Շաբաթվա աստղագուշակ․ դեկտեմբերի 23-29-ը 2024 թ․
Մենք վերապրել ենք ինչպես Մերկուրի հետընթացը, այնպես էլ շատ կոշտ լիալուսինը. կարող ենք արտաշնչել և հանգիստ զբաղվել մեր գործերով, որոնցում, անկասկած, շատ բան է կուտակվել մինչև տարեվերջ: Աստղերը հաստատում են՝ ամանորյա տոներից առաջ վերջին արարը կանցնի առանց լուրջ ցնցումների։
Խոյ կենդանակերպի նշանի ներկայացուցիչներին այս շաբաթ մեծ իրադարձություն է սպասվում, որը կօգնի նրանց շարժվել դեպի սեփական նպատակները։ Ճիշտ է, միևնույն ժամանակ չեք ցանկանա հաշվի առնել ուրիշների կարծիքը, իսկ դա կարող է հանգեցնել լուրջ կոնֆլիկտների։ Եղեք ավելի նրբանկատ և վերահսկեք ձեր զգացմունքները։ Երկուշաբթի ժամանակ հատկացրեք տեղի ունեցողը վերլուծելու, պլանավորելու և առաջնահերթությունների համար: Չորեքշաբթի դրսևորեք կամքի ուժ և զերծ մնացեք չմտածված գործողություններից՝ և՛ եթե շատ ուտելու ցանկություն եք զգում, և՛ եթե ցանկանում եք ձեր ցավն արտահայտել մտերիմներին: Շաբաթվա վերջում չափից դուրս նախաձեռնողականությունը կպատժվի, ուստի ձեզ հանգիստ պահեք և լռեք։
Այս շաբաթ Ցուլերի համար ավելի լավ է ակտիվ լինեն ամեն ինչում։ Աստղերը խորհուրդ են տալիս չնստել մեկ տեղում։ Այս օրերը արագ որոշումներ կայացնելու, ոչ թե տքնաջան աշխատանքի համար են: Շաբաթվա սկիզբը կատարյալ է ճանապարհորդելու և ընկերների հետ հանդիպելու համար։ Երեքշաբթի պատասխանատվություն ստանձնեք կարևոր բանակցությունների համար և ինքնուրույն որոշումներ կայացրեք։ Հինգշաբթի գնացեք մարզասրահ կամ ինտենսիվ էներգիայի այլ ելք գտեք, հակառակ դեպքում կներքաշվեք կենցաղային կոնֆլիկտների մեջ: Ուրբաթ օրը բոլոր ջանքերը գործադրեք կարևոր նախագիծն ավարտին հասցնելու համար։ Ներկայումս ներդրված էներգիան գալիք տարում կհատուցվի։ Շաբաթ օրը ձեր երկրորդ կեսի հետ գաղտնի շփումը կլինի ձեր հարաբերությունները փրկելու բանալին:
Երկվորյակներն այս շաբաթ դժվար թե ցանկանան սովորական գործերով զբաղվել: Ավելի հավանական է, որ ձեզ գրավեն ուրախությունն ու զվարճամքը: Բայց դեռ պետք է ուշադրություն դարձնել աշխատանքին, հատկապես երեքշաբթի և չորեքշաբթի օրերին։ Փորձեք չանտեսել ձեր վերադասների ազդանշանները, դանք կարող են ձեզ վրա շատ լուրջ անդրադառնալ: Հինգշաբթի կարգի բերեք ձեր թղթերը և աշխատեք ամեն ինչին մոտենալ ստեղծագործաբար։ Ուրբաթ օրը զգայուն խոսակցությունները հաջողությամբ կպսակվեն, և դուք կկարողանաք հարթել հարաբերություններում տիրող սուր իրավիճակը։ Շաբաթվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է սպորտի և յոգայի, լողավազան այցելելու և երկար զբոսանքների համար։ Հանգստյան օրերին կարող է կարևոր նամակ կամ զանգ ստանաք:
