Ամսվա առաջին տասնօրյակը կլինի հետադարձ Մերկուրիի ճնշման տակ, բայց օգոստոսի 11-ին այն կավարտի իր «սխալ» շարժումը, և ամեն ինչ ավելի հեշտ կդառնա։ Դիմացե՛ք, մենք անպայման կհաղթահարենք։
Խոյի նշանի ներկայացուցիչները օգոստոսի առաջին օրերին կկարողանան լուծել մի քանի կենսական խնդիրներ: Հնարավոր են ֆինանսական բարելավումներ և անսպասելի անակնկալներ գումարի առումով: Բացի այդ, ամսվա առաջին կեսին կատարված գնումները հաջող կլինեն: Այս օրերին ավելի ակտիվ և տեսանելի եղեք: Բացի այդ, հիմա լավ ժամանակ է ձեր փաստաթղթերը կարգի բերելու, մասնագետներից խորհուրդներ ստանալու, հատկապես իրավական հարցերի վերաբերյալ: Օգոստոսի կեսը բարենպաստ շրջան է կյանքի հոգևոր կողմին ուշադրություն դարձնելու և հոգեկան վիճակը կարգավորելու համար: Այս ժամանակահատվածում որոշ ընկերներ կարող են հեռանալ ձեզանից, բայց դա նույնիսկ ի նպաստ ձեզ կլինի: Միայն ամենամտերիմները կմնան ձեր կողքին: Ամսվա երկրորդ կեսին մի վստահեք մարդկանց և մի հավատացեք խոստումներին: Ավելի լավ է զերծ մնալ նոր ծանոթություններից. մեծ է տհաճ մարդկանց հանդիպելու հավանականությունը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 14, 20, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 7, 17, 22, 27
Ցուլերի համար օգոստոսն ընդհանուր առմամբ շատ բարենպաստ ամիս կլինի։ Հատկապես, եթե նախապես հոգացել եք ձեր առողջության և հանգստի մասին։ Այս ամիս հիմնական ուշադրությունն ավելի լավ է ուղղել էներգետիկ ռեսուրսների համալրմանը, ոգեշնչման որոնմանը, ստեղծագործական գործունեությանը և համախոհների հետ շփվելուն՝ կախված նրանից, թե ինչն է ձեզ ավելի շատ լցնում։ Ամսվա առաջին կեսին կկարողանաք վերականգնել խզված հարաբերությունները կամ պարզաբանել երկարատև վեճի բոլոր չբարձրաձայնված կետերը։ Ամսվա կեսին կարող են առաջանալ դժվար, անկանխատեսելի իրավիճակ կամ ֆինանսական խնդիրներ։ Օպտիմալ լուծումներ գտնելու համար ավելի լավ է դադար առնել և նվազագույնի հասցնել մուտքային տեղեկատվության հոսքը։ Օգոստոսի երկրորդ կեսին հարազատները կամ մտերիմ ընկերը կարող են դիմել ձեր օգնությանը։ Մի մերժեք, և, եթե հնարավոր է, օգնությունը՝ այն հարյուրապատիկ կվերադարձվի։ Օգոստոսի վերջին շաբաթը լավագույն ժամանակը չէ նոր ձեռնակներ և նախագծեր սկսելու համար։ Ավելի լավ է կենտրոնանալ ընթացիկ գործերի և ձեր օպտիմալ բարեկեցության վրա։ Անհրաժեշտության դեպքում կարգավորեք ձեր սննդակարգը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 12, 19, 23
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 8, 13
Օգոստոսի առաջին օրերին Երկվորյակների ինտուիցիան կարող է ավելի սուր դառնալ, դա կօգնի լուծել բազմաթիվ խնդիրներ: Ավելի շատ վստահեք ինքներդ ձեզ: Եթե վաղուց եք ցանկացել ինչ-որ բան փոխել ձեր կյանքում, հիմա ժամանակն է: Սկսեք փոքր քայլերից, եթե չունեք գործողությունների ամբողջական պատկերացում: Օպտիմալ կլինի, եթե լսեք ընկերների կամ ավելի փորձառու հարազատների խորհուրդները: Առաջին տասնօրյակում ձեր առողջությունը կարող է բարվոք չլինել, մի