Մի խանգարեք ձեզ սիրել. ամեն ինչ ինքնուրույն փչացնելու 7 միջոց
Երբեմն մենք ուղղակի չենք կարողանում երջանիկ լինել և ինքներս մեզ թակարդներ ենք դնում ու բարեհաջող ընկնում դրանց մեջ: Եթե հարաբերությունները չեն ստացվում առաջին, երկրորդ, երրորդ անգամ, ժամանակն է մտահոգվել՝ արդյո՞ք մենք ինքներս չենք խանգարում մեր երջանկությանը:
Բծախնդրություն
Այն սկիզբ է առնում, երբ մենք սկսում ենք համեմատել մեր իրական կողակցին պատկերացված կատարյալ մեկի հետ: Այս մրցակցության մեջ, բնականաբար, տղամարդը չի կարող հաղթանակել՝ հաշվի առնելով ձեր հարուստ երևակայությունը՝ իրական մարդիկ և երազանքները գտնվում են տարբեր քաշային կարգերում:
Ամրության փորձարկում
Երազանքների «իրական տղամարդն» ամեն ինչին կդիմանա, սակայն իրական մարդը դժվար թե պահպանի օլիմպիական հանգստություն, եթե դուք, օրինակ, ձախողեք համատեղ պլանները ուշացմամբ կամ խայտառակ անեք նրան գործընկերների մոտ, կամ վատ արտահայտվեք մայրիկի, նրա ընկերների մասին: Դուք այդ կերպ ձախողում եք նրա քննությանը, որը ինքներդ եք կազմակերպել:
Բողոքներ ընկերուհիներին
Եթե դուք անհարիր բաներ եք ասում ձեր կողակցի մասին, դուք կարծես խնդրում եք, որ ձեզ ասեն. «Թող նրան, ինչպե՞ս կարելի է ապրել այդպիսի մարդու հետ»:
Նայել այլ տղամարդկանց
Եթե գտնվելով մշտական հարաբերություններում, դուք սկսում եք ուրիշներին նկատել և բռնացնում ձեզ «Իսկ նա վատը չէ» մտքի վրա, ապա պետք է մտահոգվել՝ միգուցե դուք այնքան եք վախենում կորցնել ձեր երկրորդ կեսին, որ ենթագիտակցաբար փնտրում եք պահեստային տարբերակ:
Համամեմատվել նրա նախկինի հետ
Հոգեբանները խորհուրդ են տալիս շատ խորը չփորել կյանքի ընկերոջ անցյալը: Բացի նեղվածությունից, խանդից և անվստահությունից՝ դա ոչինչի չի բերի: Նա այժմ ձեր հետ է, և դա է կարևորը: Ավելի վատ է նմանակել նախկինին, մտածելով, որ հենց այդպիսի աղջիկների է նա հավանում:
Անհիմն խանդ
Դժվար է կառավարել խանդը, առավել ևս, եթե ձեզ նախկինում դավաճանել են: Սակայն խանդի տեսարաններ սարքել մանկության ընկերուհու հանդեպ, կամ բարկանալ մատոցողուհու ժպիտից՝ դա վատ լուծում է:
Շտապել
Մի սպասեք ամեն ինչի միանգամից: Ոչ մի սարսափելի բան չկա, եթե մեկ ամիս հանդիպումից հետո երիտասարդը դեռ պատրաստ չէ ծանոթանալ ձեր ծնողների հետ և քննարկել ապագա պլանները: Լուրջ հարաբերությունների հիմքը միանգամից չի կառուցվում, դա դանդաղ և քրտնաջան աշխատանք է:

Не мешай себя любить: 7 способов самой все испортить
Иногда мы просто не умеем быть счастливыми и сами себе старательно расставляем ловушки,но не замечаем этого и благополучно в них попадаем. Если отношения не сложились — одни, вторые,третьи — пора задуматься: не мы ли сами неосознанно мешаем собственному счастью, потому что боимся этого волнующего состояния,которого так страшно лишиться?
1. Придирки
Они начинаются, когда мы сравниваем своего настоящего спутника из плоти и крови с неким волшебным идеалом. В этом соревновании с твоей богатой фантазией парню из повседневности никогда не победить: реальные люди и мечты находятся в разных весовых категориях.
2. Испытание на прочность
«Настоящий мужчина» из грез мужественно стиснет зубы и все стерпит. Но человек реальный вряд ли сохранит олимпийское спокойствие, если ты пройдешься по его маме и друзьям, опозоришь его перед коллегами,в очередной раз сорвешь совместные планы неприличным опозданием и т. д. Ты словно валишь его на экзамене, который сама же и устроила.
3. Жалобы подругам
Если ты говоришь много нелестного окружающим о своей второй половине, ты словно умоляешь, чтобы тебе сказали: «Да брось ты его, как с таким человеком вообще жить-то можно?»
4. Заглядываться на других парней
Если ты, находясь в постоянных отношениях, начинаешь повнимательнее приглядываться к знакомым и ловить себя на мысли: «А он ничего!» — стоит задуматься: возможно, ты так боишься потерять свою половинку, что подсознательно ищешь запасной вариант?
5. Сравнивать себя с его бывшей
Психологи очень советуют не копаться слишком глубоко в прошлом своего друга жизни. Ничего, кроме чувства обиды, ревности, неуверенности в себе это не принесет. Сейчас он с тобой — и это главное. Еще хуже — подражать его бывшей, думая: «А, так вот какие девушки ему нравятся». Или: «А, так вот как надо себя с ним вести, чтобы он полочку повесил», — забывая, что вообще-то в итоге он с ней расстался.
6. Необоснованная ревность
Совладать с ревностью бывает непросто, особенно если тебе раньше изменяли. Но закатывать сцены его подруге детства, шипеть на девушек его друзей и больно тыкать его в бок за то, что ему улыбнулась официантка, — это очень, очень плохое решение.
7. Бег впереди паровоза
Поспешай медленно, не жди всего и сразу. Нет ничего предосудительного в том, что через месяц встреч молодой человек еще не готов знакомиться с твоими родителями и рассуждать о совместных планах на жизнь. Фундамент серьезных отношений в мгновение ока не строится, это работа постепенная и кропотливая.