Շաբաթվա աստղագուշակ․ հուլիսի 14-20-ը 2025 թ․
Մերկուրին այս շաբաթ՝ հուլիսի 18-ից սկսած, հետադարձ շարժում է սկսում։ Սա նշանակում է, որ կենդանակերպի բոլոր նշանները դժվարություններ կունենան։ Սակայն, եթե ուշադիր գործեք և լսեք ձեր ներքին ձայնին, կարող եք խուսափել բազմաթիվ խնդիրներից։
Այս շաբաթ Խոյերի ներկայացուցիչները պետք է միացնեն էներգախնայողության ռեժիմը և խելամիտ բաշխեն իրենց էներգիան։ Շաբաթվա առաջին օրերին կարող են լինել անհաջող ժամադրություններ և խնդիրներ առաջանալ հարաբերություններում։ Հինգշաբթին բարենպաստ է շրջապատող տարածրածությունը օպտիմալացնելու և մտքերը կարգի բերելու համար։ Ուրբաթ օրը սիրելիները կարող են առավելագույն ուշադրություն հրավիրել իրենց հանդեպ։ Ժամանակ մի խնայեք համատեղ ծրագրերը քննարկելու համար, այդ թվում՝ առաջիկա արձակուրդի համար։ Շաբաթ օրը կատարյալ է գնումներ կատարելու և անակնկալներ կազմակերպելու համար։ Կիրակի քաղաքից դուրս ուղևորությունները կարող են մեծապես հանգստացնել ձեզ։
Ցուլերն այս օրերին չպետք է սրեն հարաբերությունները ուրիշների հետ։ Սովորեք գտնել փոխզիջումներ։ Երեքշաբթի ձեզ կարող են տհաճ լուրեր հաղորդել՝ ընդունեք դրանք փիլիսոփայորեն։ Շաբաթվա կեսին, եթե վստահ չեք, թե ինչպես ճիշտ գործել տվյալ իրավիճակում, ավելի լավ է սպասել և հետևել իրադարձություններին։ Հինգշաբթի ուշադիր նայեք շուրջը, կարող են լինել ակնարկներ և նշաններ՝ ուր շարժվել և ինչը զարգացնել մոտ ապագայում։ Ուրբաթ օրը գնացեք թատրոն կամ լսեք թռչունների երգը, լավ կլինի մի փոքր ցրվեք և կենտրոնանաք դրանց վրա։ Հանգստյան օրերին ուշադրություն դարձրեք այն բաներին, որոնք կանգ են առել և ավելի շատ էներգիա ուղղեք դրանց վրա։
Երկվորյակներն այս շաբաթ ստիպված կլինեն քրտնաջան աշխատել՝ կյանքի բոլոր ոլորտներում խառնաշփոթը կարգավորելով։ Ամեն քայլափոխի հակամարտություններից խուսափելու համար փորձեք զսպել ձեր զգացմունքները և մեղմել լարված կապերը։ Թողեք, որ ամեն ինչ տեղի ունենա առանց ձեր մասնակցության։ Չորեքշաբթի պատրաստվեք փոփոխությունների և մի վախեցեք ոչնչից. դրանք կարող են լինել ձեր կյանքի լավագույն շրջադարձերը։ Հինգշաբթի, եթե հնարավոր է, հանգստացեք, բայց հատուկ ուշադրություն դարձրեք անվտանգության միջոցառումներին, հատկապես՝ ջրային միջավայրում։ Հանգստյան օրերին կուտակված հոգնածությունը կարող է ազդել ձեր առողջության վրա։ Կիրակի օրը կարող է տհաճ զրույց տեղի ունենալ ձեզ մտերիմ մեկի հետ։
Այս շաբաթ Խեցգետինների համար կարևոր է վերակազմավորվել և ժամանակ հատկացնել հանգստանալուն։ Երկուշաբթի ավելի լավ է կարևոր հարցերը լուծել միայնակ։ Երեքշաբթին, ընդհակառակը, հարմար է համախոհ մարդկանց հետ գործունեության համար։ Մտքերի կամ փորձի փոխանակումը կարող է ապագայում մեծ փոփոխությունների հանգեցնել։ Շաբաթվա կեսին կարող է բացվել լրացուցիչ եկամտի հնարավորություն, բայց դուք ստիպված կլինեք ընտրել՝ կամ հանգստանալ, կամ աշխատել։ Շաբաթավերջը բարենպաստ է գեղեցկության սրահներ այցելելու, հանգստացնող պրոցեդուրաներ ընդունելու և սպորտի թեթև ձևերով զբաղվելու համար։ Կիրակին ավելի լավ է նվիրվել անձնական կյանքին և հոգեկան հավասարակշռությունը կայունացնելուն։