անտեսեք տհաճ ախտանիշները և մի ծուլացեք բժշկի դիմելու համար: Ամսվա կեսը կարող է անակնկալներ բերել ձեր անձնական կյանքում: Հենց այս ժամանակահատվածում է, որ կարևոր է, առաջին հերթին, հաշվի առնել ձեր սեփական հետաքրքրությունները: Ամսվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է ուղևորությունների, ճանապարհորդությունների, այգեգործության և մանր վերանորոգման համար: Բայց միևնույն ժամանակ, այս ժամանակահատվածը հարմար չէ ուղեղային փոթորկի, նոր հորիզոններ յուրացնելու և բիզնես նախագծեր սկսելու համար: Ամսվա վերջին օրերը նախընտրելի է ազատվել բոլոր գործերից և նվիրվել հանգստին և մտավոր ռեսուրսների համալրմանը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 12, 18, 22, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 10, 14, 30
Օգոստոսը Խեցգետինների համար հիանալի ժամանակ է՝ իրենք իրենց հետ կապ հաստատելու, կյանքի հստակ ռիթմը որսալու և առողջությունը բարելավելու համար: Հնարավոր է՝ վերջին ամիսների իրադարձությունները ձեզ շատ ավելի են հյուծել, քան պատկերացնում եք: Սկսեք մի քանի օր հանգստից, հաստատեք առողջ սննդակարգ և զբոսանքի ռեժիմ: Ինքներդ ձեզ թույլ տվեք որոշ բաներ մի կողմ դնել: Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր շփման ձևին և թույլ մի տվեք անտարբերություն: Եթե վաղուց մտածել եք ընտանի կենդանի ձեռք բերելու մասին, ամսվա կեսը բարենպաստ է դրա համար: Օգոստոսի 22-ից հետո, եթե հնարավոր է, գնացեք ուղևորության կամ ճանապարհորդության, բայց ավելի լավ է զերծ մնալ մարդաշատ էքսկուրսիաներից և համտեսներից: Ամսվա երկրորդ կեսը կարող է ձեզ ստիպել կատարել այնպիսի թղթաբանություն, որը ընդհանրապես չէիք պլանավորել այս ժամանակահատվածի համար: Գլխավորը միանգամից շատ բաներ չձեռնարկելն է, հակառակ դեպքում կա հիվանդության և նյարդային համակարգի հյուծման բարձր ռիսկ: Ուշադրություն դարձրեք ձեր դիմադրողականությանը և անհրաժեշտության դեպքում հոգ տարեք դրա մասին:
• Բարենպաստ օրերը՝ 7, 11, 16, 18, 26
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 8, 13, 21
Օգոստոսի առաջին օրերը կարող են դժվար լինել Առյուծների համար։ Կաճեն ուրիշների թերությունների նկատմամբ դյուրագրգռությունն ու անհանդուրժողականությունը։ Կարող են ջրի երես դուրս գալ մանրուքներ, որոնք նախկինում չեք նկատել։ Եթե այս օրերին հանկարծ ցանկանաք բացատրել ձեր սիրելիներին ճակատագրական բաների մասին, ավելի լավ է դա չանել։ Կարող եք չափազանց շատ բան ասել կամ սխալ մեկնաբանել լսածը։ Այս ժամանակահատվածում նրբանկատությունն ու համբերատարությունը շատ կօգնեն ձեզ։ Ամսվա կեսերին ամեն ինչ կսկսի բարելավվել։ Սա բարենպաստ ժամանակահատված կլինի նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու, օտար լեզուներ սովորելու, ստեղծագործելու և նոր հմտություններ ձեռք բերելու համար։ Սա նաև լավ ժամանակ է ուղևորությունների և ճանապարհորդությունների համար. դրանք կարող են կախարդական կետպով լիցքավորել և լցնել ձեզ։ Օգոստոսի 20-ից հետո ձեր նախկին ջանքերի պտուղները կսկսեն ի հայտ գալ։ Այս ժամանակահատվածում հույսը մի՛ դրեք ինչ-որ մեկի օգնության վրա և մի՛ աջակցություն մի խնդրեք, հակառակ դեպքում կհիասթափվեք։ Ամսվա վերջում հնարավոր են հաճելի փոփոխություններ ձեր անձնական կյանքում։ Կարող եք նաև հետաքրքիր գործնական առաջարկ ստանալ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 14, 17, 19, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 10, 13, 20, 26, 27, 31
