Շաբաթվա աստղագուշակ․ մայիսի 19-25-ը 2025 թ․
Աստղագետներն արդեն իջեցրել են Պլուտոնի դասակարգումը և այն չեն համարում մոլորակ, սակայն աստղագուշակությունն այլ կանոններ ունի։ Պլուտոնը Կարիճի նշանի հովանավորն է, ուստի այն ոչ միայն հաշվի է առնվում աստղագուշակություններ կազմելիս, այլև իրական ազդեցություն ունի ամբողջ կենդանակերպի վրա: Հատկապես, երբ այն հետընթաց է դառնում։ Այս տարի այն այդ փուլը մտավ դեռևս մայիսի 4-ին, բայց սկզբում մի փոքր արգելակեց, սակայն այս շաբաթ Պլուտոնն ակտիվորեն սկսում է իր ընթացքը. ի՞նչ է սա նշանակում մեզ համար։
Կենդանակերպի Խոյ նշանի ներկայացուցիչները ունեն այս շաբաթ հաջողության հասնելու բոլոր հնարավորությունները։ Բայց սթափ գնահատեք ձեր ուժեղ կողմերն ու կարողությունները՝ մի՛ ստանձնեք ամեն ինչ միանգամից։ Շաբաթվա առաջին կեսին հատկապես զսպեք ձեր զգացմունքները։ Կա հավանականություն, որ ամեն ինչ չափազանց լուրջ կընդունեք, և դա հղի է հակամարտություններով։ Չորեքշաբթի հնարավոր են հաճելի իրադարձություններ անձնական կյանքում։ Սակայն շաբաթվա երկրորդ կեսին կարող է հարկ լինել ընտրություն կատարել անձնական կյանքի և աշխատանքի միջև։ Աստղերը զգուշացնում են, որ եթե դուք հետաձգեք ընտրություն կատարելը, ապա ուրիշներն ամեն ինչ կորոշեն ձեր փոխարեն։ Եվ փաստ չէ, որ դա ձեզ դուր կգա։
Շաբաթվա սկիզբը Ցուլերի համար շատ ակտիվ և նույնիսկ թեթևակի ագրեսիվ կլինի։ Կլինեն բազմաթիվ խնդիրներ, որոնք կպահանջեն արագ լուծումներ։ Ամեն ինչում եղեք ստեղծագործ և երևակայող։ Երեքշաբթին բարենպաստ է ցանկացած ձեռնարկման համար։ Չորեքշաբթի կատարեք ձեր խոստումները կամ մարեք պարտքերը։ Ուրբաթ օրը սպասվում է էներգիայի աճ և հատուկ արդյունավետություն։ Կա բավարար ոգևորություն՝ հատկապես դժվար հարցերը առաջ մղելու համար։ Շաբաթ օրը բարենպաստ է կերպարը փոխելու և արտաքին տեսքին ու առողջությանը հատուկ ուշադրություն դարձնելու համար։ Վերանայեք ձեր զգեստապահարանը։ Կիրակի կարող են դժվարություններ առաջանալ սիրելիների հետ շփվելու հարցում։
Այս շաբաթ աստղերը Երկվորյակներին խորհուրդ են տալիս խուսափել գերծանրաբեռնվածությունից։ Զգույշ եղեք ձեր ֆինանսների հետ. դրանք կարող են փորձել հեռանալ նույնքան արագ, որքան գալիս են։ Շաբաթվա առաջին կեսին հաջողությամբ հաջող կլինեն թիմային նախագծերը։ Շաբաթվա կեսերին իրադարձությունները կսկսեն արագորեն փոխարինել միմյանց, և կարող են խնդիրներ առաջանալ կյանքի տարբեր ոլորտներում՝ փոքր, բայց միանգամից մի քանիսը։ Այդ պահին գլխավորը չշփոթվելն է։ Կրկնակի ստուգեք բոլոր տեղեկությունները, գաղտնիքներով մի՛ կիսվեք ոչ մեկի հետ, և բարդությունները կհաղթահարեք։ Ուրբաթ օրը հաջողությունը կախված կլինի նրանից, թե որքան վաղ եք արթնանում. զարթուցիչը դրեք «վաղ» ռեժիմի վրա։
Շաբաթվա առաջին կեսին Խեցգետինները ինքնադրսևորման համար լավ հեռանկարներ կունենան։ Սակայն շաբաթվա երկրորդ կեսը խառը կլինի։ Կարող են շատ բանակցություններ և զրույցներ լինել, բայց դրանք, ի վերջո, արդյունք չեն տա։ Նոր ծանոթությունը ևս կարող է անօգուտ լինել։ Սա հենց նահանջող Պլուտոնի ազդեցությունն է, և, հետևաբար, շատ բանի վրա մի հույս դրեք, որպեսզի հետագայում չվրդովվեք արդյունքների բացակայության պատճառով: Հանգստյան օրերին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր հուզական վիճակին. աստղերը զգուշացնում են՝ դուք կարող եք «ափերից դուրս գալ»։ Տեսեք, թե ինչպես կարող եք հանգստացնել ինքներդ ձեզ և խուսափել ձեր սիրելիների հետ վեճերից։
