Տղամարդկանց երեք քառորդն առաջին հանդիպմանը խուսափում է սեքսից
Այդպիսի արդյունք է գրանցվել սեքս պարագաներ արտադրող LoveHoney ապրանքանիշի կողմից անցկացված հետազոտության ժամանակ, որին մասնակցել է 200 մարդ։
Տղամատկանց 75%-ը անընդունելի է համարել  առաջին իսկ հանդիպմանը սեռական հարաբերություն ունենալու գաղափարը, իսկ 25%-ը հայտարարել է, որ անհարմարություն է զգում, եթե ստիպված է լինում կնոջը համբուրել առաջին ժամադրության ընթացքում։ Իսկ ահա գեղեցիկ սեռի 72%-ը դրական է ընդունում առաջին հանդիպմանը համբուրվելու գաղափարը։
Տղամարդկանց 25%-ը պատրաստ է իրեն դուր եկած կնոջը սիրո խոստովանություն անել ծանոթության առաջին ամսվա ընթացքում, կանանց շրջանում այդ ցուցանիշը 16% է։ Կանանց մեծ մասը հայտարարել է, որ չորս ամիս կսպասի, մինչև ընկերոջը «սիրում եմ» բառերն ասելը։
Տղամարդկանց 75%-ը նշել է, որ իր համար հարմարավետ է, եթե առաջինը ինքը սիրո խոստովանություն անի, այսինքն՝ մինչ դա կանի զուգընկերուհին։ Կանանցից դրան պատրաստ է միայն 27%-ը։ Տղամարդկանց 30%-ը պատրաստ է սոցցանցերում իր կարգավիճակը փոխելու «հարաբերությունների մեջ եմ․․․»-ի 8 ժամադրությունից հետո, նման կերպ կվարվի կանանց 27%-ը։

75% мужчин откажутся от секса на первом свидании
Таковы результаты исследования, проведенного одним из крупнейших производителей секс-игрушек, брендом LoveHoney...В опросе приняли участие более 200 респондентов.
Как уже было сказано выше, три четверти мужчин отвергают секс на первом свидании, а 25% заявили, что испытают неловкость, если им придется целоваться на первом рандеву с дамой. А вот среди представительниц прекрасного пола идею целоваться на первом свидании позитивно воспринимают 72%. На коитус в ходе первого рандеву готовы лишь 15% женщин.
25% мужчин готовы признаться в любви понравившейся им женщине в течение первого месяца знакомства, среди дам этот показатель составляет только 16%։ большинство женщин заявили, что будут ждать до четырех месяцев, прежде чем скажут партнеру слово "люблю".
75% мужчин сказали, что будут чувствовать себя комфортно, если признаются в любви первыми, то есть до того, как это сделает партнерша. Среди женщин на такое готовы только 27%.
30% мужчин готовы изменить свой статус в социальных сетях на "состою в отношениях" после 8 свиданий, 27% женщин готовы поступить аналогично.