Նշաններ, որոնք ցույց են տալիս, որ հենց դուք եք քայքայում ձեր հարաբերությունները
Մի շտապեք ամեն ինչ հերքել: Ուշադրություն դարձրեք անհանգստացնող նշաններին և լրջորեն վերաբերվեք դրանց ու փորձեք ուղղվել, քանի որ դա կարող է փրկել ձեր միությունը և օգնել ձեզ խուսափել ճակատագրական սխալներից, որոնք քայքայում են սերը: Կամ, հակառակը, խոստովանեք ինքներդ ձեզ, որ զգացմունքները արդեն սպառվել են:
Կախվածություն
«Երրորդը ավելորդ» է ժամանակակից զույգերի մոտ ոչ թե գրավիչ գործընկեր-սիրեկանն է, այլ սմարթֆոնը, որին կանայք հաճախ ավելի շատ ուշադրություն են դարձնում, քան սիրելիին: Նշաններ` դուք ձեր սիրած տղամարդու կողքին եք, սակայն գրում եք հեռախոսով և անհանգիստ եք` հանկարծ WiFi կապը չկորի: Եթե այսպիսի բան կանոնավոր կերպով է տեղի ունենում, մի զարմացեք, եթե նրա մոտ այնպիսի տպավորություն է ստեղծվում, որ դուք ունեք ավելի կարևոր գործեր, քան նա: Սովություն դարձրեք մի կողմ դնել հեռախոսը, երբ միասին եք:
Առաջնահերթություններ
Աշխատավայրում ամեն ինչ հասցնելը, մասնագիտորեն կայանալը իհարկե գովելի է: Առողջ հավակնությունները կարիերայում զարդարում են կնոջը: Սակայն մտածեք, թե ինչ կարող է արժենալ ձեզ գլխապտույտ հաջողությունը: Եվ արդյո՞ք այն այդքան արժեքավոր կլինի միայնակության մեջ: Յուրաքանչյուր կայացած մասնագետ կարողանում է գրագետ կերպով դասակարգել առաջնահերթությունները: Շաբաթն առնվազն 1-2 անգամ սիրելիի հետ կինո հաճախեք, ռոմանտիկ անակնկալներ պատրաստեք, ցույց տալով, որ ձեր հետաքրքրությունները չեն սահմանափակվում աշխատանքային հանդիպումներով և գործուղումներով:
Հաճոյախոսություններ
Եթե դուք համարում եք, որ միայն կանանց է պետք կանոնավոր կերպով հաճոյախոսել, ապա մի զարմացեք, եթե ձեր տղամարդը մշտապես փնթփնթում է և ամեն ինչից դժգոհում: Հիացմունքի և քաջալերման խոսքերը անհրաժեշտ են երկուսին էլ: Տղամարդու հանեդեպ այդպիսի վերաբերմունքի բացակայությունը կարող է բերել հարաբերությունների քայքայման: Ուղղարկեք մի քանի հաճելի հաղորդագրություններ ձեր սիրելիին, ստիպելով նրան ժպտալ և կրկին սիրահարվել ձեզ:
Ձևականություն
Մեկ այլ նշան է, երբ դուք ձեզ բռնացնում եք այն մտքի վրա, որ մոտ մարդու հետ շփումը դարձել է ավելի ձևական: Օրինակ, ձեր պատմությունները դադարել են լինել «կենդանի» այլ նման են «իրականացված աշխատանքի զեկույցի», երկխոսությունից բացակայում են բոլոր մանրուքները, էմոցիաները:
Մանրուքներ
Թափթված իրեր, չափազանց բարձր ծիծաղ, հեռուստացույցով միշտ նույն ծրագիրը դիտելը, կարծում եք խնդիրը իրո՞ք նրա մեջ է: Դուք հասկանում եք, որ մանրուքները, որից կազմված էր ձեր կյանքը, սկսել են ձեզ վրդովվեցնել, չնայած, ոչ այդքան վաղուց դուք դրանց ուշադրություն չէիք դարձնում:
Պահանջներ
Ամենատարածված կանացի սխալներից են վերջնագրերը և զույգին երեխայի պես պատժելու ցանկությունը: Ամեն անգամ, երբ նա սխալ է անում, դուք սպառնում եք գնալ: Տղամարդկանց մեծամասնությունը չի սիրում այդպիսի կանանց: Փորձեք լինել ավելի հանդուրջող, սովորեք ներել, բաց եղեք երկխոսության համար:
Վստահություն
Երբեմն դուք քայքայում եք հարաբերությունները, քանի որ չեք կարողանում մինչև վերջ ինքներդ ձեր հետ անկեղծ լինել: Պատասխանեք հետևյալ հարցերին. «Դուք վստահու՞մ եք ձեր զույգին», թե երբ տխրում/ուրախանում եք, ցանկանում եք ավելի շուտ ձեր ապրումներով կիսվել ընկերուհու կամ մայրիկի հետ: «Ձեր համար իրո՞ք կարևոր է, թե ինչ է տեղի ունենում ոչ միայն նրա կյանքում, այլև հոգում»: «Դուք պատրա՞ստ եք երկխոսության խնդրահարույց/ոչ հաճելի հարցերի շուրջ», թե ամեն անգամ փորձում եք լռեցնել խնդրահարույց հարցերը, դրանք քննարկելու փոխարեն:

Признаки того, что именно вы разрушаете свои отношения
Только не торопитесь все отрицать! Обратите внимание на эти «тревожные звоночки», отнеситесь к ним серьезно и постарайтесь исправиться — это поможет спасти союз и избежать роковых ошибок, которые разрушают любовь. Или, напротив, признайтесь себе, что чувства себя исчерпали.
