Դուրս եկեք վերմակի տակից. 11 բան, որոնք պետք չէ անել բաժանվելուց հետո
Երբ խոսում են բաժանման մասին, հաճախ սկսում են խորհուրդ տալ, թե ինչ եւ ինչպես անել, որպեսզի ավելի արագ վերքը սպիանա: Բայց կա նաև մեկ այլ ցուցակ, որում ներառված են գործողություններ, որոնք կարող են վնաս հասցնել: Ահա վարկածներից մեկը.
1. Հետեւել նրան սոցիալական ցանցերում
Նույնիսկ` եթե շատ եք ցանկանում: Ավելի լավ է մի քանի շաբաթ ընդհանրապես անջատել համացանցը, հեռացնել ընդհանուր լուսանկարը եւ ջնջել նրան ընկերների ցանկից:
2. Ընդհանուր ընկերներից հետաքրքրվել, թե ինչպես են նրա գործերը
Դա գայթակղիչ է, բայց ավելի լավ է կենտրոնանաք ձեր, այլ ոչ թե նրա նոր ընկերուհու վրա:
3. Համեմատվել նրա նոր կուռքի հետ
Դուք համապատասխան չէիք նրան` դա փաստ է: Բայց այն, որ նա ինչ-որ մեկի հետ հանդիպում է, դեռևս չի նշանակում, որ նա ձեզանից ավելի լավն է:
4. Անընդհատ լաց լինել
Կարելի է վերմակի տակ մի երկու օր լացել, բայց շարունակել այդպես վարվել շաբաթներ` անիմաստ է: Դուրս եկեք վազելու, բարձրացրեք գլուխը եւ մտածեք, թե այդ հարաբերություններում հատկապես ինչը ձեզ դուր չէր գալիս: Ավելացնել դրանք «այլեւս երբեք» ցուցակում եւ այլևս մի կրկնեք: Այո, այլեւս երբեք:
5. Քեզ արտոնություններ տուր
Կեր առողջ սնունդ, մի չարաշահեք ալկոհոլը, ժամանակին լվա մազերը: Քո կյանքն այդ բաժանմամբ չի ավարտվել:
6․ Մերժել զգացմունքները
Վերմակի տակ կուչ գալը կառուցողական չէ, զգացմունքները վանելը` նույնպես: Փորձեք գտնել այն մարդկանց, ովքեր պատրաստ են ցանկացած պահի լսել ձեզ:
7. Ընկերություն անել նրա հետ
Ընդհանուր առմամբ, սա օգտակար հատկություն է, բայց քիչ մարդիկ են սիրում աղ լցնել այն վերքերի վրա, որոնք դեռ չեն բուժվել:
8. Տրամադրությունը տարածել աշխատանքի վրա
Եթե կենտրոնանալ չի հաջողվում, ապա գնացեք ըմբռնող ղեկավարի մոտ: Չկա՞ այդպիսին: Այդ դեպքում դիմեք մասնագետի, քանի դեռ ուշ չէ:
9. Անմիջապես նոր հարաբերություններ սկսել
Մարդկանց մեծ մասին ժամանակ է հարլավոր հանգստանալու եւ նորից շրջապատին նայելու համար: Այլ անձի օգնությամբ մոռանալու փորձերը, սովորաբար, ոչ մի լավ բանի չեն հանգեցնում:

Вылезай из-под одеяла! 11 вещей, которых не нужно делать после расставания
Когда говорят о разрыве, часто начинают советовать, что и как делать, чтобы быстрее его пережить. Но есть и другой список, в который попали действия, способные навредить. Вот одна из его версий.
1. Отслеживать его в соцсетях
Даже если очень хочется. Лучше вообще отключиться от интернета на пару недель, снять теги с общих фотографий и удалить его из друзей.
2. Спрашивать у общих друзей, как у него дела
Соблазнительно, но стоит сосредоточиться на себе,а не на его новой подружке.
3. Сравнивать себя с его новой пассией
Вы с ним не совпали, это факт. Но то, что он с кем-то встречается, не показывает, что она лучше тебя!
4. Рыдать все время
Забиться на пару дней под одеяло можно, а вот продолжать это неделями — бессмысленно. Выйди на пробежку, подними голову и подумай, какие моменты в этих отношениях тебе больше всего не нравились. Добавь их в список «больше никогда» и не повторяй. Да, больше никогда.
5. Запускать себя
Ешь полезную пищу, не перебарщивай с алкоголем, вовремя мой голову. Твоя жизнь на этом расставании не закончилась!
6. Игнорировать свои чувства
Валяться под одеялом неконструктивно, принижать свои ощущения — тоже. Постарайся найти людей, которые готовы тебя выслушать в любой момент.
7. Дружить с ним сразу же
В целом это полезный навык, но мало кому нравится сыпать соль на еще не зажившие раны.
8. Переносить настроение на работу
Если сосредоточиться все же не получается, сходи к понимающему начальству. Нет такого? Тогда обратись к специалисту, пока не стало слишком поздно.
9. Сразу начать новые отношения
Большинству людей нужно время, чтобы успокоиться и начать опять смотреть по сторонам. Попытки забыть с помощью другого человека обычно ничем хорошим не заканчиваются.