Վանդակավոր տաբատներ․ ինչի հետ հագնել
Գործնական հանդերձանքում դրանք դժվարությամբ են ներառվում։ Այդ իսկ պատճառով չարժե վանդակավոր տաբատներ հագնել, եթե պատրաստվում եք աշխատանքային խորհրդակցության կամ գործընկերների հետ հանդիպման։ Այդուհանդերձ, աշխատավայրում դրանք հանգիստ կարելի է հագնել, եթե համադրեք բաց գույնի բլուզի կամ վերնաշպիկի, ինչպես նաև՝ երկար պիջակի հետ։
Առօրյա կյանքում այդպիսի տաբատները պարզապես անփոխարինելի են, քանի որ թույլ են տալիս փորձարկումներ անել ոճի ու կերպարի որոնումներում, սեփական հայեցողությամբ ստեղծել արտաքին տեսքը։
1. Օրինակ, վառ տոպի կամ բլուզի հետ վանդակավոր տաբատները կատարյալ տարբերակ են գիշերային ակումբ հաճախելու կամ երեկոյի մասնակցելու համար։
2. Եթե վերցնեք դասական վանդակը՝ սև-սպիտակ երանգներով և այդպիսի տաբատներին ավելացնեք կիսաթափանցիկ ճերմակ բլուզ, ապա կստացվի չափազանց ակնահաճո և տոնական հագուստ, որով կարելի է հաճախել ցուցահանդեսի բացման, ռեստորան կամ էլ՝ տարեդարձի հադիսության։
3. Քաղաքում զբոսնելու համար վանդակավոր տաբատներն արժե համադրել միաերանգ ջեմպրի կամ գոլֆի հետ, որոնք շատ լավ ներդաշնակում են այդպիսի հավաքածուին։
4. Իսկ եթե խոսքը գնում է քաղաքից դուրս մեկնելու մասին, ապա ամենից նպատակահարմարը մինչև կոկորդը հասնող գործած սվիտերի կամ էլ տղամարդու՝ կովբոյական ոճով հագած վանդակավոր կամ գծավոր վերնաշապիկի ընտրությունն է։

Клетчатые брюки. С чем носить
В деловой дресс-код они вписываются с превеликим трудом. Поэтому не стоит надевать клетчатые брюки, если речь идет о рабочем совещании или же встрече с клиентами. Тем не менее, для офиса их вполне можно использовать, если дополнить светлой однотонной блузкой либо рубашкой, а также удлиненным свободным жакетом.
В повседневной жизни такие брюки просто незаменимы, так как позволяют экспериментировать со стилем и образом, моделируя внешность по собственному усмотрению.
1. К примеру, в сочетании с ярким топом или же блейзером брюки в клетку являются идеальным вариантом для похода в ночной клуб или же на вечеринку.
2. Если выбрать классическую клетку в бело-черных тонах и добавить к таким брюкам полупрозрачную белую блузку, то получится очень нарядный и праздничный комплект, в котором можно появиться на открытии выставки, в ресторане или же на дне рождения.
3. Для прогулки по городу клетчатые брюки стоит комбинировать с однотонными джемперами или же гольфами, которые очень удачно вписываются в такой ансамбль.
4. Ну, а если речь идет о поездке за город, то лучше всего выбрать толстый вязаный свитер под горло или же свободную мужскую рубашку в клетку либо полоску, выдержанные в ковбойском стиле.