Ծանոթությունների կայքում արդյունավետ հաղորդագրությունների բանաձեւը
ԱՄՆ-ում Միչիգանի համալսարանի մասնագետները պարզել են, որ կանանց ավելի շատ են հաղորդագրություն ուղարկում, քան տղամարդկանց: Հետազոտողները գնահատել են նրանց գրավչությունը, ովքեր իրենց անկետաները տեղադրել են ծանոթությունների կայքում կամ հաղորդագրություններ ուղարկել:
Պարզվել է, որ տղամարդկանց գրավչության բարձրակետը եղել է 50 տարեկանում, մինչդեռ կանանց դեպքում՝ 18: Ընդ որում՝ մարդու գրավչությունը մեծացել է նրա կրթական մակարդակին համապատասխան:
ի դեպ, օգտատերերը չեն վախեցել հաղորդագրություններ ուղարկել նրանց, ովքեր արտաքինով իրենցից 25 տոկոսով ավելի գրավիչ էին:
Պարզվել է, որ երբ տղամարդը փորձել է ծանոթանալ ավելի գրավիչ կնոջ հետ, ապա այս դեպքում հաջողություն են ունեցել պակաս հիացական հաղորդագրությունները․ առավել զուսպ հաղորդագրությունների հեղինակները ավելի հաճախ են պատասխան հաղորդագրություն ստացել։

Формулу результативных сообщений на сайте знакомств
Специалисты из Мичиганского университета  выяснили, что женщинам сообщения посылают чаще, чем мужчинам. сследователи оценили привлекательность тех, кто размещал свои анкеты на сайте знакомств, а так же тех, кто посылал сообщения.
Выяснилось, что пик привлекательности мужчин приходился на 50 лет, в то время как у женщин – на 18. При этом привлекательность человека повышалась в соответствии с уровнем его образования. Пользователи прекрасно знали о своих недостатках, и потому предпочитали общаться с похожими на себя людьми.
Вместе с тем они не боялись посылать сообщения и тем, кто были внешне привлекательнее них на 25%.
Оказалось, что в случае, если мужчина пытался познакомиться с более привлекательной женщиной, то успех в этом деле играли менее восторженные сообщения. Таким образом, авторы более сдержанных посланий чаще всего получали ответное сообщение.