Շաբաթվա աստղագուշակ․ հունվարի 13-19-ը 2025 թ․
Արձակուրդներից հետո առաջին լիարժեք աշխատանքային շաբաթը բավական բարդ կլինի, և այժմ աստղերը մի շարք խնդիրներ կդնեն կենդանակերպի որոշ նշանների առջև։ Բայց մնացածը մեծահոգաբար ողողվելու են պարգևներով: Ծանոթացեք աստղագուծակին՝ պարզելու համար, թե ինչ հաջողություն կունենաք դուք։
Խոյերիներին այս շաբաթ շատ աշխատանք է սպասվում։ Այս առումով փորձեք լիցքավորել ձեզ դրական էներգիայով, փնտրեք ուժի լրացուցիչ աղբյուրներ, հակառակ դեպքում ձեր առողջությունը կարող է խաթարվել։ Խուսափեք ավելորդ անհանգստություններից, մի օգտագործեք ոչ առողջ սննունդ։ Երկուշաբթի վերահսկեք ձեր ծախսերը, որպեսզի չընկնեք խիստ մինուսի մեջ։ Շաբաթվա կեսին հնարավոր են անախորժություններ անձնական կյանքում, ուստի մի փորձեք ձեր երկրորդ կեսին պատմել այն ամենը, ինչ հիմա մտածում եք։ Հինգշաբթի Խոյերին խստիվ արգելվում է կոնֆլիկտների մեջ ներգրավվել՝ դա կարող է հանգեցնել կռվի կամ նույնիսկ դատական գործընթացի: Ուրբաթ օրը հնարավոր է անսպասելի շահույթ՝ պարգևավճար կամ նվեր։ Հանգստյան օրերին ձեր կյանք վերադարձրեք ֆիզիկական ակտիվությունը և հավասարակշռեք խմելու ռեժիմը:
Աստղերը Ցուլերին զգուշացնում են, որ այս շաբաթ համառություն ու պնդաճակատություն չցուցաբերեն։ Այժմ պատերի միջով անցնելու ժամանակը չէ․ եղեք ավելի շուտ ճկուն և մանևրելու հնարավորություն թողեք: Սիրելիների հետ շփվելիս մեղմ եղեք։ Երկուշաբթի զգույշ եղեք խարդախոների զանգերից և խուսափեք անծանոթ մարդկանց հետ խոսելուց: Երեքշաբթի հատկապես զգույշ եղեք մեքենաների և սարքավորումների հետ աշխատելիս։ Չորեքշաբթի ձեռնպահ մնացեք ձեր սիրելիի հետ սրտաբաց խոսակցություններից, վտանգ կա, որ պատահաբար կբացահայտեք մի բան, որը կուզենայիք առայժմ թաքցնել, կամ, ընդհակառակը, կիմանաք մի նորություն, որի հետ դժվար կլինի համակերպվել։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին մի անտեսեք գործընկերների ու ղեկավարության հարցերը։
Այս շաբաթ Երկվորյակները կշարժվեն միանգամից մի քանի ուղղություններով։ Տարբեր տեսակի խնդիրներ հարկ կլինի լուծել միաժամանակ։ Շաբաթվա սկիզբն ակտիվ անցկացրեք, պլանավորեք հնարավորինս շատ հանդիպումներ ու առաջադրանքներ։ Բաց եղեք նոր ծանոթությունների ու հարաբերությունների համար՝ թե՛ գործնական, թե՛ անձնական կյանքում: Չորեքշաբթի տհաճ նորություններ կստանաք, միգուցե ստիպված կլինեք գործ ունենալ նախանձողների և չարագործների կողմից տարածվող բամբասանքի հետևանքների հետ։ Մի արձագանքեք ագրեսիվ, վարվեք նրբանկատորեն և դիվանագիտորեն: Շաբաթվա վերջում բախտի վրա հույս մի դրեք, մի կողմ դրեք ձեր ամբիցիաները և համբերատար, լիարժեք ընկղմվածությամբ կատարեք ձեր պարտականությունները։ Եթե համբերատար լինեք, արդյունքից շատ գոհ կլինեք։
Այս շաբաթ Խեցգետինները մշտապես հնարավորություններ կունենան ավելացնելու իրենց վաստակը, առաջադիմելու կարիերայում կամ բացելու սեփական բիզնեսը, ընտանիք կազմելու կամ ռոմանտիկ հարաբերություններ սկսելու։ Կարևոր է երկար չմտածել, հակառակ դեպքում կարող եք բաց թողնել այդ հնարավորությունները՝ բախտի պատուհանն արագ կփակվի։ Բայց միևնույն ժամանակ մի մոռացեք ձեր ընթացիկ պարտականությունների մասին՝ ինչպես աշխատավայրում, այնպես էլ անձնական կյանքում։ Եթե գնահատում եք այն, ինչ մինչ այս ստեղծել եք, ապա ուշադրություն դարձրեք դրան և անմիջապես արձագանքեք ծագող խնդիրներին՝ չհետաձգելով դրանց լուծումները։ Հինգշաբթի պարտք մի տվեք, իսկ ուրբաթ օրը մանրակրկիտ հետևեք ճանապարհային երթևեկության կանոններին՝ տուգանք չվճարելու համար։ Հանգստյան օրերին խանդի պատճառներ մի տվեք. գուցե դուք սիրում եք ձեր սիրելիի հոգու հետ խաղալ, բայց հենց հիմա դա չափազանց ռիսկային է. դա կարող է հանգեցնել ամուսնալուծության:
Շաբաթվա սկզբին կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչներն ունեն մրսածության և վնասվածքների ամենաբարձր ռիսկը։ Հատկապես զգույշ եղեք և հագնվեք եղանակին համապատասխան: Երեքշաբթի և չորեքշաբթի Առյուծները պետք է չափավորեն իրենց ինքնավստահությունը, հակառակ դեպքում կարող են սխալներ թույլ տալ, որոնց համար վերադասները ամենայն խստությամբ պատասխանատվության կենթարկեն և նույնիսկ կարող են պատժել տուգանքով։ Հինգշաբթի ձեզ հաջող ժամադրություն է սպասվում․ եթե մտքում չունեք որևէ մեկին, ում հետ կցանկանաք ժամանակ անցկացնել, ապա գնացեք մարդաշատ վայրեր՝ հնարավոր է պատահական հանդիպում, որը կփոխի ձեր ճակատագիրը։ Հանգստյան օրերին կարող եք լավ գումար վաստակել, հատկապես, եթե ձեր աշխատանքը կապված է կրթության կամ ստեղծագործության հետ: Աստղերը խորհուրդ են տալիս գումարի մի մասը ծախսել ձեզ շրջապատող տարածությունը բարելավելու համար՝ հաջողություն գրավելու համար։
Շաբաթը համեմատաբար հանգիստ կսկսվի, սակայն աստղերը զգուշացնում են, որ Կույսերը չպետք է զգոնությունը թուլացնել։ Ընդհակառակը, հենց այս ժամանակահատվածում պետք է ծայրահեղ զգուշավորություն ցուցաբերել։ Անզգուշությունը կարող է հանգեցնել փոքր անախորժությունների և կենցաղային վնասվածքների: Հատկապես զգույշ եղեք ճանապարհներին։ Շաբաթվա կեսին աշխատեք չվերցնել լրացուցիչ պարտավորություններ ու խոստումներ չտալ, որոնք դժվար է կատարել: Միայնակ մի ստանձնեք բարդ գործերը, ներգրավեք ձեր ընկերներին և ընտանիքին, փնտրեք համախոհներ։ Հանգստյան օրերը լավ ժամանակ է ընդլայնելու ձեր մտահորիզոնը՝ սովորել նոր բաներ, կատարելագործել հմտությունները։ Այս ամենը մոտ ապագայում խոստումնալից հնարավորություններ կբացեն:
Այս շաբաթ Կշեռքները ստիպված կլինեն մեծ ուշադրություն դարձնել իրենց առողջությանը։ Երկուշաբթի կարգավորեք ձեր սննդակարգը, բայց ծայրահեղությունների մեջ մի՛ ընկեք. և՛ խիստ դիետան, և՛ արագ սննդի նկատմամբ չափազանց մեծ կիրքն այժմ հավասարապես վտանգավոր են: Շաբաթվա կեսին անվստահությամբ վերաբերվեք բոլոր ստացվող առաջարկներին։ Մի լսեք ձեր գործընկերների խորհուրդները, բոլոր որոշումները կայացրեք ինքնուրույն։ Հինգշաբթի և ուրբաթ օրերին աշխատեք չպատասխանել ձեզ ուղղված բացասական և վիրավորական մեկնաբանություններին։ Հանգստյան օրերին միայնակ Կշեռքները հաջող ծանոթության շատ ավելի մեծ հնարավորություն կունենան. պատահական հանդիպումը կամ վաղուց պլանավորված ժամադրությունը կարող է երկար ռոմանտիկ հարաբերությունների սկիզբ դառնալ:
Աստղերը Կարիճներին խորհուրդ են տալիս այս շաբաթ հատուկ ուշադրություն դարձնել խնայողություններին' պետք չէ գումար ծախսել խոշոր գնումների վրա։ Շաբաթվա սկզբին մի ստանձնեք կարևոր գործեր կամ լուրջ գործարքներ մի կնքեք։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ավելի զուսպ ու հանդուրժող լինելուն։ Մարզվելը կօգնի ձեզ ավելի լավ հաղթահարել ավելորդ նյարդայնությունը: Շաբաթվա կեսին պատրաստ եղեք բոլոր ծրագրերի խաթարմանը. մարդիկ, ում վրա հույս էիք դրել, կարող են ձեզ հունից հանել, բացի այդ, որոշ հանգամանքներ կփոխվեն, որոնք նախապես կանխատեսել չեք կարողանա։ Իմպրովիզներ արեք և մի վախեցեք ձեր սիրելիներից օգնություն խնդրել: Շաբաթվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է ստեղծագործական գործունեության, բնության հետ շփման համար։