Օգոստոսը հնարավորություն ունի շատ հաջող սկսելու Կույսերի համար։ Արդեն առաջին օրերին կկարողանաք լուծել երկարատև բարդ և շփոթեցնող խնդիր։ Եթե չչարաշահեք սննունդը և փորձեք պարբերաբար բավարար քնել, ապա ձեր ինտուիցիան կարող է շատ լավ աշխատել ձեր օգտին։ Ամսվա կեսին հիանալի հնարավորություն կունենաք ցույց տալու ձեր լավագույն կողմերը, և կկարողանաք ստանալ հետաքրքիր ու խոստումնալից առաջարկ։ Օգոստոսի երկրորդ կեսին մի տրվեք ձեր հույզերին, և այդ ժամանակ ամեն ինչ հարթ ու լավ կընթանա։ Որպեսզի ավելի հեշտ լինի առավոտյան կողմնորոշվելը, ստեղծեք ձեզ համար հաճելի կարգապահական ծեսեր։ Ֆիզիկական վարժությունները և սառը ցնցուղը կարող են հիանալի օգնականներ լինել այս հարցում։ Ամսվա վերջին շաբաթում կարող եք բախվել գործընկերների կողմից մանիպուլյացիաների, կամ ձեր շրջապատից ինչ-որ մեկը կարող է սկսել արժեզրկել ձեզ կամ ձեր նվաճումները։ Անտեսեք այս ամենը։ Ավելի լավ է վերանայեք այս մարդու հետ ձեր հարաբերությունները։ Օգոստոսի վերջին բարենպաստ է բնության գրկում լինելը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 17, 21, 29, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 12, 14, 15, 23, 24
Ամսվա առաջին կեսը հիանալի է Կշեռքների համար՝ ձեր կյանքում ինչ-որ բան դեպի լավը փոխելու համար: Այնուամենայնիվ, այս ժամանակահատվածում ձեր տրամադրությունը կարող է շատ պահպանողական դառնալ, և կցանկանաք ամեն ինչ թողնել այնպես, ինչպես կա, նույնիսկ, եթե դա շատ անհարմար է: Անհրաժեշտ է համատեղել տրամաբանությունն ու առողջ բանականությունը և միևնույն ժամանակ բաց չթողնել հրաշալի հնարավորությունները: Հաջողություն հատկապես հնարավոր է այն գործում, որը դուք երկար ժամանակ ինքնուրույն եք վարում և որի մեջ շատ հույս և ժամանակ եք ներդրել: Ամսվա կեսին մոտ կարող են ի հայտ գալ շատ խոստումնալից ծանոթություններ: Ընդհանուր հետաքրքրությունները կարող են հանգեցնել համատեղ նախագծերի մեկնարկի: Կարող է նաև ռոմանտիկ ծանոթություն տեղի ունենալ, որը մեծապես կբարձրացնի ձեր տրամադրությունը և թարմ հոսք կբերի ձեր կյանք: Ամսվա երկրորդ կեսին զգույշ եղեք չափազանց դյուրագրգռությունից, իսկ զայրույթի պոռթկումները կսպառնան փչացնել վաղուց հաստատված հարաբերությունները: Փորձեք նախապես մարել ձեր մեջ ավելորդ հույզերը: Մաքուր օդում զբոսանքները և ֆիզիկական ակտիվությունը կարող են օգնել դրան: Օգոստոսի վերջին օրերին կարող է ստեղծվել շահավետ գործարքի կամ փոխանակման հնարավորություն:
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 7, 18, 19, 23, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 14, 15, 25, 26