Այս շաբաթ ավելի լավ կլինի, եթե Առյուծները բիզնեսում սպասողական մոտեցում ցուցաբերեն։ Դիտարկեք և վերլուծեք, բայց հիմա արմատական գործողությունների համար լավագույն օրերը չեն։ Իսկ եթե անպայման պետք է որոշումներ կայացնեք, վստահեք ձեր բնազդին և ինտուիցիային։ Երկուշաբթի և երեքշաբթի օրերին շատ կարևոր է պահպանել հանգստություն ու դրական տրամադրվածություն, քանի որ հնարավոր են անակնկալներ և անսպասելի իրադարձություններ, ընդ որում՝ բացասական։ Չորեքշաբթի մի շտապեք՝ անհամբերությունը կարող է սխալների հանգեցնել։ Հինգշաբթի օրը հնարավոր է նոր ծանոթություն՝ ապագայի հեռանկարներով։ Շաբաթվա վերջում կարևոր է հավասարակշռություն գտնել աշխատանքի և առողջ հանգստի միջև։
Շաբաթը Կույս կենդանակերպի նշանի ներկայացուցիչների համար իրադարձություններով հարուստ կլինի։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ի հայտ եկող հնարավորություններին և «թվացյալ պատահական» զուգադիպություններին, նոր ծանոթություններ հաստատեք փողոցում կամ սրճարանում՝ մի՛ ամաչեք ձեր բախտի հետևից գնալուց։ Շաբաթվա առաջին կեսին խուճապի մի՛ մատնվեք, եթե ինչ-որ բան ըստ պլանի չգնա։ Հարմարվեք հընթացս և փորձեք ճկուն լինել։ Չորեքշաբթի և հինգշաբթի օրերին ժամանակ հատկացրեք հարազատների, ցանկալի է՝ երեխաների հետ շփվելուն։ Դուք շատ բան ունեք միմյանցից սովորելու։ Հանգստյան օրերին հոգ տարեք ձեր առողջության մասին՝ մի մոռացեք բավարար քանակությամբ ջուր խմել և վազել։
Այս շաբաթ աստղերը Կշեռքներին հնարավորություն կտան ցուցադրել իրենց, ի ցույց դնել իրենց տաղանդներն ու հմտությունները և զգալիորեն առաջ տանել գործերը։ Շաբաթվա առաջին կեսին ժամանակ մի վատնեք՝ համարձակորեն իրականացրեք ձեր ծրագրերը և բարձր հայտարարեք ձեր մասին։ Հինգշաբթի օրվա իրադարձությունները կարող են որոշակի անհանգստություն և խնդիրներ առաջացնել ձեզ մոտ՝ պահպանեք հանգիստություն։ Ուրբաթը հարմար է կարևոր որոշումներ կայացնելու համար, բայց մի շտապեք՝ երկու անգամ մտածեք, կամ ավելի լավ է՝ երեք անգամ։ Հանգստյան օրերին կա նոր ծանոթություններ հաստատելու և նոր հնարավորություններ բացահայտելու հնարավորություն։ Այս շրջանում փորձեք ոգեշնչման աղբյուրներ գտնել։
Հետընթաց Պլուտոնը ճնշում չի գործադրի այն նշանի վրա, որին հովանավորում է, ուստի շաբաթվա սկիզբը Կարիճների համար կարող է լինել ուրախ և անհոգ։ Երկուշաբթի ազատ զգացեք ռոմանտիկ հանդիպումների և ընկերական հավաքույթների գնալու համար։ Երեքշաբթին հարմար է նաև հարաբերություններ հաստատելու, ինչպես նաև կարևոր բանակցությունների համար։ Չորեքշաբթի օրը բիզնեսում մեծ առաջընթաց մի սպասեք, բայց հաջողությամբ կհաղթահարեք ընթացիկ խնդիրները։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին խուսափեք իմպուլսիվ գործողություններից։ Հանգստյան օրերին հնարավորինս շատ ուշադրություն դարձրեք ձեր սիրելիներին։ Ի դեպ, կիրակին լավ օր է վատ սովորություններից հրաժարվելու համար։