Շաբաթը կարող է այդքան էլ լավ չսկսվել Առյուծների համար։ Դուք ստիպված կլինեք մեծ ջանքեր գործադրել նույնիսկ սովորական արդյունքների հասնելու համար։ Չորեքշաբթի ժամանակ հատկացրեք ձեր երեկոյան հանգստը կազմակերպելուն, որպեսզի հնարավորություն ունենաք հանդիպելու նոր սիրուն։ Հինգշաբթի մի կորցրեք ձեր ինքնատիրապետումը, նույնիսկ, եթե դա ձեզ սադրեն։ Ուրբաթ օրը հոգ տարեք թղթերի և փաստաթղթերի մասին. սա կարող է ապագայում մեծապես օգնել ձեզ։ Հանգստյան օրերին կարող եք ակնկալել մեծ առաջընթաց ֆինանսական հարցերում, կամ ձեզ կվերադարձնեն պարտքը։ Հետևեք ձեր առողջությանը և մի անտեսեք ձեր ջրային ռեժիմը։
Այս շաբաթը Կույսի նշանի տակ ծնվածների համար կարող է գերծանրաբեռնված լինել հասարակական ակտիվությամբ։ Դուք կցանկանաք ավելի շատ շփվել մարդկանց հետ, իսկ ձեր ընկերներն ու ծանոթները իրենց բոլոր խնդիրներով կդիմեն ձեզ։ Փորձեք ավելի քիչ նյարդայնանալ և թույլ տալ ինքներդ ձեզ ավելի շատ հանգստանալ։ Եթե վաղուց եք ցանկացել խոշոր գնում կատարել, ապա երեքշաբթին լավագույն օրն է։ Հինգշաբթիից մինչև շաբաթվա վերջ աստղային միջավայրը շատ բարենպաստ է սիրավեպի համար։ Գնացեք ժամադրության կամ սեր խոստովանեք ձեզ դուր եկող մեկին։ Կարևոր է առօրյան և ծանոթ միջավայրը փոխել ինչ-որ այլ բանով։ Ժամանակ և ջանք մի խնայեք՝ ճիշտ մթնոլորտ ստեղծելու համար։
Կշեռքի ինտուիցիան այս շաբաթ շատ սուր կլինի։ Եթե ցանկանում եք ինչ-որ բան անել տրամաբանությանը հակառակ, դա կարող է լավագույն որոշումը լինել։ Ավելի լավ է առաջիկա օրերը որքան հնարավոր է նվիրել աշխատանքային հարցերին և բիզնես նախագծերին։ Եվ եթե դա լիովին չի հաջողվում, ապա գոնե կարգի բերեք ձեր գործերը և ձեր շուրջը եղածը։ Չորեքշաբթի թիմային աշխատանքը բարենպաստ կլինի, նույնիսկ, եթե ուզում եք պարզապես ձորոված պատրաստել։ Լսեք ձեր շուրջն ընթացող խոսակցությունները. դրանք կարող են հետաքրքիր տարբերակներ հնչեցնել ձեր կարիերան շարունակելու համար։ Շաբաթվա վերջում հնարավոր են աննշան ֆինանսական դժվարություններ։ Եղեք խնայող և զգույշ։
Կարիճներն այս շաբաթ պետք է կենտրոնանան իրենց բարեկեցության վրա. որքան հնարավոր է շատ հոգ տանեն իրենց առողջության մասին: Երեքշաբթի սովորականից ավելի զգույշ եղեք փողի հետ: Հիմա ժամանակը չէ խոշոր գնումներ կատարելու կամ բոլոր պարտքերը միանգամից մարելու համար: Չորեքշաբթի և հինգշաբթի օրերը բարենպաստ են ուղևորությունների ու ճանապարհորդությունների համար: Ուրբաթ օրը հարմար է մշակութային միջոցառումների մասնակցելու և ձեր մտահորիզոնն ընդլայնելու համար: Հանգստյան օրերին ժամանակ հատկացրեք նոր բան սովորելու համար՝ նույնիսկ եթե դա ևս մեկ խոհարարական վարպետության դաս է:
Աղեղնավորները հրաշալի շաբաթ կունենան։ Հնարավորության դեպքում գնացեք ճամփորդության, կամ գոնե քաղաքից դուրս կարճատև ողևորության։ Բնության հետ շփումը ձեզ դրական էներգիա կտա և կլիցքավորի անհրաժեշտ ուժով։ Երեքշաբթին բարենպաստ է մարմնի խնամքի և առողջության համար։ Չորեքշաբթի համարձակորեն փոխանակվեք փորձով և ինչ-որ նոր բան սովորեք։ Շաբաթվա երկրորդ կեսը կարող է պահանջել հոգ տանել սիրելիների մասին և օգնել ընկերներին։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք երեխաներին և ընտանի կենդանիներին։ Շաբաթ օրը ամեն ինչ չէ, որ կստացվի՝ հետաձգեք գործերը ավելի ուշի շրջանի և մի անհանգստացեք։
Այս շաբաթը Այծեղջյուրներին նախատեսված է նոր մակարդակի անցնելու համար: Ազատորեն սկսեք փոխել այն ամենը, ինչը ձեզ չի համապատասխանում՝ թե՛ աշխատանքում, թե՛ անձնական կյանքում: Հիմա ժամանակն է անել այն, ինչ այդքան երկար եք ցանկացել անել, բայց չեք համարձակվել: Մի՛ փնտրեք դաշնակիցներ՝ գործեք ինքնուրույն, որպեսզի ավելի լավ վերահսկողություն ունենաք կատարվողի նկատմամբ: Շաբաթվա կեսին զգույշ եղեք փողի հետ: Մի՛ վստահեք ոչ մեկին խոսքերով և բոլոր կարևոր մանրամասները գրեք թղթի վրա: Ուրբաթ օրը հատկապես ուշադիր եղեք ձեր առողջության նկատմամբ: Կիրակի օրը ժամանակ հատկացրեք այն զրույցի համար, որը հետաձգել էիք:
Ջրհոսները չպետք է լրացուցիչ պարտավորություններ ստանձնեն առաջիկա շաբաթում և զգույշ լինեն չմտածված խոստումներ տալուց: Փորձեք կարգավորել ձեր ընթացիկ գործերը և խստորեն վերահսկել ձեր ֆինանսները: Երեքշաբթի աստղերը ձեզ խոստանում են էներգիայի մեծ ալիք՝ ծախսեք այն, առաջին հերթին, ձեզ վրա: Հոգ տարեք ձեր առողջության մասին, կարգի բերեք շուրջակայքը, մաքրեք ձեր կյանքն ավելորդ ամեն ինչից: Հինգշաբթին բարենպաստ է անձնական կյանքը բարելավելու համար: Ուրախացրեք ձեր սիրելիին ինչ-որ անսպասելի բանով: Շաբաթն այն օրն է, երբ ամեն ինչ կարող է դուրս գալ ձեր տիրապետությունից: Այս դեպքում ավելի լավ է դանդար տալ և թողնել, որ ամեն ինչ իր հունով ընթանա:
Ձկներին դժվար շաբաթ է սպասվում։ Ազատորեն մի կողմ թողեք այն ամենը, ինչն այլևս օգտակար չէ։ Վստահեք ձեր ցանկություններին և ձգտումներին։ Երեքշաբթի զգույշ եղեք. հնարավոր է հակամարտություն այնտեղ, որտեղ ամենաքիչն եք սպասում։ Շաբաթվա կեսին աստղերը կանխատեսում են աննշան անհաջողություններ, բայց մի անհանգստացեք դրա համար։ Դրանցից մի քանիսը ձեզ կցույց տան ճիշտ ուղին։ Հինգշաբթի զգույշ եղեք ձեր առողջության հետ, եթե վերջերս անտեսել եք հանգիստը. հնարավոր են խանգարումներ։ Շաբաթավերջը բարենպաստ է ստեղծագործականության և մշակութային միջոցառումների համար։

Гороскоп на неделю с 14 по 20 июля 2025 года для всех знаков зодиака
На этой неделе стартует ретроградный Меркурий — прямо с 18 июля. Это значит, что всем знакам зодиака мало не покажется. Но если действовать осторожно и прислушиваться к интуиции, то многих неприятностей удастся избежать.