Աստղերը զգուշացնում են, որ ամիսը Կարիճների համար բավականին դժվար է լինելու։ Սովորական արդյունքների հասնելու համար անհրաժեշտ է բավականին լուրջ ջանքեր գործադրել։ Անկանխատեսելի դժվարությունները կարող են ձեզ շեղել ճիշտ ուղուց։ Պատրաստ եղեք ձեր կյանքում ներդնել ճիշտ առօրյա և առողջ սնունդ, և այդ ժամանակ բավարար ուժ կունենաք ինչպես ճիշտ որոշումների, այնպես էլ գործողությունների համար։ Շատ հնարավոր է նաև, որ ճիշտ խորհուրդներ տաք ձեր սիրելիներին։ Ամսվա կեսին մոտ դժվարությունների շարքը կավարտվի, և դուք կսկսեք լույս տեսնել։ Հնարավորություն կտեսնեք լուծելու անհույս թվացող խնդիրները։ Այս ժամանակահատվածում կարող են հայտնվել անցյալի մարդիկ, բայց զգույշ եղեք՝ նրանք ձեզ մոտ չեն գա բաց սրտով։ Օգոստոսի երկրորդ կեսին հնարավոր է եկամտի աճ։ Կարող եք աջակցություն ստանալ այն մարդկանցից, որոնցից չէիք սպասում։ Ամսվա վերջին օրերի եռուզեռը լիովին կգրավի ձեզ։ Հետևաբար, մի թողեք կարևոր գործերը այս ժամանակահատվածում։
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 12, 21, 25, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 10, 16, 19, 24, 29
Օգոստոսը Աղեղնավորների համար շատ կայուն և հիմնավոր ամիս կլինի։ Հատուկ ցնցումներ չեն սպասվում, հատկապես, եթե դուք ինքներդ կասկածելի գործունեության մեջ չներգրավվեք։ Եվ եթե հետևեք ողջամիտ առօրյային և չչարաշահեք սնունդը, ձեր նյարդային համակարգը «շնորհակալություն» կասի։ Ամսվա առաջին կեսը հատկապես լավ է ուղևորությունների, ճանապարհորդությունների և ընկերների հետ հանդիպումների համար։ Փորձեք լուրջ բաներ չանել, շրջապատի ամեն ինչ լցրեք դրականով և բաց եղեք ստեղծագործական ամեն ինչի համար։ Ամսվա կեսին հնարավոր են անսպասելի դրամական ծախսեր։ Սակայն խուսափեք փող տալուց. քիչ հավանական է, որ ձեր գումարը հետ ստանաք։ Ամսվա երկրորդ կեսն աստիճանաբար կլցվի խնդիրներով։ Հետևվեք ճիշտ եք կազմակերպվածությանը, և ամեն ինչի համար բավարար ժամանակ կունենաք։ Ամսվա վերջում սիրելիները կարող են անսպասելի խնդիրներ ստեղծել ձեզ համար։ Կա անհամաձայնության վտանգ։ Նախևառաջ հաշվի առեք ձեր սեփական շահերը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 10, 15, 23, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 18, 20, 22, 31
Ամսվա սկզբին Այծեղջյուրները մի քանի լավ հնարավորություններ կունենան: Հնարավոր է՝ այս ժամանակահատվածում ցանկանաք հատկապես անկեղծ լինել գործընկերների և կողմնակի մարդկանց հետ, կիսվել նրանց հետ ինչ-որ անձնական կամ ցավոտ բանով: Աստղերը զգուշացնում են, որ չպետք է դա անեք, հակառակ դեպքում դա կարող է օգտագործվել ձեր դեմ ամենաանսպասելի պահին: Այնուամենայնիվ, կկարողանաք լուծել մի քանի դժվար, երկարատև խնդիրներ: Ամսվա կեսը բարենպաստ է նոր բիզնես նախագծեր սկսելու համար: Այն նաև լավ ժամանակ է ձեր առողջությունը կարգի բերելու համար: Եթե հնարավոր է, ամսվա երկրորդ կեսին այցելեք ձեզ համար անծանոթ և անսովոր վայրեր: Նոր փողոցները, շենքերը, թանգարանները և տեղացիները կարող են ձեզ անսպասելի գաղափարներ և պատկերացումներ տալ ու ստիպել այլ կերպ նայել շուրջբոլորը: Ավելի լավ է ամսվա վերջին օրերը նվիրել անպետք իրերից ազատվելուն:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 4, 8, 11, 15, 16, 21, 26, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 7, 10, 13, 14, 17, 19, 23, 27
