Ի՞նչ է կնոջ մեջ փնտրում իսկական տղամարդը
Եթե ձեզ մոտ դեռևս որոշ կասկածներ կան, ապա այս հրապարակման մեջ կգտնեք միանշանակ պատասխան այն հարցին, թե ի՞նչ են ցանկանում տղամարդիկ։
Փիլիսոփայության դոկտոր Քրիստիան Քարտերը, ով ուսումնասիրում է զույգերին ու ընտանիքներին, գտնում է, որ գտել է այն հարցի պատասխանը, թե ի՞նչ են հատկապես տղամարդիկ փորձում գտնել կանանց մեջ։
Հանրահայտ «Բռնել և պահել (տղամարդուն)» գրքի հեղինակը տարիներ շարունակ ուսունասիրել է մտերիմ մարդկանց հարաբերությունները և հասկացել, թե ինչու են որոշ հարաբերություններ զարգանում, իսկ մյուսներն ամնիջապես փակուղում հայտնվում։
Պատասխանը կապված է տարիքի հետ։ Մեծահասակները փնտրում են հարաբերություններ ողջ կյանքի համար և ընտրում են այնպիսի զուգընկերոջ, ում հետ ինչ-որ ընդհանուր բան ունեն։ Հասունությունը հենց այն է, ինչը, ինքնըստինքյան, տարբերակում է տարիքով տղամարդուն պատանուց։ Եթե ձեր կյանքի տղամարդուն ձեր մեջ դուր է գալիս այն, ինչը կնշենք ստորև, ապա դուք հանդիպում եք հասուն տղամարդու և ոչ թե պատանու հետ։
Համոզվեք, որ նրա մասին էլ կարելի է վստահորեն ասել հետևյալը․
Իսկական տղամարդը սիրում է լավատեսներին
Դատելով ամեն ինչից, հենց կանայք են սահմանում հարաբերություններում զգացմունքային կապի մակարդակը, և իսկական դղամարդիկ դրանից վատ չեն զգում։ Զգացմունքային հավասարակշռությունը և վստահությունը վկայում են անձի նկատմամբ բարձր հետաքրքրվածության մասին և ձեր զուգընկերոջը թույլ  տալիս համոզվել, որ դուք միասին եք ոչ միայն ֆիզիկական գրավչություն համար։ Անձնական զգացմունքներով կիսվերը նույնքան կարևոր է, որքան ձեր հումորի զգացմունքի դրսևորումը։
Տղամարդը սիրահարվում է զվարթ կնոջը, ով միշտ ժպտում է և կյանքով ուրախանում։ Հենց այդպիսի մարդու հետ է նա ցանկանում ընդհանուր անցյալ ունենալ։
Իսկական տղամարդը նախընտրում է անկախ կանանց
Իսկական տղամարդուն պետք է կին, ով ցանկացած իրավիճակում պահպանում է իր ինքնությունը, ում, ընդհանուր առմամբ, հարաբերությունները պետք չեն միայն, որպեսզի իրեն երջանիկ զգա (ով, սակայն, միշտ ուրախ կլինի նրանից համբույր ստանալ)։ Այս տիպի կանայք կարող են սեփական որոշումներ կայացնել, փայփայել սեփական երազանքներ և հասնել իրենց նպատակին։
Իսկական տղամարդն ըստ արժանվույն կգնահատի այդպիսի անկախ կնոջը, ով նրա աչքին շահեկանորեն կառանձնանա այն կանանցից, ովքեր ինքնուրույն ոչ մի բանի ունակ չեն և բացարձակ չեն կարող առանց տղամարդու երջանիկ լինել։
Իսկական տղամարդը կարիք ունի զգացմունքային հասուն կնոջ
Ընդ որում՝ հասունություն պետք է դրսևորվի երկուսի կողմից էլ։ Զգացմունքային զսպվածությունը լավացնում է հարաբերությունները։ Կյանքում զույգերի միջև լինում են տարաձայնություններ, և այդպիսի վեճերի ժամանակ վարքը շատ կարևոր է․ այն ցույց է տալիս հասունության մակարդակը կամ դրա բացակայությունը։
Իսկական տղամարդը մեծ կարևորություն չի տա կոպիտ վիրավորանքներին և անվայել դիտողություններին, սակայն անպայման կփորձի հասկանալ, թե ինչ է ձեր ուզածը։ Հասուն կինը կվարվի ճիշտ նույն կերպ․ նա տղամարդուն չի քննադատի կամ պախարակի, եթե նրա պատճառով խնդիրներ առաջանան։ Ներդաշնակ զույգերը գիտեն, թե ինչպես, անգամ ամենաթեժ վեճի ժամանակ, զսպեն իրենց զգացմունքները։
Իսկական տղամարդուն անհրաժեշտ է կին, ով նրան գրավում է ամեն ինչով
Հասկանալի է, որ ֆիզիկական գրավչությունը ցանկացած հարաբերություններում կարևոր բաղադրիչ է։ Սակայն իրական, ամուր գրավչությունը իր մեջ ներառում է ավելին։
Հասուն տղամարդը փնտրում է հենց գրավիչ անձնավորության։ Նա գիտե, որ գեղեեցկությունը ժամանակի հետ կխամրի, իսկ, ահա, հրաշալի անհատականությունը տարիների ընթացքում ավելի կկատարելագործվի։
Փնտրում եք հասուն տղամարդո՞ւ։ Եղեք ինքնուրույն, զարգացեք բոլոր առումներով և մի մքռացեք մշտական ինքնատիրապետման մասին։ Աշխատեք ինքներդ ձեզ վրա և սովորեք երջանիկ լինել անգամ տղամարդու բացակայության պարագայում։ Իսկ երբ պահը գա, պատրաստ եղեք նրան ընդունելու այնպիսին, ինչպիսին կա, և կառուցելու նրա հետ ապագան։

Что настоящий мужчина ищет в женщине
13.10.2015 Если у вас все еще есть сомнения на этот счет - в данной статье вы найдете однозначные ответы на вопрос, чего же хотят мужчины.