Խեցգետին կենդանակերպի նշանի ներկայացուցիչների մոտ շաբաթը քաոսային կսկսվի։ Բայց թույլ մի տվեք, որ դա ձեզ անհանգստացնի, քանի որ հանգստյան օրերին մոտ ուրախ լինելու որոշ պատճառներ կլինեն: Երկուշաբթի և երեքշաբթի զբաղվեք աշխատանքային հարցերով, և, ամենայն հավանականությամբ, լրացուցիչ եկամուտ կստանաք։ Շաբաթվա կեսին ձեզ ճակատագրական հանդիպում է սպասվում, սակայն այն խոստանում է նոր նախագիծ, թե կրքոտ սիրավեպի սկիզբ, պարզ կլինի միայն մի քանի շաբաթից։ Ուրբաթ օրն այնքան էներգիա կունենաք, որ կկարողանաք սարեր շրջել։ Կարևորը՝ էներգիան մանրուքների վրա չվատնելն է։ Հստակ սահմանեք ձեր առաջնահերթությունները և քայլեր ձեռնարկեք: Կիրակի օրը մտածեք նոր ուղիներ ընտրելու մասին։ Հնարավոր է, որ ավելի լավ լինի փոխել ձեր սննդակարգը, զբաղվել հետաքրքիր հոբբիով կամ փնտրել աշխատանքի և կյանքի հավասարակշռություն: Ամեն ինչ լավ կլինի։
Ընդհանուր առմամբ շաբաթը հաջող կլինի Առյուծների համար։ Ճիշտ է, ամեն ինչ շատ դանդաղ կշարժվի, և դա երկուշաբթի երեկոյան կսկսի ձեզ նյարդայնացնել։ Բայց մի փորձեք արագացնել իրադարձությունները, իրավիճակը միայն կվատթարանա: Իրադարձությունները, թեև դանդաղ, այնուամենայնիվ, ճիշտ ուղղությամբ են ընթանում: Երեքշաբթի օրը Առյուծները ամրության փորձություն կանցնեն։ Զսպեք ձեր էմոցիաները, մի արձագանքեք կատաղի քննադատների սադրանքներին և օգնության կանչեք նրանց, ում համախոհներ եք համարում։ Ուրբաթ օրը կենտրոնացեք տնային գործերի և կենցաղային խնդիրների լուծման վրա։ Շաբաթավերջին մոտ կարող է հարսանիքի կամ կնունքի քավոր դառնալու առաջարկ ստանաք. համաձայնեք: Շաբաթ օրը ավելի ուշադիր եղեք ձեր առողջության նկատմամբ։ Մի՛ տրվեք շատակերությանը և մի՛ մոռացեք ջուր խմել։
Այս շաբաթ Կույսերը պետք է դրսևորեն ինքնակարգապահություն և հաստատակամություն, փորձեն հնարավորինս արդյունավետ լինել՝ սա հատկապես կարևոր է տարեվերջին: Երեքշաբթի զգույշ եղեք սարքավորումների հետ աշխատելիս և հետևեք անվտանգության կանոններին, ուշադիր կարդացեք այն դեղերի հրահանգները, որոնք պատրաստվում եք ընդունել: Շաբաթվա կեսին ստեղծագործական ռեժիմով դրսևորվելու և գումար աշխատելու հնարավորություն կստեղծվի։ Տոներից առաջ փորձեք չծանրաբեռնել ձեր մարմինը, հատկապես ձեր լյարդը, և լրացուցիչ պարտավորություններ մի ստանձնեք: Մի հետաձգեք կենցաղային կարևոր խնդիրները, ինչպիսիք են ծորակի նորոգումը կամ ուռած լամինատի փոխելը: Ամեն ինչ կարգավորեք հիմա: Եվ նախօրոք հաշվարկեք հունվար ամսվա ձեր բյուջեն, այլապես տհաճ անակնկալներից խուսափել հնարավոր չի լինի:
Այս շաբաթ Կշեռքները ստիպված կլինեն օգնության կանչել իրենց ողջ կյանքի փորձը, ինչպես նաև առավելագույն նրբանկատություն ու դիվանագիտություն դրսևորել: Վարքագծի ամենահաղթող գիծը զգույշ, բայց համառորեն ձեր շահերը առաջ մղելն է: Մի մոռացեք պարտականությունները բաշխելու մասին։ Այս շաբաթ գնացքով և հատկապես ինքնաթիռով երկար ճանապարհորդությունների մեկնելիս ուշադիր հետևեք ձեր իրերին. ուղեբեռը կորցնելու վտանգը շատ մեծ է: Այս շաբաթ փորձեք սահմանափակել առցանց գնումները, վճարումներ կատարելիս կարող եք հանդիպել խաբեբաների և գումար կորցնել: Շաբաթվա կեսին անպայման ժամանակ հատկացրեք սովորելուն՝ լսեք դասախոսություններ, դիտեք վավերագրական ֆիլմ: Մի՛ հետաձգեք ավագ հարազատների հետ շփումը տարվա վերջին օրերին, այլապես կփչացնեք ձեր արձակուրդները։
Միայնակ Կարիճներին խորհուրդ չի տրվում նոր ռոմանտիկ ծանոթություններ հաստատել։ Շատ ավելի կարևոր է աշխատել սխալների վրա, որոնք ոչնչացրել են ձեր նախկին հարաբերությունները։ Ընդհանրապես, այս շրջանն կատարյալ է ինքնազննման համար։ Կազմեք անցյալ տարվա ձեր հաջողությունների և հաղթանակների ցանկը: Սահմանեք նոր նպատակներ և բացահայտեք թույլ կողմերը: Ձեր քայլերն ուղղորդեք նվիրական երազանքն իրականություն դարձնելուն: Շաբաթվա սկզբին պարտքով գումար մի տվեք, այլապես այն այլևս չեք ստանա։ Երեքշաբթի օրը հատկապես զուսպ ու համբերատար եղեք՝ փոքր քայլեր արեք և ամեն ինչի կհասեք։ Չորեքշաբթին ձեր ամենահաջողակ օրն է, այնպես որ ազատորեն ստանձնեք ամենակարևոր գործերը: Շաբաթվա երկրորդ կեսին ժամանակ հատկացրեք կտրվելու և հանգստանալու համար:
Այս շաբաթ Աղեղնավորները պետք է նրբանկատություն ցուցաբերեն գործընկերների և սիրելիների նկատմամբ։ Ինչքան հնարավոր է լուրջ վերաբերվեք տեղի ունեցողին։ Հատկապես ուշադիր եղեք երեխաների նկատմամբ՝ նրանք ձեր ուշադրության և միասին ժամանակ անցկացնելու կարիք ունեն: Հոգ տարեք նվերների և մթերքների նախօրոք ձեռքբերման մասին։ Պլանավորեք տոնական բոլոր օրերը և խստորեն հետևեք դրան, մի խճճվեք հանպատրաստի հրավերների ցանցում: Հինգշաբթի սկսեք մաքրել ձեր տունը և այն ավելի հարմարավետ դարձրեք։ Հոգ տարեք ձեր առողջության մասին և ժամանակ գտեք հանդիպելու այն մասնագետներին, որոնց այցը երկար ժամանակ հետաձգում էիք։
Այծեղջյուրներն այս շաբաթ կարող են աշխատանքային բարդ իրավիճակ ունենալ։ Փորձեք էմոցիոնալ չարձագանքել և ապագայի համար հետևություններ անել՝ ինչպես նախապես կանխատեսել նման խնդիրները։ Երկուշաբթի և երեքշաբթի օրերին հատկապես ուշադիր եղեք այն մարդկանց նկատմամբ, ովքեր թանկ են ձեզ համար։ Այս շրջանում նրանք կարող են շատ խոցելի լինել: Անհրաժեշտության դեպքում աջակցեք ձեր սիրելիներին և կատարեք ձեր բոլոր խոստումները, մի հետաձգեք այն մինչև հաջորդ տարի: Հինգշաբթի գործեք թիմով կամ խորհուրդ խնդրեք ավելի փորձառու գործընկերներից. մեկ ծաղկով գարուն չի գա: Բոլոր գործողությունները ժամանակին համակարգեք ղեկավարության հետ, որպեսզի սխալներ թույլ չտաք և չնյարդայնացնեք վերադասին: Ուրբաթ օրը մի կողմ թողեք մեծ ծրագրերը և ստանձնեք միայն այն, ինչ ձեզ դուր է գալիս։