Օգոստոսը Ջրհոսների համար հաջողակ կլինի, բայց միայն այն դեպքում, եթե կենտրոնանաք կոնկրետ նպատակների ու խնդիրների վրա: Դուք չպետք է փորձեք միանգամից պատասխանատու լինել ամբողջ մոլորակի համար, այլ ստիպված կլինեք պատասխանատվություն կրել ինքներդ ձեզ և կատարվողի համար: Ամսվա սկիզբը բարենպաստ է այգեգործության, կենսապայմանների բարելավման և նոր գործունեության յուրացման համար: Եթե զբաղվում եք ստեղծագործական գործունեությամբ, օգոստոսի առաջին կեսը շատ բարենպաստ ժամանակ է ոգեշնչման և այն բանի ստեղծման համար, որի մասին վաղուց երազել եք: Օգոստոսի կեսերին հանգամանքները կարող են ստիպել ձեզ ամբողջ ուշադրությունը կենտրոնացնել անձնական կյանքի վրա: Նախկինում անսասան թվացող հարաբերությունները կարող են տհաճ անակնկալներ մատուցել: Բացի այդ, այս ժամանակահատվածում ձեր կենսունակությունը կարող է նվազել: Խնայեք ձեր ուժերը և զգուշորեն ծախսեք դրանք: Հատկապես զգույշ եղեք ձեր առողջության և նյարդային համակարգի հետ: Կա հավանականություն, որ ի հայտ կգան մտերիմների հետ կապված անհանգստությունների լուրջ պատճառներ: Ամսվա վերջում հատկապես զգույշ եղեք ճանապարհներին և տրանսպորտի հետ շփվելիս:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 2, 6, 7, 14, 19, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 16, 17, 23, 26
Աստղերը խորհուրդ են տալիս Ձկներին սկսել կարևոր հարցերը լուծել ամսվա առաջին օրերից։ Եվ եթե արձակուրդում եք, գոնե երբեմն մտածեք հնարավոր տարբերակների մասին։ Ամեն ինչ հիմա կստացվի, և ուժերի ալիքը կօգնի ձեզ հաղթահարել ցանկացած անակնկալ։ Թիմային աշխատանքը բարենպաստ կլինի։ Հավաքեք ձեզ հոգով մոտ մարդկանց և բարձրաձայնեք ձեր գաղափարները։ Միասին սկսված նախագիծը կարող է շատ հաջողակ լինել։ Ամսվա կեսին լիովին ցուցադրեք ձեր առաջնորդական որակները։ Սա կարտացոլվի ինչպես ձեր եկամտի, այնպես էլ անձնական կյանքի վրա։ Այս ժամանակահատվածում կարող եք թույլ տալ ինքներդ ձեզ ռիսկի դիմել և նույնիսկ լրացուցիչ պարտականություններ ստանձնել։ Ամսվա երկրորդ կեսին ավելի դժվար կլինի հաղթահարել առաջադրանքները։ Հատկապես, եթե նախկինում մեծ ուշադրություն չեք դարձրել ձեր առողջությանը։ Ավելի լավ է համարձակ գաղափարները հետաձգել ավելի ուշ շրջանի։ Եթե հնարավոր է, գնացեք հանգիստ ճանապարհորդության ձեզ հոգով մոտ ուղեկիցների հետ։ Բնության, լեռնային գետերի, լճերի և լռության հետ շփումը հնարավորություն ունի ձեզ առավելագույնս լցնել և լիցքավորել։

01.08.2025 Первую треть месяца на нас будет давить ретроградный Меркурий, но 11 августа он завершит свое «неправильное» движение и станет уже полегче. Держитесь, мы точно справимся!