Այս ժամանակահատվածում Աղեղնավորները պետք է հատուկ ուշադրություն դարձնեն ֆինանսներին։ Զգուշորեն վերանայեք ձեր եկամտի բոլոր տարբերակները և ժամանակ տրամադրեք ձեր առաջիկա ծախսերը պլանավորելու համար: Շաբաթվա սկզբին կարևոր է նաև վերլուծել գործընկերների վարքը, ովքեր ձեզ պարտադրում են բացասական մտքեր կամ սպառում ձեր էներգիան: Արձակուրդներին դուք հանգստացաք և հասկացաք, որ առանց այդ մարդկանց շատ ավելի հանգիստ էիք։ Փորձեք հեռու մնալ նրանցից՝ առանց կոնֆլիկտների մեջ մտնելու, պարզապես հստակ սահմանեք ձեր անձնական սահմանները։ Հինգշաբթին հիանալի օր է զգեստապահարանը թարմացնելու համար։ Շաբաթվա վերջում կարող է թյուրիմացություն առաջանալ սիրելիի հետ։ Մի նեղվեք, աստղերն ասում են, որ դրանք ժամանակավոր դժվարություններ են։
Այծեղջյուրներին սպասվում է բարդ, բայց հետաքրքիր շրջան։ Ձեզ թույլ մի տվեք պարզապես անմիտ երազել: Այժմ ձեզ լավ մարզավիճակում պահեք, քանի որ շաբաթվա սկզբին սպասվում է ծանր աշխատանք։ Չորեքշաբթի և հինգշաբթի վերահսկեք ձեր էմոցիոնալ վիճակը։ Չափազանց անհանգստությունը, ինչպես նաև չափից ավելի հուզմունքը կարող են առաջացնել մասնագիտական կոնֆլիկտներ և հանգեցնել բացահայտ առճակատման անձնական կյանքում: Հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը։ Անհրաժեշտության դեպքում այցելեք բժշկի։ Ավելի շատ ժամանակ անցկացրեք դրսում և հետևեք սննդակարգին. այո, ժամանակն է արձակուրդից հետո վերադառնալ առողջ սննդակարգի:
Ջրհոսներն ավելի լավ է նախօրոք դրական էներգիա կուտակեն, քանի որ շաբաթվա սկիզբը կարող է մի փունջ թեթև անախորժություններ բերել և խլել նրանց ուժերի զգալի մասը։ Մի հանձնվեք և քայլ առ քայլ առաջ գնացեք։ Չորեքշաբթի կարող է ինչ-որ հաջողակ իրադարձություն տեղի ունենալ։ Հինգշաբթի օրը գործեք հենվելով ոչ թե ինտուիցիայի, այլ միայն բազմիցս ստուգված փաստերի վրա։ Ուրբաթ օրը կարող եք հայտնվել խաչմերուկում: Եթե ճիշտ որոշում կայացնեք, ձեր ֆինանսական հնարավորությունները կարող են մեծանալ։ Հնարավորության դեպքում հանգստյան օրերն անցկացրեք այն միայնության մեջ, իսկ եթե չստացվի, հետևեք ձեր արտահայտություններին և ժամանակին զսպեք ձեր զգացմունքները. անզգույշ խոսքը կարող է հանգեցնել լուրջ հետևանքների:
Ձկներ նշանի ներկայացուցիչների համար շաբաթը կսկսվի անսպասելի շահույթով. ուշացած ամանորյա նվերը ձեզ կգտնի, կամ ինչ-որ մեկը կվերադարձնի պարտքը, կամ գուցե պարզապես գումար կգտնեք բաճկոնի գրպանում, որը վաղուց չէիք հագել: Երեքշաբթի և չորեքշաբթի խուսափեք ուրիշների հետ կոնֆլիկտներից։ Լրացուցիչ քայլեր ձեռնարկելուց առաջ զգույշ եղեք։ Եթե ամեն ինչ լավ է ընթանում աշխատանքի կամ ձեր ստեղծագործական գործունեության մեջ, շարունակեք ձեզ զուսպ պահել և մի խրտնեցրեք ձեր հաջողությանը: Շաբաթվա երկրորդ կեսին ձեզնից այնքան էլ գոհ չեք լինի։ Դուք կարող եք զգալ, որ բավականաչափ առաջ չեք գնացել։ Ինքներդ ձեզ մի տանջեք, այժմ ինքնախարանման ժամանակը չէ։ Պարզապես թուլացեք և փորձեք պարզապես հանգիստ շնչել:

Гороскоп на неделю с 13 по 19 января 2025 года для всех знаков зодиака
Первая полноценная рабочая неделя после каникул будет и так-то сложной, а тут еще звезды подкинут проблем некоторым знакам зодиака. Зато остальным так же щедро насыплют бонусов. Читайте гороскоп, чтобы узнать — в чем повезет именно вам.