Кристиан Картер, доктор философии, изучающий пары и семьи, считает, что нашел ответ на вопрос, что именно мужчины хотят найти в женщинах.
Автор бестселлера «Поймать и удержать (мужика)» годами изучал отношения между близкими людьми и понял, почему одни отношения развиваются, а другие сразу заходят в тупик. Чем же отличаются успех и провал?
Ответ связан со взрослостью. Взрослые люди ищут отношений на всю жизнь и выбирают партнеров, имеющих с ними что-нибудь общее. Взрослость — это, само собой, то, что отличает зрелых мужей от юнцов. Если мужчину всей вашей жизни привлекают в вас те черты, которые мы приводим ниже, то вы встречаетесь со взрослым человеком, а не с мальчишкой.
Убедитесь, что о нем тоже можно с полным правом сказать следующее:
Настоящий мужчина любит оптимисток
Судя по всему, именно женщины устанавливают уровень эмоциональной связи в отношениях, и настоящие мужчины не находят в этом для себя ничего позорного. Эмоциональная уравновешенность и доверие свидетельствуют о высоком уровне интереса к личности и позволяют вашему партнеру убедиться в том, что вы вместе не только из-за физического влечения. Делиться сокровенными чувствами так же важно, как и проявлять свое прекрасное чувство юмора.
Мужчина влюбляется в женщину-хохотушку, в женщину, которая всегда улыбается и радуется жизни. Именно с таким человеком ему захочется иметь общее прошлое.
Настоящий мужчина предпочитает независимых женщин
Настоящему мужчине нужна женщина, которая в любых обстоятельствах остается собой, которой по большому счету не нужны отношения, чтобы почувствовать себя счастливой (но которая всегда будет рада его поцелую). Женщины такого типа могут принимать собственные решения, лелеять собственные мечты и добиваться собственных целей.
Настоящий мужчина по достоинству оценит такую независимую женщину, которая в его глазах будет выгодно отличаться от девицы, неспособной решиться ни на что и абсолютно не умеющей быть счастливой без мужчины.
Настоящему мужчине требуются эмоционально зрелые женщины
Причем зрелость должна доказываться обеими сторонами. Эмоциональная сдержанность улучшает отношения. В жизни пар бывают разногласия, и поведение во время таких споров действительно очень важно: оно показывает уровень зрелости — или ее отсутствие.
Настоящий мужчина не будет придавать излишнее значение грубым оскорблениям и бестактным замечаниям, но обязательно постарается понять, к чему вы ведете. Зрелая женщина поступит точно так же — она не будет критиковать или ругать мужчину, если по его вине возникнут проблемы. В гармоничной паре партнеры знают, как надо сдерживать эмоции, даже во время самых напряженных споров.
Такой уровень уважения — одна из самых лучших составляющих здоровых и счастливых отношений.
Настоящему мужчине нужна женщина, которая его привлекает во всем
Разумеется, физическое влечение — это важная часть любых отношений. Но действительно сильная привлекательность включает в себя нечто большее.
Взрослый мужчина ищет именно привлекательную личность. Он знает, что красота со временем поблекнет, а вот блестящей индивидуальности годы идут лишь на пользу.
Ищете зрелого мужчину? Будьте собой, развивайтесь во всех отношениях и не забывайте о постоянном самоконтроле. Работайте над собой и учитесь быть счастливой даже в отсутствие мужчины. А когда момент настанет, будьте готовы принять его таким, как есть, и строить вместе с ним будущее.