Представителям знака Овен на этой неделе лучше включить режим экономии сил и разумно распределять свою энергию. В первые дни недели могут возникать проблемы в отношениях и неудачные свидания. Четверг благоприятен для оптимизации пространства вокруг вас и наведения порядка в мыслях. В пятницу близкие люди могут забрать максимум внимания на себя. Не жалейте времени, чтобы обсудить совместные планы, в том числе — на грядущий отпуск. Суббота идеальна для покупок и организации сюрпризов. Поездки за город в воскресенье могут вас здорово развеять.
Тельцам в эти дни не стоит обострять отношения с окружающими. Учитесь находить компромиссы. Во вторник вам могут сообщить неприятное известие — отнеситесь к этому философски. В середине недели — если будете не уверены, как правильно действовать в той или иной ситуации, — вам лучше занять выжидательную позицию. В четверг внимательно смотрите по сторонам, возможны знаки и подсказки — куда двигаться и что развивать в ближайшем будущем. В пятницу сходите в театр или послушайте пение птиц, вам лучше отвлечься и переключить внимание. В выходные дни обратите внимание на дела, которые застопорились и направьте в них больше энергии.
Близнецам на этой неделе придется попотеть, разгребая завалы во всех сферах жизни. Чтобы избежать конфликтов на каждом шагу, постарайтесь сдерживать эмоции и ослабить натянутые струны. Позвольте делам происходить без вашего участия. В среду готовьтесь к переменам, и не бойтесь ничего — это могут оказаться самые лучшие повороты в вашей жизни. В четверг по возможности отправляйтесь на отдых, но особо следите за соблюдением техники безопасности, особенно на воде. В выходные накопившаяся усталость может отразится на вашем здоровье. В воскресенье может произойти неприятный разговор с кем-то из близких.
На этой неделе представителям знака Рак важно перенастроиться и выделить время на отдых. В понедельник важные вопросы лучше решить в одиночку. Вторник, наоборот, подходит для занятий в компании единомышленников. Обмен идеями или опытом может повлечь за собой большие перемены в будущем. В середине недели может открыться возможность для дополнительного заработка, но придется выбирать — или отдыхать, или трудиться. Выходные благоприятны для посещения салонов красоты, расслабляющих процедур и спокойных видов спорта. воскресенье лучше посвятить личной жизни и стабилизации душевного равновесия.
Неделя для Львов может начаться не слишком удачно. Придется прикладывать большие усилия даже для достижения обычных результатов. В среду потратьте время на организацию вечернего досуга, чтобы появился шанс встретить новую любовь. В четверг не теряйте самообладания, даже если вас будут на это провоцировать. В пятницу займитесь бумагами и документами — это может здорово выручить вас в будущем. В выходные дни можно ожидать большого прорыва в финансовых вопросах или вам вернут долг. Прислушивайтесь к своему самочувствию и не пренебрегайте питьевым режимом.