Ջրհոսներ, զգույշ եղեք։ Ընթացիկ գործերը, ամենայն հավանականությամբ, ամենևին էլ այնպես չեն ընթանա, ինչպես պլանավորել էիք։ Այդ ամենը կուտակված հոգնածության հետևանքներն են։ Բացի այդ, մտերիմ մարդիկ կարող են ասել բոլորովին այլ բան, քան մտածում են, իսկ դա լրացուցիչ խնդիրներ կստեղծի։ Ջրհոսներն այս շաբաթ պետք է հատկապես պաշտպանվեն ցրտից, սառը ջուր չխմեն և խուսափեն կոշտ սնունդ ընդունելուվ՝ հնարավոր են ատամնաբուժական խնդիրներ առաջանան։ Այս շաբաթ այցելեք մաշկաբանի և կոսմետոլոգի։ Շաբաթվա վերջին հնարավոր է տրամադրության անկում։ Բարձրացրեք այն ամեն կերպ: Նվերներ գնեք ձեր երեխաների համար և նախօրոք պատրաստեք տոնական սեղանի ճաշացանկը։ Կիրակի օրը կոնֆլիկտի մեջ մի մտեք հարազատների հետ և մի վիճեք ճանապարհային ոստիկանության տեսուչների հետ։
Այս շաբաթ կախարդական պահեր սպասեք սիրո մեջ և տպավորիչ հաջողություններ՝ աշխատանքում։ Սա լավ ժամանակ է սկսելու ավելի շատ վստահել ինքներդ ձեզ և ուրվագծել գալիք տարվա գործողությունների հստակ ծրագիր: Շաբաթվա սկզբին հանգստանալու ժամանակ չի մնա, և նույնիսկ, եթե բացարձակապես ուժ չի մնացել, համբերատար եղեք, մինչև տոները դուք պետք է պահպանեք ձեր ուժերը: Աստղերը զգուշացնում են, որ այս անգամ Ամանորն աղմկոտ ընկերական շրջապատում նշելը ձեր տարբերակը չէ։ Ավելի նախընտրելի է տնային ու հարմարավետ մթնոլորտը՝ նվազագույն թվով հյուրերով։ Միայն ամենամոտ մարդիկ: Նախապես տան մաքրություն արեք, որպեսզի շաբաթվա վերջում դեռևս որոշ ժամանակ գտնեք հանգստանալու համար:

Гороскоп на неделю с 23 по 29 декабря 2024 года для всех знаков зодиака
23.12.2024 Мы пережили и ретроградный Меркурий, и очень жесткое полнолуние — можно выдохнуть и спокойно заняться делами, которых, наверняка, немало накопилось к концу года. Звезды подтверждают: последний рывок перед новогодними каникулами пройдет без особых потрясений.
Представителей знака зодиака Овен на этой неделе ждет большое событие, которое поможет продвинуться к собственным целям. Правда, при этом вы не захотите особо считаться с мнением окружающих, а это может привести к серьезным конфликтам. Будьте тактичнее и контролируйте эмоции. В понедельник уделите время анализу происходящего, планированию и расстановке приоритетов. В среду проявите силу воли и удержитесь от опрометчивых поступков — и если потянет съесть лишнего, и если захочется высказать наболевшее кому-то из близких. В конце недели излишняя инициатива будет наказуема, поэтому сидите тише воды, ниже травы.
