Անտարկտիդայի «Ակադեմիկ Վերնադսկի» բևեռային կայանում աշխատող ուկրաինացի գիտնականներին հաջողվել է ստեղծել դեղամիջոց քաղցկեղի բուժման համար, հայտարարել է Ուկրաինայի Ազգային անտարկտիդային կենտրոնի տնօրեն Վալերի Լիտվինովը:
18-03-2017 03:59
Միշել Օբաման մասնակցել է մանկական Master Chef Junior խոհարարական հեռուստաշոուին՝ նա դարձել է հաղորդման հատուկ հյուրը․ հաղորդումը ձայնագրվել է դեռևս Բարաք Օբամայի նախագահության ժամանակ:
17-03-2017 09:10
Բրիտանացի երգչուհի Ադելն ստիպված է եղել Twitter-­ում գաղտնի հաշվից օգտվել այն բանից հետո, երբ մենեջերները նրան արգելել են չափից ավելի հաճախ գրել իր պաշտոնական օգտահաշվում:
17-03-2017 09:04
Ամերիկյան Enchanted Bikinis բրենդը լողազգեստների նոր հավաքածու է թողարկել` նվիրված Disney-ի մուլտֆիլմերի արքայադուստրերին. հավաքածուն ունի Սպիտակաձյունիկի, Բելլի և այլ արքայադուստրերի անուններով ոճային լողազգեստներ:
17-03-2017 08:54
Չինաստանում երիտասարդ կինը վատ տրամադրությամբ փողոցում ավելի քան 2000 դոլար է նետել, նա փողերը շաղ է տվել մայթերին․ անցորդները պարզապես հետեւել են նրա գործողություններին՝ չփորձելով հավաքել թղթադրամները:
17-03-2017 07:06
Ջենիֆեր Էնիսթոնը կկատարի գեղեցկության նախկին թագուհու և Տեխասում այդ մրցույթի կազմակերպչի դերը` Ռոզի անունով:
17-03-2017 06:08
Tom Ford ամերիկյան մակնիշը ներկայացրել է դիմահարդարման միջոցների նոր հավաքածու, որը կրում է Runway Color անվանումը․ շրթունքների եւ այտերի համար Shade and Illuminate պալետկաներն արդեն հայտնվել են վաճառքում:
16-03-2017 08:14
ՆԱՍԱ-ի գիտնականները հայտնել են, որ տիեզերքում սեքսով զբաղվելը դժվար է. նրանք ճշգրտել են, որ առայժմ տիեզերքում ոչ ոք սեքսով չի զբաղվել, բայց կան ենթադրություններ սեքսի ժամանակ հնարավոր դժվարությունների մասին։
16-03-2017 07:27
Երեխաներ ունեցող մարդիկ ավելի երկար են ապրում. այս եզրակացության են եկել շվեդ հետազոտողները երկրի մեկուկես միլիոն բնակիչների շրջանում կատարած դիտարկումների արդյունքում:
16-03-2017 07:24
Գիտնականները պարզել են, որ երեխաները որոնք օրական երեք ժամից ավել անցկացնում են էկրանների առջև, հակված են շաքարախտի:
16-03-2017 07:22
51-ամյա դերասանուհի Սալմա Հայեկը համարվում է ամենագեղեցիկ և մեծ պահանջարկ ունեցող դերասանուհիներից մեկը. նա հանդես է գալիս առանց բոտոքսի ծերանալու օգտին։
16-03-2017 05:26
Իսպանական Mango մակնիշը ներկայացրել է նոր կարճամետրաժ ֆիլմ Journeys շարքից. դրանում գլխավոր դերը խաղացել է մոդել, հայտնի գրողի ծոռնուհի Լենգլի Ֆոքս Հեմինգուեյը:
15-03-2017 09:07
Այս 7 մթերքը կօգնեն օրգանիզմը պակաս գրավիչ դարձնել մակաբույծների համար․ սխտոր, սոխ, կոկոսի յուղ, դդմի սերմեր, պապայայի սերմեր, արքահախնձոր, նուշ։
15-03-2017 09:02
Հանրահայտ բրիտանացի թոփ-մոդել և Victoria`s Secret-ի հրեշտակ 24-ամյա Կառա Դելևինը վեպ է գրել նվիրված 16-ամյա ընկերների կյանքի մի շրջանին. գրքի հրատարակումը ծրագրված է կատարել հոկտեմբերին:
15-03-2017 06:11
Հարի Փոթերի հեղինակը`Բրիտանացի գրող Ջոան Ռոուլինգը, հայտնել է իր նոր դեդեկտիվ վեպի անվանումը`Lethal White (Մահացու սպիտակ):
15-03-2017 04:04
Քանի դեռ արքայազն Հարին դասավորում է անձնական կյանքը, նրա ավագ եղբայր Ուիլյամը բաց է թողել Համերաշխության Խաղերի արարողությունը և ուղևորվել Շվեյցարիայի լեռնադահուկային հանգստավայր․ արքայազնի ընկերակցությամբ հանգստանում է 24-ամյա մոդել Սոֆի Թեյլորը։
15-03-2017 03:15
Հեռուստաաստղ Քլոե Քարդաշյանը երեկույթ է կազմակերպել բոյֆրենդի՝ Տրիստան Թոմփսոնի 26-ամյակի առթիվ. երեկույթը ոսկեգույն գույն երանգներով է եղել՝ ոսկեգույն մեծ փուչիկներ, փքաբլիթներ ու շոկոլադներ։
14-03-2017 08:16
Chanel նորաձեւության տունը ներկայացրել է կոսմետիկական նորույթ` Rouge coco gloss շրթունքների փայլը. մասնագետների խոսքով՝ իր չկպչող գելային կառուցվածքի շնորհիվ միջոցը «բառացիորեն հալչում է շրթունքների վրա»:
14-03-2017 08:08
Ֆրայնբուրգի համալսարանի նեյրոկենսաբանները բացահայտել են Լեոնարդո դա Վինչիի «Մոնա Լիզա» նկարի բնորդուհու առեղծվածային ժպիտի գաղտնիքը. ըստ նրանց՝ գաղտնիքն այն է, որ կտավի վրա պատկերված կինը երջանիկ տեսք ունի ու դա նրա միակ զգացմունքն է։

22-03-2012 14:53 На фондовой бирже «NASDAQ OMX Armenia» 22 марта средний обменный курс драма составил 388 драмов.
22-03-2012 11:53 Сегодня в мире отмечается Международный день воды.Цель Всемирного дня воды — напомнить землянам о ценности этого природного ресурса.
22-03-2012 11:50 В западноафриканском государстве Мали взбунтовавшиеся против действующей власти армейские подразделения захватили президентский дворец в столице - городе Бамако, сообщает Agence France-Presse.
21-03-2012 17:42 На предстоящих парламентских выборах в Армении делегацию наблюдателей Парламентской ассамблеи Совета Европы возглавит баронесса Эмма Николсон.
21-03-2012 11:33 Израиль решил изменить стандарты красоты законодательно. Парламент страны запретил сниматься в рекламе и участвовать в модных показах моделям с заниженной массой тела.
20-03-2012 14:55 Австралийские астрономы открыли прямоугольную галактику, которую назвали LEDA 074886, передает Lenta.Ru.
20-03-2012 14:54 Госсекретарь США Хиллари Клинтон посетит Грузию в период с 10 по 20 апреля.
20-03-2012 12:10 Конституционный суд Франции утвердил список кандидатов на предстоящих президентских выборах. Как сообщает Agence France-Presse, за право занять высший государственный пост в стране будут бороться десять человек.
19-03-2012 17:41 Обладатель титула "Мистер Вселенная" индийский бодибилдер Манохар Айч отметил 100-летний юбилей.
19-03-2012 14:38 Оборонно-промышленный комплекс Ирана начал производство нового беспилотного летательного аппарата Shaparak ("Бабочка"), сообщает FARS.
19-03-2012 13:22 Международная женская теннисная ассоциация (WTA) опубликовала 19 марта список сильнейших теннисисток мира.
17-03-2012 19:02 Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 16-17 марта посетил с рабочим визитом Грузию.
17-03-2012 18:59 Основатель международного социального сетевого проекта WikiLeaks австралиец Джулиан Ассанж планирует баллотироваться в сенат парламента своей страны.
17-03-2012 15:01 Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян 17 марта встретился с делегацией, возглавляемой министром образования и науки Республики Армения Арменом Ашотяном.
17-03-2012 12:00 В США, а также еще девяти странах мира, включая Великобританию, Австралию, Сингапур, Японию, в широкую продажу поступила новинка от компании Apple — третья версия планшетного компьютера iPad.
16-03-2012 14:26 Американская академия кинематографических искусств объявила о том, что номинанты на премию «Оскар» будут названы15 января 2013 года, а церемония вручения призов пройдет 24 февраля.
16-03-2012 11:29 16 марта 2012 года отмечают Всемирный день сна (World Sleep Day).
16-03-2012 11:27 Британские полицейские, которые трижды не сдадут зачет по физкультуре, должны подвергаться дисциплинарному и денежному взысканиям. Об этом говорится в докладе, подготовленном по заказу правительства Великобритании, передает агентство Reuters.
15-03-2012 12:57 Правительство Армении решило не демонтировать бутики в парке Маштоца.
15-03-2012 12:50 Google внесет изменения в систему поиска. По данным газеты The Wall Street Journal, изменения позволят пользователям получать больше фактов.