Эта неделя для рожденных под знаком Девы может быть перегружена социальной активностью. вы захотите больше общаться с людьми, а к вам будут обращаться со всеми своими проблемами друзья и знакомые. Постарайтесь поменьше раздражаться и разрешить себе больше отдыхать. Если вы давно хотели совершить крупную покупку, то вторник — самый подходящий день. С четверга и до конца недели звездная обстановка очень благоприятна для романтики. Сходите на свидание или признайтесь в любви тому, кто вам нравится. Важно сменить рутину и привычную обстановку на нечто другое. Не жалейте времени и сил на создание нужной атмосферы.
У Весов на предстоящей неделе очень обострится интуиция. Если вам захочется сделать что-то вопреки логике — возможно, это и будет наилучшим решением. Предстоящие дни лучше максимально посвятить рабочим вопросам и бизнес-проектов. А если это удастся не в полной мере, то хотя бы наведите порядок в делах и вокруг себя. В среду благоприятна деятельность в команде, даже если вы просто хотите пожарить шашлык. Прислушивайтесь к разговорам вокруг — в них могут быть озвучены интересные для вас варианты продолжения карьеры. В конце недели возможны небольшие финансовые затруднения. Будьте экономны и рассудительны.
Скорпионам на этой неделе стоит сделать упор на своем самочувствии: максимально берегите здоровье. Во вторник проявите большую, чем обычно, аккуратность в деньгах. Сейчас не стоит совершать крупные покупки или стремиться выплатить все долги разом. Среда и четверг благоприятны для поездок и путешествий. Пятница подойдет для посещения культурных мероприятий и расширения кругозора. В выходные выделите время, чтобы научиться чему-то новому — даже если это будет очередной кулинарный мастер-класс.
Стрельцов ждет прекрасная неделя. По возможности отправляйтесь в путешествие, или хотя бы в небольшие загородные поездки. Общение с природой подарит позитив и зарядит необходимой энергией. Вторник благоприятен для ухода за телом и заботы о здоровье. В среду смело обменивайтесь опытом и узнавайте что-то новое. Вторая половина недели может потребовать от вас заботы о близких и помощи друзьям. Уделите особое внимание детям и питомцам. В субботу не все будет получаться — отложите дела на потом и не переживайте.
Эта неделя у Козерогов предназначена для прорыва на новые уровни. Смело начинайте менять все, что вас не устраивает — и на работе, и в личной жизни. Сейчас самое время делать то, что так давно хотели, но не решались. Не ищите себе союзников — действуйте самостоятельно, так вы будете лучше контролировать происходящее. В середине недели проявите осторожность с деньгами. Не доверяйте никому на словах, и все важные нюансы фиксируйте на бумаге. В пятницу будьте особо внимательны к своему здоровью. В воскресенье выделите время на разговор, который откладывали.
Водолеям на предстоящей неделе не стоит брать на себя допол a56 нительные обязательства, остерегайтесь также давать опрометчивые обещания. Постарайтесь подтянуть текущие дела и жестко контролируйте свои финансы. Во вторник звезды обещают вам прилив сил — потратьте его, в первую очередь, на себя. Займитесь здоровьем, наведите порядок вокруг себя, расчистите жизнь от всего ненужного. Четверг благоприятен для налаживания личной жизни. Порадуйте чем-то неожиданным любимого человека. Суббота — день, когда все может валиться из рук. В этом случае лучше замедлиться и пустить дела на самотек.
Представителей знака Рыбы ожидает не самая спокойная неделя. Смело отпускайте из жизни то и тех, что уже изжило себя. Доверяйте своим желаниям и стремлениям. Во вторник будьте аккуратны — возможен конфликт там, где вы его никак не ожидаете. В середине недели звезды предсказывают мелкие неудачи — но не стоит переживать по этому поводу. Некоторые из них укажут вам какой путь самый верный. В четверг будьте аккуратны со здоровьем, если вы пренебрегали отдыхом в последнее время — возможны срывы. Выходные благоприятны для творчества и культурных мероприятий.