ЗАВИСИМОСТЬ
«Третий лишний» в современных парах — не соблазнительный коллега-любовник, а смартфон, которому женщины часто уделяют гораздо больше внимания, чем любимому человеку. Симптомы: вы находитесь рядом со своим мужчиной (на романтическом ужине, отдыхе или просто на прогулке), но при этом ведете три переписки в WhatsApp, заработали нервный тик из-за плохого WiFi и постоянно переживаете, что сеть вот-вот пропадет. Если нечто подобное происходит на регулярной основе, не удивляйтесь, что у мужчины может сложиться впечатление, будто у вас есть дела поважнее, чем он сам. Возьмите за правило откладывать телефон в сторону, когда вы вместе, а еще лучше — время от времени его отключать.
ПРИОРИТЕТЫ
Желание преуспеть в работе и состояться как профессионал, безусловно, похвально. Мы уверены, что здоровые карьерные амбиции украшают женщину. Но подумайте о том, чего может стоит вам оглушительный успех? И будет ли он по-прежнему таким же ценным в полном одиночестве? Любой сложившийся профессионал умеет грамотно расставлять приоритеты. Хотя бы один-два раза в неделю обязательно обедайте вместе с любимым, ходите в кино или устраивайте романтические сюрпризы, демонстрируя, что ваш интерес не ограничивается деловыми встречами, бизнес-обзорами и командировками. Впрочем, это относится не только к работе, но и к хобби или друзьям. В конце концов, никто не захочет чувствовать себя лишь «приятным фоном» в жизни близкого человека.
КОМПЛИМЕНТЫ
Если вы считаете, что только женщинам стоит регулярно говорить комплименты, то не удивляйтесь, почему мужчина рядом с вами постоянно ворчит и высказывает недовольство по любому поводу. Слова восхищения и одобрения необходимы обоим партнерам, а отсутсвие подобной «похвальной практики» в адрес мужчины может стать причиной затяжного кризиса в отношениях. Отправьте прямо сейчас несколько сообщений дорогому вам человеку, заставив его улыбнуться и снова в вас влюбиться.
ФОРМАЛЬНОСТЬ
Еще один настораживающий сигнал — вы ловите себя на мысли, что общение с близким человеком стало более формальным. Например, ваши истории в пересказе любимому перестали быть «живыми» и звучат как «отчет о проделанной работе» — из диалогов исчезли все детали, эмоции и подробности.
МЕЛОЧИ
Носки, разбросанные по комнате, чересчур громкий хохот, йогурт не на той полке в холодильнике, привычка постоянно включать комедийную программу по ТВ — вы думаете проблема, действительно, в нем? Вы понимаете, что мелочи, из которых, в том числе, всегда состояла ваша жизнь, стали вас безумно раздражать, хотя совсем недавно вы не обращали на них никакого внимания.
ТРЕБОВАНИЯ
Одна из самых распространенных женских ошибок — ультиматумы и желание во что бы то ни стало наказать партнера, как ребенка. Каждый раз, когда тот оступился или совершил промах, вы тут же грозитесь уходом, картинно пакуете чемоданы и направляетесь «к подруге/маме». Большинство мужчин ненавидит типаж женщины-полицейского. Постарайтесь быть лояльнее, научитесь прощать, воспринимать любые проблемы чуть проще и открыто идти на диалог. Не стоит бросаться всем, что попадется вам под руку, когда вы сердитесь — такой темперамент возбуждает до поры до времени. Решайте проблемы полюбовно.
ДОВЕРИЕ
Иногда вы разрушаете отношения, так как до конца не можете быть честной с самой собой. В качестве теста откровенно ответьте на три важных вопроса: «Вы доверяете своему партнеру?» или, переживая грусть/радость, скорее поделитесь своими переживаниями с подругой или мамой; «Для вас, действительно, важно, что происходит не только в его жизни, но и в его душе?»; «Вы готовы к диалогу по проблемным/неприятным вопросам?» или каждый раз стараетесь умалчивать спорные/обидные ситуации, вместо того, чтобы их обсуждать.