Պարմայում կանցկացվի Պիցցայի համաշխարհային առաջնություն
Իտալական Պարմա քաղաքում ապրիլի 15-17-ը կանցկացվի Պիցցայի համաշխարհային առաջնություն, որի կազմակերպիչն է «Իտալական պիցցա և պաստա» հրատարակչությունը։
Ինչպես նշում է Euromag-ը, այս միջոցառումն անցկացվում է արդեն 22-րդ անգամ։ Ակնկալվում է, որ այս տարի Պիցցայի համաշխարհային առաջնությանը կմասնակցեն աշխարհի ամենատարբեր անկյուններից՝ Չինաստանից, Միացյալ Նահանգներից, Ավստրալիայից, Կանադայից, ինչպես նաև աֆրիկյան երկրներից ներկայացուցիչներ։
Նախկինում այս միջոցառումը տեղի էր ունենում Սալսոմաջորե Տերմե փոքրիկ քաղաքում, սակայն մասնակիցների բավական մեծ թիվն ու ներկայացվելիք պիցցաների տեսակների աճը ստիպել են միջոցառումը տեղափոխել Պարմայի ՝ 17 հազար քմ մակերեսով Palacassa ցուցահանդեսային կենտրոն։

В Парме состоится мировой чемпионат пиццы
С 15 по 17 апреля в Парме будет проходить 22-й международный чемпионат пиццы, организованный изданием «Итальянская пицца и паста».
До сих пор это мероприятие с успехом проходило в небольшом городе Сальсомаджоре-Терме в провинции Пармы, однако все большее количество желающих в нем участвовать и растущее разнообразие представленных блюд заставили расширить рамки чемпионата и перенести его в выставочный центр Пармы Palacassa площадью в 17 тысяч кв.м, передает euromag.ru.
На международный чемпионат пиццы съедутся представители из самых разных мест: из Китая, США, Австралии, Канады, из стран Африки. В прошлом году в нем было зарегистрировано около 450 участников в 10 категориях соревнований, сообщает Italia-ru.
В дни чемпионата пиццы в Парме будет разворачиваться еще одно важное событие, связанное с одним из главных блюд Италии – Международный салон пиццы «Pizza World Show».