Բրիտանացիները ճանաչվել են Եվրոպայում ամենավատնող ազգը
կոլոգիական աուդիտի հանձնաժողովը որոշել է Եվրոպայում ամենավատնող ազգին: Ըստ կոմիտեի տվյալների, հագուստի ավելցուկային վաճառք ամենաշատը կատարվում է Մեծ Բրիտանիայում:
Բրիտանացւները Եվրոպայի բոլոր ազգերից ամենաշատ են գնումներ կատարում, վաճառքի ծալները կրկնապատկվել են՝ համեմատած նախորդ տասնամյակի հետ։
Կոմիտեն պայքարում է նման վատնման դեմ։ Բրիտանական խորհրդարան են հրավիրվել տասն ամենահայտնի ապրանքանիշերի ղեկավարները։
Էկոլոգիական աուդիտի հանձնաժողովը գտնում է, որ հագուստի վաճառքը մեծ ազդեցություն է ունենում երկրագնդի էկոլոգիայի վրա, և արտադրողները պետք է պատասխան տան դրա համար։

Британцы названы самой расточительной нацией в Европе
Комитет по выбору экологического аудита назвал самую расточительную нацию в Европе. По информации комитета, больше всего избыточной продажи одежды в Великобритании. Об этом сообщает интернет-издание The Independent.
Британцы покупают больше других наций в Европе, объемы продаж одежды возросли в два раза по сравнению с минувшим десятилетием.
В комитете призвали бороться с такой расточительностью. В британский парламент пригласили руководителей десяти крупнейших брендов.
Комитет по выбору экологического аудита считает, что торговля одеждой оказывает большое влияние на экологию планеты, и производители должны отвечать за это.