На этой неделе Тельцам лучше проявлять активность во всем. Звезды советуют не сидеть на одном месте. Эти дни для стремительных решений, а не для кропотливой работы. Начало недели идеально для путешествий и встреч с друзьями. Во вторник возьмите ответственность за важные переговоры и принимайте самостоятельные решения. В четверг сходите в спортзал или найдите другой выход кипучей энергии, иначе сорветесь на бытовые конфликты. В пятницу делайте приложите максимум усилий для завершения важного проекта. Вложенная сейчас энергия окупится уже в новом году. В субботу доверительное общение со своей второй половинкой станет для вас ключом к спасению отношений.
Близнецам на этой неделе вряд ли захочется заниматься рутинными делами. Скорее вас потянет к веселью и развлечениям. Но внимание работе уделить все же придется, особенно во вторник и в среду. Постарайтесь не игнорировать сигналы начальства, это может аукнуться очень серьезными проблемами. В четверг приведите в порядок бумаги и попробуйте подойти ко всему с креативом и творческим подходом. В пятницу деликатные разговоры увенчаются успехом, и вы сможете сгладить острую ситуацию в отношениях. Вторая половина недели благоприятна для занятий спортом и йогой, посещения бассейна и долгих прогулок. В выходные дни может поступить важное письмо или звонок.
Представителей знака зодиака Рак ждет сумбурное начало недели. Но пусть вас это не смущает, ближе к выходным появятся несколько поводов для радости. В понедельник и вторник разберитесь с рабочими вопросами, и, с большой вероятностью, получите дополнительный доход. В середине недели вас ждет судьбоносная встреча, а вот сулит ли она новый проект или начало страстного романа — будет понятно лишь через пару недель. В пятницу у вас будет столько энергии, что вы сможете свернуть горы. Главное, не растрачивайте ее по мелочам. Четко расставьте приоритеты и действуйте. В воскресенье задумайтесь о выборе новых путей. Возможно, вам лучше изменить диету, завести интересное хобби или поискать баланс между работой и личной жизнью. Все пойдет на пользу.
Неделя для Львов в целом сложится удачно. Правда, дела будут двигаться очень медленно, и вас это начнет раздражать уже к вечеру понедельника. Но не пытайтесь ускорить процессы — ситуация станет только хуже. Дела, хоть и ползком, но все же движутся в правильном направлении. Во вторник Львов ждет проверка на прочность. Держите эмоции под контролем, не реагируйте на провокации злопыхателей и призывайте на помощь тех, кого считаете единомышленниками. В пятницу сосредоточьтесь на домашних делах и урегулировании бытовых неурядиц. Ближе к выходным может поступить предложение стать свидетелями на свадьбе или крестными родителями — соглашайтесь! В субботу будьте внимательнее к своему здоровью. Не позволяйте себе лишнего в еде и не забывайте пить воду.
На этой неделе Девам надо проявить самодисциплину и упорство, постарайтесь быть максимально продуктивными — в конце года это особенно важно. Во вторник проявляйте осторожность при работе с техникой и соблюдайте правила техники безопасности, внимательно читайте инструкции к лекарствам, которые собираетесь принимать. В середине недели появится шанс проявить себя в творческом режиме и заработать денег. Перед праздниками постарайтесь не перегружать организм — особенно печень! — и не берите на себя дополнительных обязательств. Не откладывайте на каникулы такие важные домашние проблемы, как протекающий кран или вздувшийся ламинат. Решайте все сейчас. И заранее рассчитайте бюджет на январь — иначе не избежать неприятных сюрпризов.