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Овен
Представителям знака Овен в первых числах августа удастся решить несколько жизненно важных вопросов. Возможны финансовые улучшения и неожиданные сюрпризы в денежном плане. Также покупки, сделанные в первой половине месяца, будут удачными. Проявляйте себя активнее в эти дни, будьте на виду. Также сейчас хорошее время для наведения порядка в документах, получения консультаций у специалистов, особенно по юридическим вопросам. В середине августа благоприятно обратить внимание на духовную сторону жизни и нормализацию своего душевного состояния. В этот период некоторые друзья могут отстраниться от вас, но это будет даже к лучшему. Рядом останутся лишь самые близкие. Во второй половине месяца не доверяйте людям и не верьте обещаниям. От новых знакомств лучше воздержаться — велика вероятность столкнуться с неприятными личностями.
Благоприятные дни: 1, 5, 14, 20, 29. Неблагоприятные дни: 7, 17, 22, 27.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Телец
Для Тельцов август в целом будет весьма благоприятным месяцем. Особенно, если вы заранее позаботились о своем здоровье и отдыхе. Основной фокус внимания в этом месяце лучше направить на восполнение энергетических ресурсов, поиски вдохновения, занятия творчеством и общение с единомышленниками — в зависимости от того, что вас наполняет больше. В первой половине месяца вам удастся восстановить прерванные отношения или прояснить все невысказанные моменты в давней ссоре. В середине месяца возможно возникновение сложной непредвиденной ситуации или проблемы с финансами. Для нахождения оптимальных решений лучше замедлиться и свести поток входящей информации к минимуму. Во второй половине августа к вам могут обратиться за помощью родственники или близкий друг. Не отказывайте, и, по возможности, помогите - это вернется сторицей. Последняя неделя августа не лучшее время для начала новых дел и проектов. Лучше сосредоточьтесь на текущих делах и своем оптимальном самочувствии. При необходимости скорректируйте питание.
Благоприятные дни: 6, 12, 19, 23. Неблагоприятные дни: 4, 8, 13.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Близнецы
В первые дни августа у Близнецов может обостриться интуиция., она поможет в решении многих вопросов. Больше доверяйте себе. Если вы давно хотели что-то поменять в жизни — сейчас самое время. Начните с маленьких шагов, если не имеете полной картины действий. Будет оптимально, если вы прислушаетесь к совету друзей или более опытных родственников. В первой декаде самочувствие может быть неоптимальным, не отмахивайтесь от неприятных симптомов и не ленитесь обращаться к врачам. Середина месяца может преподнести сюрпризы в личной жизни. Именно в этот период важно, в первую очередь, учитывать собственные интересы. Вторая половина месяца благоприятна для поездок, путешествий, садово-огородных дел и мелкого ремонта. Но при этом данный период не годится для мозгового штурма, освоения новых горизонтов и начала бизнес-проектов. Последние дни месяца лучше освободить от дел полностью и посвятить их отдыху и восполнению душевных ресурсов.
Благоприятные дни: 4, 12, 18, 22, 28. Неблагоприятные дни: 6, 10, 14, 30.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Рак
Август для Раков — прекрасное время, чтобы наладить контакт с самим собой, поймать четкий ритм жизни и поправить самочувствие. Возможно, события последних месяцев истощили вас гораздо сильнее, чем вы это себе представляли. Начните с нескольких дней отдыха, наладьте здоровое питание и режим прогулок. Разрешите себе отложить некоторые дела в сторону. Особо следите за своей манерой общения и не допускайте бестактности. Если вы давно думали о приобретении домашнего питомца — середина месяца благоприятна для этого. После 22 августа, по возможности, отправляйтесь в путешествие или в поездку, но от людных экскурсий и дегустаций лучше воздержаться. Вторая половина месяца может вынудить вас заняться бумажной работой, которую вы на данный период совсем не планировали. Главное — не брать на себя много дел сразу, иначе велик риск заболеваний и истощения нервной системы. Обратите внимание на свой иммунитет и позаботьтесь о нем, при необходимости.
