Դերասանուհի Էլլա Ռուբինը նոր է սկսում իր կարիերան։ Սակայն երկրպագուները կանխատեսում են, որ նա աներևակայելիորեն հայտնի կդառնա։ Եվ սա աստղի անհավանական արտաքինի շնորհիվ. օգտատերերի կարծիքով՝ նա այնքան գրավիչ է, որ կարող է գերազանցել նույնիսկ նախորդ տասնամյակների լավագույն գեղեցկուհիներին։ Ի դեպ, Ռուբինին անընդհատ համեմատում են շատերի հետ, մեկնաբանություններում նշվում է, որ նա նման է շատ հայտնի կանանց։
Էլլան ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց «Սթերլինգ Փոյնթ» մելոդրամա դետեկտիվ սերիալի շնորհիվ, որը դարձավ այս ամռան ամենաքննարկվող նախագծերից մեկը: Հեռուստադիտողները գնահատեցին ոչ միայն բարդ սյուժեն, այլև գլխավոր դերասանուհուն՝ այնքան, որ նրան արդեն անվանել են էկրանի ամենախոստումնալից երիտասարդ աստղերից մեկը: Խնդիրը միայն Ռուբինի դերասանական ունակությունը չէր։ Շատ երկրպագուների գրավեցին նրա տեսքը՝ մեծ աչքերը, երկար, գանգուր մազերը և անթերի ժպիտը:
«Պատկերացրեք. դուք Prime Video-ի №1 շոուի վարող դերասանուհի եք, և բոլորը գովաբանում են ձեր տաղանդն ու ձեր դեմքը համեմատում աշխարհի ամենագեղեցիկ կանանց հետ...», - Ռուբինի երկրպագուներից մեկի մեկնաբանությունը սոցիալական ցանցերում հաղորդում է Daily Mail-ը: Մեկ այլ երկրպագու շարունակում է. «Էլլա Ռուբինը կարծես Վերածննդի դարաշրջանի նկարից է դուրս եկել»:
Համացանցում մարդիկ նրան համեմատում են երիտասարդ Անն Հեթուեյի, 1990 թվականի «Ոսկե գլոբուս»-ի պաշտամունքային լուսանկարներում նկարահանված Ջուլիա Ռոբերտսի և նույն դարաշրջանի Վայնոնա Ռայդերի հետ։ Ռուբինին նաև անվանել են «Ռեյչել Վայսի դուստր», մինչդեռ մյուսները նշում են, որ իրական կյանքում Տրոյացի Հեղինեն կարող էր հենց այսպիսի տեսք ունենալ։
«Այնպիսի զգացողություն է, որ 90-ականների ռոմանտիկ կատակերգությունների բոլոր սեքսուալ աղջիկները երեխա են ունեցել», - նշել է զարմացած երկրպագուներից մեկը։
Ի դեպ, դերասանուհին արդեն խաղացել է այս կուռքերից մեկի դստեր դերը։ 2024 թվականին նա նկարահանվել է «Քո մասին գաղափարը» ռոմանտիկ կատակերգությունում, որտեղ մարմնավորել է Իզիին՝ Էն Հեթուեյի կերպարի դստերը։
Էլլա Ռուբինը և Անն Հեթուեյը «Քո մասին գաղափարը» (2024) ֆիլմում։
Այժմ Էլլան 24 տարեկան է։ Նա իր կարիերան սկսել է մանկուց՝ 13 տարեկանում նկարահանվելով «Սեր՝ սցենարից դուրս» ֆիլմում։ Դրան հաջորդել են մի շարք երկրորդական դերեր «Դժվար մարդիկ», «Միլիարդներ» և «Աթոռ» սերիալներում։ Այնուհետև նա նկարահանվել է «Նուրբ Արևելքում» ֆիլմում՝ Թալիա Ռայդերի և Ջեյքոբ Էլորդիի հետ միասին, որին հաջորդել են վերոնշյալ «Քո մասին գաղափարը» և Օսկարակիր «Անորան»։ Վերջինում նա մարմնավորել է գլխավոր հերոսուհի Վերայի քրոջը։
Ռուբինի դերասանական այլ աշխատանքների թվում են գլխավոր դերը «Մինչև լուսաբաց» ֆիլմում, ինչպես նաև նկարահանվելը «Բամբասկոտ աղջիկը», «Աղջիկը Փլեյնվիլից» և «Վախի փողոցը. Գեղեցկության թագուհին» ֆիլմերում: Նրան էկրանին կտեսնենք հաջորդ տարի՝ Լիզ Մուրի «Անտառի աստվածը» վեպի Netflix-ի էկրանավորման մեջ:
Էլլան իր հետքն է թողել նաև Բրոդվեյում։ 2019 թվականին նա իր բեմական դեբյուտը կատարեց «Դաջված վարդը» ներկայացման մեջ, որը հիմնված է Թենեսի Ուիլյամսի համանուն պիեսի վրա։
Աստղի անձնական կյանքի մասին քիչ բան է հայտնի։ Ռուբինը փորձում է թաքցնել իր սիրավեպերը և չի պատմում դրանց մասին իր երկրպագուներին։ Սակայն, 2023 թվականին պապարացիները մի քանի անգամ նրան լուսանկարել են Սքայլեր Գիսոնդոյի հետ («Պայծառատեսը», «Մի անգամ հեքիաթում», «Գիշերը թանգարանում»)։ Հետագայում նրանց բազմաթիվ անգամներ միասին նկատել են բասկետբոլի խաղերի և մրցանակաբաշխությունների ժամանակ, բայց զույգը երբեք հրապարակայնորեն չի հաստատել իրենց հարաբերությունները։