Աղեղնավորներ, շաբաթվա առաջին կեսին բախտը ձեր կողմը կլինի։ Հատուկ համառություն ցուցաբերեք, վստահ եղեք ինքներդ ձեզ վրա, և կկարողանաք հաղթահարել լուրջ խոչընդոտներ։ Չորեքշաբթի օրը ձեզ համար հատկապես հեշտ կլինի ընդհանուր լեզու գտնել շրջապատի մարդկանց հետ։ Հաստատեք օգտակար կապեր։ Հինգշաբթի բարենպաստ է նոր բաներ սովորելու և օգտակար հմտություններ ձեռք բերելու համար։ Շաբաթվա երկրորդ կեսը հարմար է պլանավորման համար։ Դիմեք վստահելի մարդկանց, որպեսզի օգնեն ձեզ ձեր գործերում։ Շաբաթվա վերջում կարող է հաճելի ֆինանսական անակնկալ լինել, և բացի այդ, աստղերը կիրակի օրվա համար կանխատեսում են անսպասելի բարելավումներ ձեր անձնական կյանքում:
Այծեղջյուրների համար այս շաբաթ լարվածությունը կարող է հասնել մինչև բարձր մակարդակի՝ սա նաև հետընթաց Պլուտոնի ազդեցությունն է։ Դժվարություններ կառաջանան կյանքի այն ոլորտներում, որոնց վրա դուք վաղուց աչք եք փակել, և ստիպված կլինեք ձեր ամբողջ ժամանակն ու ուշադրությունը նվիրել հանգույցները քանդելուն։ Բայց մի՛ վախեցեք։ Լուծեք խնդիրները աստիճանաբար։ Երեքշաբթի եղեք հանգիստ և հավասարակշռված։ Չորեքշաբթի օրը փորձեք զգույշ գործել՝ վնասվածքի ռիսկը մեծ է։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին հավանական են երկխոսություններ կամ իրադարձություններ, որոնք կփոխեն ձեր տեսակետները որոշ հարցերի վերաբերյալ։ Ուրբաթը բարենպաստ է դժվար բանակցությունների համար։
Այս շաբաթ Ջրհոսները ստիպված կլինեն հարաբերություններում ուժի փորձություն անցնել։ Բայց դուք կարող եք հաղթահարել դա, եթե ունեք բարձր ինքնավստահություն։ Մտովի թարմացրեք ձեր նպատակները, որպեսզի դրանք ձեզ ավելի շատ մոտիվացնեն և ոգևորեն։ Շաբաթվա առաջին կեսին շահույթ կստանաք ձեր վերջին գործունեության արդյունքներից կամ պարգև՝ անցյալի արժանիքների համար։ Հինգշաբթի օրը հարմար է հրապարակային ելույթների և ձեր մտքերը բարձրաձայնելու համար։ Ուրբաթ օրը, եթե հնարավոր է, ժամանակ անցկացրեք ընտանիքի կրտսեր անդամների հետ։ Այս շաբաթավերջին զգույշ եղեք՝ աստղերը զգուշացնում են կոնֆլիկտների և վնասվածքների ռիսկերի մասին։
Ձկներին հակասական շաբաթ է սպասվում։ Շատ անելիք կլինի, բայց կարող է քիչ էներգիան չբավականացնել։ Եթե վաղուց եք ուզում ինչ-որ բան սկսել, արեք դա առանց հատուկ նշանների սպասելու։ Երկուշաբթին և երեքշաբթին բարենպաստ են կարճատև ուղևորությունների համար։ Չորեքշաբթի կարող եք անվտանգ կերպով խորանալ ինքներդ ձեր մեջ՝ վերլուծել, թե ինչն է ձեզ անհանգստացնում և հասկանալ, թե ինչ կարելի է բարելավել ու շտկել։ Հինգշաբթին բարենպաստ է հուզական ֆոնը կարգավորելու համար։ Ուրբաթ օրը իրենց մասին կարող են հիշեցնել հին սխալները կամ անցյալից մի մարդ կարող է վերադառնալ։ Հանգստյան օրերին զգույշ եղեք թղթերի և թվերի հետ։

Гороскоп на неделю с 19 по 25 мая 2025 года для всех знаков зодиака
19.05.2025 Астрономы уже разжаловали Плутон и не считают его планетой, однако в астрологии другие правила. Плутон — покровитель знака Скорпион, и потому он не просто учитывается при составлении гороскопов, но и оказывает реальное влияние на весь зодиак. Особенно, когда становится ретроградным. В этом году он пошел в противоход еще 4 мая, но слегка притормозил на старте, зато на этой неделе Плутон активно входит в свои права — чем это нам грозит?
