Այս տարի Worldwide Celebrations նշանավոր ամսագրի հերոսուհին հոլիվուդյան դերասանուհի Ումա Թուրմանն է:
Ամռանը նախագծի հեղինակները ցուցադրել էին մի քանի լուսանկար ֆոտոշարքից, սակայն ամբողջական աշխատանքները կարող ենք գնահատել միայն այժմ:
15-րդ ամենամյա հրատարակչության համար հեղինակներն ընտրել են աշխարհի տարբեր երկրների ամենագունագեղ տոները՝ գարնան տոնը Պեկինում, Սակուրայի ծաղիկներով հիանալու օրը՝ Խանամին, Ճապոնիայում, Սթոունհենջում ամռան նախօրեին ազգային տոնը, Բրազիլիայի հրավառության ամանօրյա տոնը և շատ այլ տոներ:
Տասներկու լուսանկարում, յուրաքանչյուր ամսին համապատասխան, Թուրմանը ներկայանում է անհավանական նոր կերպարով: Հատուկ այդ ֆոտոշարքի համար ոճաբանները պատրաստել են հագուստներ և զարդեր լավագույն նորաձևության տներից. Versace, Stella McCartney, Chopard և այլն:
Շքեղ ֆոտոշարքի հեղինակը նշանավոր հարավաֆրիկացի լուսանկարիչ Կոտո Բոլոֆոն է, ով շատ գոհ է ֆոտոշարքի արդյունքներից, և նշել է, որ Ումա Թուրմանի հետ աշխատելն իսկական հաճույք է:
2014 թ. այդ օրացույցը կթողարկվի 9 999 տպաքանակով և, ցավոք, վաճառքի չի հանվի, այլ կբաժանվի նախագիծը կազմակերպող ապրանքանիշի գործընկերներին և ընկերներին:

Каждый день праздник: Ума Турман в модном календаре на 2014 год
В этом году героиней календаря Worldwide Celebrations от известного итальянского бренда стала голливудская актриса Ума Турман.
В середине прошедшего лета создатели проекта поделились с нами несколькими кадрамис бэкстейджа съемки, однако оригинальность и красоту проделанной работы мы смогли оценить только сейчас. Для пятнадцатого ежегодного издания создатели проекта выбрали тему самых красочных праздников разных стран: праздник весны в Пекине, Ханами (любование цветами сакуры) в Японии, народные гуляния в канун летнего солнцестояния в Стоунхендже, самый большой фестиваль фейерверков на планете в Бразилии в новогоднюю ночь и многие другие.
На двенадцати снимках, соответствующих каждому месяцу, Турман предстает в невероятных образах, олицетворяющих самые зрелищные события со всего мира. Специально для этой фотосессии стилисты подготовили для актрисы наряды и украшения лучших модных и ювелирных домов мира: Versace, Stella McCartney, Chopard и других.
Автором невероятного фотосета стал известный южноафриканский фотограф Кото Болофо, который остался доволен проделанной работой:
Работать с Умой Турман было сплошным удовольствием. И сейчас я очень взволнован, что теперь результат нашей работы будет открыт абсолютно всем.
Календарь на 2014 год с изображениями звезды напечатан ограниченным тиражом в количестве 9 999 экземпляров, из которых, к сожалению, ни один не поступит в продажу. Издание будет распространяться среди партнеров и друзей бренда, который организовал проект.