Весам на этой неделе придется призвать на помощь весь свой жизненный опыт, а также максимальный такт и дипломатию. Самая выигрышная линия поведения — аккуратно, но настойчиво, продавливать свои интересы. Не забывайте о делегировании полномочий. Отправляясь на этой неделе в дальние поездки на поезде и, особенно, на самолете, внимательно следите за своими вещами — очень высок риск потерять багаж. Старайтесь ограничить на этой неделе покупки в интернете, при совершении платежа вы можете столкнуться с мошенниками и потерять деньги. В середине недели обязательно уделите время обучению — прослушайте лекции, посмотрите документальный фильм. Не откладывайте общение со старшими родственниками на последние дни года, иначе испортите себе праздники.
Одиноким Скорпионам не рекомендуется заводить новые романтические знакомства. Куда важнее провести работу над ошибками, которые разрушили ваши прежние отношения. Вообще этот период идеально подходит для самоанализа. Составьте список ваших успехов и побед в уходящем году. Поставьте новые цели и выявите слабые места. Сделайте ставку на исполнение заветной мечты. В начале недели не давайте деньги в долг, иначе вы их больше не увидите. Во вторник будьте особо сдержанны и терпеливы — двигайтесь маленькими шагами и всего достигните. Среда — самый удачный день, поэтому смело беритесь за самые важные дела. Во второй половине недели выделите время на расслабление и отдых!
Стрельцам на этой неделе стоит проявить тактичность по отношению к коллегам и близким людям. Относитесь к происходящему максимально серьезно. Будьте особо внимательны к детям — им необходимо ваше внимание и совместное времяпрепровождение. Позаботьтесь о покупке подарков и продуктов заранее. Распланируйте все праздничные дни и четко ему следуйте, не срывайтесь на сиюминутные приглашения. В четверг займитесь уборкой и обустройством уюта в доме. Позаботьтесь о здоровье и успейте посетить сейчас тех специалистов, визит к которым давно откладывали.
На этой неделе у Козерогов на работе может возникнуть непростая ситуация. Постарайтесь не реагировать эмоционально и сделайте выводы на будущее: как заранее предвидеть подобные проблемы. В понедельник и вторник будьте особо внимательны к тем людям, кто вам особенно дорог. Они сейчас могут быть очень уязвимыми. Поддержите близких при необходимости и выполните все обещания, не откладывайте это до следующего года. В четверг действуйте в команде или просите совета у более опытных коллег— один в поле не воин. Вовремя согласовывайте все действия с руководством, чтобы не наделать ошибок и не вызвать раздражение начальства. В пятницу отложите грандиозные планы и беритесь только за то, что по душе.
Водолеи, будьте внимательны! Текущие дела, скорее всего, пойдут совсем не так, как вы планировали. Все это — последствия накопившейся усталости. К тому же близкие люди могут говорить совсем не то, что думают, и это создаст дополнительные проблемы. Водолеям на этой неделе стоит особо беречь себя от переохлаждений, не пейте холодную воду и не грызите твердую пищу — возможны проблемы с зубами. Посетите на этой неделе дерматолога и косметолога. В конце недели возможен упадок настроения. Поднимайте его всеми возможными способами. Купите детям подарки и заранее подготовьте меню на праздничный стол. В воскресенье не вступайте в конфликты с родственниками и не спорьте с инспекторами ГАИ.
На этой неделе ждите волшебных моментов в любви и впечатляющих успехов в работе. Наступает удачное время, чтобы начать больше доверять себе, и наметить четкий план действий на будущий год. В начале недели не будет времени для отдыха, и даже если совсем не осталось сил — терпите, нужно дотянуть до праздников на морально-волевых. Звезды предупреждают, что именно в этот раз встречать Новый год в шумных компаниях — не ваш вариант. Сейчас больше подойдет домашняя и уютная атмосфера с минимальным количеством гостей. Только самые близкие люди. Займитесь генеральной уборкой заранее, чтобы в конце недели все-таки найти немного времени на отдых.