Благоприятные дни: 7, 11, 16, 18, 26. Неблагоприятные дни: 2, 8, 13, 21.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Лев
Первые дни августа для Львов могут оказаться непростыми. Повысится раздражительность и нетерпимость к недостаткам окружающих. Мелочи, которых вы не замечали раньше, могут выйти на поверхность. Если в эти дни захочется вдруг объясниться с близкими по поводу судьбоносных вещей — лучше не стоит этого делать. Вы можете наговорить лишнего, или неправильно истолковать услышанное. Деликатность и терпение в этот период очень выручат вас. К середине месяца все начнет налаживаться. Это будет благоприятный период для получения новых знаний, изучения иностранных языков, творчества, обретения новых навыков. Также это хорошее время для поездок и путешествий — они могут волшебным образом зарядить и наполнить вас. После 20 августа начнут приходить плоды приложенных ранее усилий. Не надейтесь в этот период на чью-то помощь и не просите ее, иначе вас подведут. В конце месяца возможны приятные перемены в личной жизни. Также вам могут сделать интересное деловое предложение.
Благоприятные дни: 2, 6, 14, 17, 19, 29. Неблагоприятные дни: 1, 5, 10, 13, 20, 26, 27, 31.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Дева
Август для представителей знака Девы имеет шансы начаться весьма удачно. Уже в первых числах вы сможете разобраться с давней сложной и запутанной задачей. Если не будете налегать на питание и постараетесь регулярно высыпаться, то интуиция может наладить с вами весьма хорошую связь. В середине месяца у вас появится прекрасная возможность показать свои лучшие стороны, и вы сможете получить интересное и перспективное предложение. Во второй половине августа не давайте волю своим эмоциям, и тогда все будет происходить гладко и хорошо. Чтобы по утрам было легче настраиваться на дела — заведите себе приятные дисциплинирующие ритуалы. Зарядка и прохладный душ могут стать прекрасными помощниками в этом. В последнюю неделю месяца вы можете столкнуться с манипуляциями со стороны коллег по работе или кто-то из окружения может начать обесценивать вас или ваши достижения. Игнорируйте все это. А отношения с этим человеком лучше пересмотрите. В конце августа благоприятно уехать на природу.
Благоприятные дни: 3, 9, 17, 21, 29, 31. Неблагоприятные дни: 6, 12, 14, 15, 23, 24.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Весы
Первая половина месяца у Весов прекрасно подходит, чтобы изменить что-то в своей жизни к лучшему. Тем не менее, ваш настрой может именно в этот период стать весьма консервативным и захочется оставить все, как есть, даже если это весьма некомфортно. Необходимо подключить логику и здравый смысл, и все-таки не упустить прекрасные возможности. Особый успех возможен в деле, которое вы давно вели самостоятельно и вкладывали в него много надежд и времени. Ближе к середине месяца могут появиться весьма перспективные знакомства. Общие интересы могут привести к началу совместных проектов. Может случиться и знакомство романтического характера, которое здорово поднимет настроение и внесет в жизнь свежую струю. Во второй половине месяца опасайтесь излишней раздражительности, а вспышки гнева будут грозить испортить давно налаженные отношения. Старайтесь заранее гасить в себе ненужные эмоции. Прогулки на свежем воздухе и физическая активность могут помочь в этом. В последних числах августа может представится возможность выгодной сделки или обмена.
Благоприятные дни: 6, 7, 18, 19, 23, 24. Неблагоприятные дни: 8, 9, 14, 15, 25, 26.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Скорпион
Звезды предупреждают, что у Скорпионов месяц сложится весьма непросто. Чтобы достигать вполне обычных результатов вам понадобиться прикладывать весьма серьезные усилия. Непредвиденные сложности могут выбивать вас из колеи. Будьте готовы ввести в жизнь правильный режим дня и здоровое питание, и тогда сил хватит и на правильные решения, и на действия. Вполне вероятно, еще и близким дадите правильные советы. Ближе к середине месяца сложная полоса закончится, и вы начнете видеть просветы. Вы увидите возможность решить проблемы, которые казались безнадежными. В этот период могут объявится люди из прошлого, но будьте осторожны - к вам придут не с открытым сердцем. Во второй половине августа возможно увеличение доходов. Вы можете получить поддержку от тех людей, от которых и не ожидали. Суета последних дней месяца вас захватит полностью. Поэтому не оставляйте на этот период важные дела.