Представителей знака зодиака Овен на этой неделе ждет много работы. В связи с этим старайтесь заряжаться позитивом, ищите дополнительные истории энергии, иначе здоровье может подвести. Избегайте лишних волнений, не налегайте на вредную пишу. В понедельник контролируйте расходы, чтобы не уйти в жесткий минус. В середине недели возможны неприятности в личной жизни, а потому не стремитесь сейчас высказывать своей второй половинке все, что думаете. В четверг Овнам категорически запрещено ввязываться в конфликты — дело может дойти до драки и даже до суда. В пятницу возможна неожиданная прибыль — премия или подарок. В выходные дни верните в вашу жизнь физическую активность и сбалансируйте питьевой режим.
Звезды предупреждают Тельцов, что на этой неделе не стоит проявлять упрямство и твердолобость. Сейчас не время напористо пробивать стены, сделайте ставку на гибкость и маневренность. Проявляйте мягкость в общении с близкими. В понедельник опасайтесь звонков от мошенников и избегайте бесед с незнакомцами. Во вторник будьте особо внимательны при работе с техникой и оборудованием. Во среду воздержитесь от задушевных бесед с любимым человеком, есть риск, что вы случайно проболтаетесь о том, что хотели бы пока скрыть или, напротив, узнаете нечто, с чем будет тяжело смириться. Во второй половине недели не игнорируйте вопросы от коллег и руководства.
На этой неделе представители знака Близнецы будут двигаться сразу в нескольких направлениях. Вопросы разного рода придется решать одновременно. Начало недели проведите активно, запланируйте как можно больше встреч и дел. Будьте открыты к новым знакомствам и отношениям, как в деловой сфере, так и в личной. В среду вы получите неприятное известие, возможно, придется разбираться с последствиями сплетен, которые распускают завистники и недоброжелатели. Не реагируйте агрессивно, действуйте тонко и дипломатично. В конце недели не полагайтесь на удачу, отложите амбиции подальше и терпеливо, с полным погружением выполняйте ваши обязанности. Если будете терпеливы — результат вас очень порадует.
У Раков на этой неделе будут постоянно возникать возможности для повышения заработка, карьерного роста или открытия собственного бизнеса, для создания семьи или начала романтических отношений. Важно не раздумывать слишком долго, иначе можно упустить эти шансы — окно возможностей закроется быстро. Но при этом не забывайте о текущих обязанностях, как на работе, так и в личной жизни. Если дорожите тем, что удалось построить, то уделяйте этому внимание и реагируйте сразу, не откладывая в долгий ящик. В четверг не давайте деньги в долг, а в пятницу педантично соблюдайте правила дорожного движения, чтобы не получить штраф. В выходные дни не давайте поводов для ревности — возможно, вам нравится дразнить любимого человека, но именно сейчас это слишком рискованно: может и до развода дойти.
В начале недели у этого знака зодиака максимально высок риск простудных заболеваний и травм. Проявляйте особую осторожность и одевайтесь по погоде! Во вторник и среду Львам стоит поумерить самоуверенность, иначе можете допустить ошибки, за которые начальство спросит по всей строгости и даже может наказать рублем. В четверг вас ждет удачное свидание — если на примете нет никого, с кем хочется провести время, то отправляйтесь в людные места — возможна случайная встреча, которая изменит вашу судьбу. В выходные вы можете неплохо заработать, особенно, если ваша деятельность связана с обучением или с творчеством. Часть денег звезды советуют потратить на улучшение окружающего вас пространства — для привлечения удачи.
