Բրիտանացի գիտնականներն այս հարցն ուղղել են հենց տղամարդկանց: Հարցում է անցկացվել ավելի քան 2000 տղամարդկանց շրջանում, որից պարզ է դարձել՝ տղամարդկանց համար ցանկալի են առաջին հերթին ինքնավստահ կանայք:
Դա խոստովանել են տղամարդկանց 70 տոկոսը: 67 տոկոսը խոստովանել է, որ արտաքինն ավելի է կարևորում, քան կնոջ ինքնավստահությունը, 47 տոկոսն էլ նշել են, որ իրենց գրավում է կինը, ով ունի ոճի զգացողություն:
Ինչ վերբերվում է կանանց, ապա նրանք խոստովանել են, որ ինքնավստահություն ձեռք են բերում բացառապես տարիքի հետ: Գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչների 50 տոկոսը նշեել են, որ տարիքի հետ սկսում են իրենց ինքնավստահ ու գրավիչ զգալ:
Սոցիոլոգները գտնում են ինքնավստահության, սեփական ոճի և անհատականության գագաթնակետը կնոջ մոտ հասունանում է մոտ 31 տարեկանում:

Что нужно, чтобы стать желанной для мужчин?
Опрос более 2000 респондентов показал, что чаще всего желанной для мужчины становится женщина, уверенная в себе. В этом признались 70% представителей сильного пола. 67% отметили, что внешность для них бывает важнее уверенности, а 47% сказали, что их внимание привлекает женщина с чувством стиля.
Что же касается женщин, то они признались, что уверенность в себе у них появляется исключительно с возрастом. 50% представительниц прекрасного пола с годами избавились от комплексов и стали чувствовать себя более уверенными и привлекательными.