У представителей знака зодиака Овен есть все шансы стать успешными на этой неделе. Но трезво оценивайте свои силы и возможности — не беритесь за все дела сразу. В первой половине недели особо контролируйте эмоции. Есть вероятность, что вы все будете принимать слишком близко к сердцу, а это чревато конфликтами. В среду возможны приятные события в личной жизни. А вот во второй половине недели может встать выбор между личной жизнью и работой. Звезды предупреждают, что если вы промедлите с выбором, то за вас все решат другие․ И не факт, что вам это понравится.
Начало недели для Тельцов будет очень активным и даже слегка агрессивным. Будет много задач, требующих быстрых решений. Подходите ко всему творчески и креативно. Вторник благоприятен для любых начинаний. В среду выполните данные обещания или отдайте долги. В пятницу ожидается прилив сил и особая работоспособность. Запала хватит, чтобы сдвинуть с места особо сложные дела. Суббота благоприятна для смены имиджа и для особой заботы о внешности и здоровье. Пересмотрите свой гардероб. В воскресенье могут возникнуть сложности в общении с близкими.
На этой неделе звезды рекомендуют Близнецам избегать перегрузок. Будьте аккуратны с финансами — они могут попытаться уйти так же стремительно, как и придут. В первую половину недели успешно запускать командные проекты. В середине недели события начнут быстро сменять друг друга и проблемы могут возникать в различных сферах жизни — небольшие, но сразу гроздьями. Главное в этот момент — не растеряться. Перепроверяйте всю информацию, ни с кем не делитесь сокровенным, и вы справитесь. В пятницу успех будет зависеть от того, насколько рано вы проснетесь: заведите будильник на «пораньше».
В первой половине недели у Раков откроются хорошие перспективы для самореализации. Но вторая половина недели будет неоднозначной. Переговоров и бесед может быть много, но они окажутся в итоге пустыми. А новое знакомство может оказаться бесперспективным. Это как раз влияние ретроградного Плутона, а потому — не рассчитывайте на многое, чтобы потом не расстраиваться из-за отсутствия результатов. В выходные дни уделите особое внимание вашему эмоциональному состоянию — Звезды предупреждают: вы можете быть «на взводе». Посмотрите, как можно успокоить себя и не вступайте в споры с близкими.
Львам на этой неделе лучше занять выжидательную позицию в делах. Наблюдайте и анализируйте, но для радикальных действий это не лучшие дни. А если все же придется принимать решения — довериться чутью и интуиции. В понедельник и вторник очень важно сохранять спокойствие и настроиться на позитив, так как могут быть сюрпризы и неожиданности, причем со знаком минус. В среду не спешите — нетерпение может привести к ошибкам. В четверг есть вероятность нового знакомства с далеко идущими перспективами. В конце недели важно найти баланс между работой и здоровым отдыхом.