Благоприятные дни: 8, 9, 12, 21, 25, 31. Неблагоприятные дни: 1, 10, 16, 19, 24, 29.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Стрелец
Август для Стрельцов будет весьма стабильным и заземляющим месяцем. Особых потрясений не предвидится, особенно если вы сами не станете ввязываться в сомнительные мероприятия. А если будете следить за разумным распорядком дня и не злоупотреблять питанием — нервная система скажет вам «спасибо». Первая половина месяца особо хороша для поездок, путешествий и встреч с друзьями. Постарайтесь не заниматься серьезными делами, наполнять все вокруг позитивом и будьте открыты ко всему созидательному. В середине месяца возможны неожиданные денежные траты. Но избегайте давать в долг — вам вряд ли вернут деньги. Вторая половина месяца постепенно будет наполняться хлопотами. Следите за правильной организацией и у вас на все хватит времени. В конце месяца близкие люди могут подкинуть вам неожиданные проблемы. Есть риск разойтись во мнениях. Учитывайте, в первую очередь, ваши собственные интересы.
Благоприятные дни: 1, 2, 10, 15, 23, 29. Неблагоприятные дни: 3, 6, 18, 20, 22, 31.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Козерог
В начале месяца Козерогам представится несколько удачных возможностей. Возможно, в этот период вам захочется быть особо искренним с коллегами и посторонними людьми, поделиться с ними чем-то личным или наболевшим. Звезды предупреждают, что не стоит так делать, иначе это могут использовать вам во вред в самый неожиданный момент. Тем не менее, вам удастся решить несколько сложных, давно зависших вопросов. Середина месяца благоприятна для начала новых деловых проектов. Также это хорошее время, чтобы привести здоровье в порядок. По возможности, отправляйтесь на вторую половину месяца в незнакомые и непривычные для вас места. Новые улицы, здания, музеи и местные жители могут натолкнуть вас на неожиданные идеи и озарения и дать вам взглянуть на что-то по-другому. Последние дни месяца лучше посвятить избавлению от хлама.
Благоприятные дни: 2, 3, 4, 8, 11, 15, 16, 21, 26, 30. Неблагоприятные дни: 6, 7, 10, 13, 14, 17, 19, 23, 27.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Водолей
Август для Водолеев будет удачным, но только если вы сосредоточитесь на конкретных целях и задачах. Не стоит пытаться отвечать за всю планету разом, но взять ответственность за себя и происходящее придется. Начало месяца благоприятно для садово-огородных хлопот, улучшения жилищных условий, освоения новых видов деятельности. Если вы связаны с творчеством — первая половина августа очень благоприятное время для вдохновения и создания чего-то, о чем вы давно мечтали. В середине августа обстоятельства могут потребовать направить все внимание на личную жизнь. Отношения, кажущиеся до этого незыблемыми, могут преподнести неприятные сюрпризы. Также в этот период может снизиться жизненный тонус. Берегите силы и расходуйте их с осторожностью. Будьте особо аккуратны со здоровьем и с нервной системой. Есть вероятность, что появятся сильные поводы для переживаний, связанные с близкими. В конце месяца будьте особо внимательны на дорогах и при взаимодействии с транспортом.
Благоприятные дни: 1, 2, 6, 7, 14, 19, 28. Неблагоприятные дни: 8, 9, 16, 17, 23, 26.
Гороскоп на август 2025 года для знака зодиака Рыбы
Представителям знака Рыбы звезды советуют уже с первых дней месяца взяться за решение важных вопросов. А если вы на отдыхе, хотя бы иногда обдумывайте возможные варианты. Сейчас все будет получаться, а прилив сил поможет справиться с любыми неожиданностями. Благоприятна будет деятельность в команде. Собирайте людей, близких вам по духу и озвучивайте свои идеи. Проект, начатый вместе, может сложиться весьма успешно. В середине месяца проявите в полной мере свои лидерские качества. Это отразится и на вашем доходе, и на личной жизни. В этот период можно позволить себе рискнуть и даже взять на себя дополнительные обязанности. Во второй половине месяца справляться с задачами станет труднее. Особенно, если вы не сильно обращали внимание на свое здоровье до этого. Смелые идеи лучше тоже отложить на потом. Если есть возможность — отправляйтесь в спокойное путешествие, с близким вам по духу спутниками. Общение с природой, горные реки, озера, и тишина имеют шанс наполнить и зарядить вас по максимуму.