финансовом плане. По крайней мере, вы сможете запланировать какую-либо поездку или отдых на выходные. Не предпринимайте в начале месяца рискованных действий. Если в вашем окружении есть люди, у которых можно перенять профессиональный опыт или мудрость — непременно пообщайтесь с ними, спросите совета.
В середине месяца будьте внимательнее к своему окружению — вовремя помогайте тому, кто будет нуждаться в вашей помощи и не разочаровывайте тех, кто вам доверяет. С любимыми людьми — вполне вероятно — произойдет особое сближение и прибавится общих тем для обсуждения. Вторая половина месяца будет полностью зависеть от вашей активности. Окружите себя лишь теми, кому доверяете. Вопросы, связанные с детьми или родственниками, могут выйти на первый план. Проявите максимальное терпение и понимание.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Козерог
В начале июня у Козерогов могут возникнуть незапланированные траты. Постарайтесь в эти дни вложить часть средств в свое здоровье и в улучшение внешнего вида. Это обязательно вскоре окупит себя. В остальном первая половина месяца обещает быть довольно спокойной и ровной. Окружающие могут заметить, что вы расцвели и будут интересоваться, кто же стал причиной этого. И не безосновательно. Пожар в вашем сердце может появиться или разгореться с новой силой. Самое время вспомнить и о фитнесе и спортивных площадках, чтобы быть в форме всегда, а не только к определенным событиям.
Середина июня благоприятна для запуска новых проектов или воплощения в жизнь давней мечты. Не бойтесь выйти из зоны комфорта. Без этого вам не удастся поменять ситуацию к лучшему. Во второй половине месяца возможны нервные срывы или появление раздражительности. Но препятствия лишь помогут вам стать сильнее. В целом готовьтесь к тому, что это лето продиктует вам свое, ни на что не похожее, настроение.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Водолей
Июнь для представителей знака Водолей начнется весьма неплохо. У вас обнаружатся скрытые таланты, они же и помогут добиться успехов в новых незнакомых делах и найти креативные выходы из ситуаций, кажущихся тупиковыми. Главное сейчас — держать себя в руках. Не начинайте действовать сразу, дайте эмоциям успокоиться и сможете избежать многих ошибок. Начало месяца благоприятно для поездок.
В середине июня звезды предсказывают застой в делах. Нервная система может дать сбой, и далеко не все решения будут верными. Зато могут появиться новые интересные знакомства: эти люди помогут в трудную минуту и останутся с вами надолго. С родственниками вероятны конфликты и недопонимания. Проявите всю свою дипломатичность и научитесь идти на компромиссы. В конце июня может появится катастрофическая рассеянность. Сосредоточиться на важном и сохранять самообладание будет непросто. Домашние заботы могут начать забирать слишком много времени. В последних числах июня может прийти особая удача или неожиданное финансовое поступление.
Гороскоп на июнь 2025 года для знака зодиака Рыбы
Начало месяца ознаменуется появлением хороших неожиданных возможностей. Самое время активизироваться и приступить к делам, которые вы давно откладывали. В июне ваша привлекательность станет особо заметной для окружающих, могут произойти интересные знакомства. Сейчас вам будет довольно легко располагать к себе окружающих и получать желаемое. Вам будут охотно идти навстречу.
В середине месяца направьте больше энергии в работу. Также это благоприятный период для учебы. Если было желание организовать что-то, связанное с загородным участком — начните это делать. В третьей декаде июня вам надо будет особо постараться, чтобы избегать конфликтов и спорных ситуаций. Проявляйте деликатность и сдержанность, будьте тактичнее с членами семьи. В последние дни месяца может получиться наверстать упущенное и доделать давно отложенные дела. Выделите время на получение новых интересных эстетических впечатлений. Посетите музеи, выставки или сходите в театр.