Неделя у представителей знака зодиака Дева будет богата на события. Обращайте особое внимание на открывающиеся возможности и «вроде бы случайные» совпадения, заводите новые знакомства прямо на улице или в кафе — не стесняйтесь ловить свою удачу за хвост. В первой половине недели не паникуйте, если что-то пойдет не по плану. Перестраивайтесь на ходу и старайтесь быть гибкими. В среду и четверг выделите время на общение с родственниками, лучше всего — с детьми. Вам есть, чему научить друг друга. В выходные позаботьтесь о здоровье — вспомните о питьевом режиме и отправляйтесь на пробежку.
На этой неделе звезды предоставят Весам возможности показать себя, проявить таланты и умения, и значительно продвинуть дела вперед. Не теряйте времени даром в первой половине недели — смело реализуйте планы и заявляйте о себе. В четверг события могут доставить вам волнения и хлопоты — сохраняйте спокойствие. Пятница подходит для принятия важных решений, но не рубите с плеча — подумайте дважды, а лучше трижды. В выходные дни есть вероятность новых знакомств и открытия новых возможностей. Находите источники вдохновения в текущих моментах.
Ретроградный Плутон не будет давить на знак, которому покровительствует, а потому начало недели у Скорпионов может быть веселым и беззаботным. В понедельник смело отправляйтесь на романтические свидания и дружеские встречи. Вторник также подходит для налаживания отношений, а еще — для важных переговоров. В среду не ждите большого прорыва в делах, но с текущими задачами вы успешно справитесь. Во второй половине недели избегайте импульсивных поступков. В выходные проявите как можно больше внимания к близким людям. Кстати, воскресенье — хороший день, чтобы отказаться от вредных привычек.
Стрельцы, в первой половине недели везение будет на вашей стороне. Проявите особую настойчивость, будьте уверенны в себе, и сможете преодолеть серьезные препятствия. В среду вам будет особо легко находить общий язык с окружающими. Наладьте полезные связи. Четверг благоприятен для изучения нового и получения полезных навыков. Вторая половина недели подходит для планирования. Призовите на помощь в делах проверенных людей. В конце недели может быть приятный финансовый сюрприз, а кроме того, на воскресенье звезды предсказывают вам неожиданные улучшения в личной жизни.
У Козерогов на этой неделе напряжение может возрасти до высоких пределов — это тоже влияние ретроградного Плутона. Сложности будут возникать в тех сферах жизни, на которые вы давно закрывали глаза и вам придется уделить распутыванию узлов все свое время и внимание. Но не пугайтесь. Решайте задачи постепенно. Во вторник сохраняйте спокойствие и рассудительность. В среду старайтесь действовать осторожно — высок риск травм. Во второй половине недели вероятны диалоги или события, благодаря которым вы поменяете точки зрения на некоторые вопросы. Пятница благоприятна для сложных переговоров.
Водолеям на неделе придется пройти проверку на прочность в отношениях. Но вы справитесь, если уверенность в своих силах будет на высоте. Мысленно освежите свои цели, чтобы они вас мотивировали и зажигали еще больше. В первой половине недели вы получите прибыль от результатов вашей недавней деятельности или награду за прошлые заслуги. Четверг идеален для публичных выступлений и озвучивания своих идей. В пятницу, по возможности, уделите время младшим членам семьи. В выходные дни будьте внимательнее — звезды предупреждают о рисках конфликтов и травм.
Рыбам предстоит противоречивая неделя. Дел будет много, а сил может быть мало. Если вы давно хотели что-то начать — сделайте это, не дожидаясь особых знаков. Понедельник и вторник благоприятны для коротких поездок. В среду можете смело покопаться в себе — проанализируйте, что вас беспокоит и поймите, что можно улучшить и исправить. Четверг благоприятен для нормализации эмоционального фона. В пятницу могут напомнить о себе старые ошибки или вернется человек из прошлого. В выходные дни будьте аккуратны с бумагами и с цифрами.