Неделя начнется относительно спокойно, но звезды предупреждают, что Девам лучше не расслабляться. Наоборот, именно в этот период следует проявлять излишнюю осторожность. Беспечность может аукнуться мелкими неурядицами и бытовыми травмами. Будьте особо внимательны на дорогах. В середине недели старайтесь не брать на себя повышенных обязательств и не давать обещаний, которые трудно выполнить. Не беритесь за сложные дела в одиночку, подключайте друзей и родных, ищите единомышленников. Выходные — благоприятное время, чтобы расширить ваши горизонты: узнавайте новое, прокачивайте свои навыки — все это откроет перспективные возможности в скором времени.
На этой неделе представителям знака Весы придется уделять много внимания здоровью. В понедельник разберитесь с режимом питания, но не впадайте в крайности — и строгая диета, и чрезмерное увлечение фастфудом сейчас одинаково опасны. В середине недели отнеситесь с недоверием ко всем входящим предложениям. Не слушайте советов коллег, принимайте все решения самостоятельно. В четверг и пятницу старайтесь не реагировать на негативные и оскорбительные комментарии в ваш адрес. В выходные у одиноких Весов сильно вырастут шансы на удачное знакомство: случайная встреча или давно запланированное свидание могут положить начало долгим романтическим отношениям.
Звезды советуют Скорпионам особое внимание на этой неделе уделить экономии — не стоит тратить деньги на крупные покупки. В начале недели не беритесь за важные дела и не совершайте серьезных сделок. Обратите особое внимание, чтобы быть сейчас сдержаннее и более терпимыми. Занятия спортом помогут лучше справляться с излишней нервозностью. В середине недели будьте готовы к тому, что все планы нарушатся — люди, на которых вы рассчитывали, могут подвести, а кроме того, изменятся некоторые обстоятельства, чего вы никак не сможете предусмотреть заранее. Импровизируйте и не стесняйтесь обращаться за помощью к близким. Вторая половина недели благоприятна для занятий творчеством и общения с природой.
Стрельцам в этот период следует уделить особое внимание финансам. Тщательно пересмотрите все варианты своих доходов и уделите время планированию предстоящих трат. В начале недели также важно разобраться с коллегами, которые навязывают вам негативные мысли или лишают вас энергии. На каникулах вы отдохнули и убедились в том, что без этих людей вам гораздо спокойнее. Постарайтесь дистанцироваться от них, не вступая в конфликты, просто четко очертите личные границы. Четверг — отличный день, чтобы обновить гардероб. В конце недели может возникнуть непонимание с любимым человеком. Не расстраивайтесь по этому поводу, звезды говорят — это временные трудности.
Козерогам предстоит непростой, но интересный период. Не позволяйте себе просто бездумно мечтать. Держите сейчас себя в тонусе, потому что в начале недели вам предстоит напряженная работа. В среду и четверг следите за своим эмоциональным состоянием. Излишние переживания, равно как и чрезмерное возбуждение, могут спровоцировать профессиональные конфликты и привести к открытой конфронтации в личной жизни. Особое внимание уделите здоровью. При необходимости посетите врача. Почаще бывайте на свежем воздухе и устраивайте разгрузочные дни — да, уже пора возвращаться к правильному режиму питания после каникул.
Водолеям лучше заранее накопить позитивную энергию, поскольку начало недели может принести ворох мелких неприятностей и забрать существенную часть сил. Не сдавайтесь и продвигайтесь вперед, шаг за шагом. В среду может произойти какое-то удачное событие. В четверг действуйте сейчас, опираясь не на интуицию, а только на многократно проверенные факты. В пятницу вы можете оказаться на распутье. Если примете правильное решение — финансовые возможности могут вырасти. Выходные, по возможности, проведите в уединении, а если не получится — следите за языком и вовремя гасите эмоции: неосторожное слово может привести к серьезным последствиям.
Неделя для представителей знака зодиака Рыбы начнется с неожиданной прибыли — запоздалый новогодний подарок найдет вас или кто-то вернет долг, а может быть вы просто найдете деньги в кармане пиджака, который давно не надевали. Во вторник и среду избегайте конфликтов с окружающими. Проявляйте особую осторожность, прежде чем делать серьезные шаги. Если в работе или творчестве сейчас все хорошо — продолжайте вести себя сдержанно и не спугните удачу. Во второй половине недели вы будете не сильно довольны собой. Вы можете посчитать что недостаточно высоко забрались. Не терзайте себя, сейчас неподходящее время для самокопания. Просто расслабьтесь и постарайтесь просто спокойно дышать.