Ինչով է վտանգավոր պատահական սեքսը
Այժմ ևս մեկ հիմնավոր պատճառ կա' պատահական սեքսից հրաժարվելու: Նոր արված հետազոտության արդյունքները ցույց են տվել, որ պատահական սեքսը կարող է սթրեսի հիմք հադիսանալ:
Փորձագետները պարզել են, որ անհանգստություն, սթրեսային վիճակներ ավելի շատ նկատվել են այն անձանց մոտ, ովքեր սեռական հարաբերություններ են ունեցել մարդկանց հետ, որոնց ճանաչել են ընդամենը մեկ շաբաթ:
Հետազոտությանը մասնակցել է 3900 հետերոսեքսուալ ուսանող: Հարցվածների 11 տոկոսը, որոնց մեծ մասը տղամարդիկ էին, պատասխանել են, որ ունեցել են պատահական սեքս: Նշված խմբի և´ կանայք, և´ տղամարդիկ հայտարարել են, որ այդ սեռական ակտից հետո զգում են անհանգստություն և սթրեսային վիճակներ: Կալիֆորնիայի գիտնականները, ովքեր անցկացրել են հետազոտությունը, նշում են, որ անմիջական կապը պատահական սեքսի և մարդու հոգեբանական առողջության միջև նկատելի է: Նրանք նաև արձանագրել են, որ կանայք ավելի բացասաբար են վերաբերում պատահական սեքսին, քան տղամարդիկ:

Случайный секс вызывает депрессию
Появился новый повод отказываться от разовых сексуальных связей. Результаты нового исследования показали, что случайные половые связи вызывают депрессию.
Эксперты обнаружили более высокий уровень общего беспокойства, социальной тревожности и депрессии среди студентов, у которых недавно был секс с кем-то, кого они знали меньше недели.
В крупном исследовании приняли участие 3900 гетеросексуальных студентов. 11% респондентов, большинство из которых были мужчины, сказали, что у них был случайный секс в прошлом месяце. Мужчины и женщины в этой группе заявили, что они испытывают тревогу и депрессию после этого сексуального контакта.
Ученые Калифорнийского университета, проводившие это исследование, считают, что определенная связь между случайным сексом и психологическим здоровьем все же прослеживается. Также ученые пришли к выводу, что женщины более негативно относятся к случайному сексу, чем мужчины.