Актриса Элла Рубин только начинает свой путь в карьере. Однако поклонники прочат ей огромную популярность. Все из-за невероятной внешности звезды: по мнению пользователей, она привлекательна настолько, что может затмить даже главных красоток прошлых десятилетий. Со многими из них, к слову, Рубин не перестают сравнивать, говоря о том, что она похожа на многих знаменитых женщин.
Внимание к Элле привлек мелодраматический детектив «Стерлинг-Поинт», ставший одним из самых обсуждаемых проектов этого лета. Зрители оценили не только закрученный сюжет, но и главную актрису сериала — настолько, что она уже получила звание одной из самых перспективных молодых звезд экрана. Дело не только в способности Рубин отыгрывать роль. Многих поклонников привлекла еще и ее внешность: большие глаза, копна длинных кудрявых волос и безупречная улыбка.
«Представьте: вы — ведущая актриса шоу № 1 на Prime Video, все хвалят ваш талант и сравнивают ваше лицо с самыми красивыми женщинами в мире…» — передает Daily Mail комментарий одного из фанатов девушки в соцсетях. Другой поклонник продолжает: «Элла Рубин выглядит так, будто сошла с полотна эпохи Возрождения».
Люди в интернете сравнивают ее с молодой Энн Хэтэуэй, Джулией Робертс на легендарных фотографиях с «Золотого глобуса» в 1990-м и Вайноной Райдер той же эпохи. Рубин также зовут «дочерью Рейчел Вайс», а другие отмечают, что в реальности Елена Троянская могла выглядеть именно так.
«Такое чувство, будто все красивые девушки из романтических комедий 90-х родили ребенка», — заметил один из пораженных фанатов.
Кстати, дочь одной из икон актриса уже играла. В 2024 году она участвовала в ромкоме «Идея о тебе», где появилась в роли Иззи — дочери героини Энн Хэтэуэй.
Элла Рубин и Энн Хэтэуэй в фильме «Идея о тебе» (2024).
Сейчас Элле 24 года. Свою карьеру она начала еще ребенком, в 13 лет снявшись в фильме «Любовь не по сценарию». За этим последовала череда второстепенных ролей в сериалах «Трудные люди», «Миллиарды» и «Кафедра». После она появилась в «Нежном востоке» вместе с Талией Райдер и Джейкобом Элорди, а следом — в уже упомянутой «Идее о тебе» и оскароносной «Аноре». В последнем фильме она сыграла сестру заглавной героини Веры.
Среди других актерских работ Рубин — главная роль в фильме «Дожить до рассвета», а также появление в «Сплетнице», «Девушке из Плейнвилля», «Улице страха: Королева красоты». В ближайшее время мы увидим ее на экране в следующем году. Она снимется в экранизация романа Лиз Мур «Бог леса» для Netflix.
Отметилась Элла и на Бродвее. В 2019-м она дебютировала на сцене с театральной постановкой «Татуированная роза» по одноименной пьесе Теннесси Уильямса.
Что касается личной жизни звезды, то о ней мало что известно. Рубин старается не афишировать свои романы и не рассказывает о них фанатам. Тем не менее в 2023 году папарацци несколько раз сфотографировали ее со Скайлером Джизондо («Ясновидец», «Однажды в сказке», «Ночь в музее»). Позже их неоднократно замечали вместе на баскетбольных матчах и премиях, но пара так и не подтвердила отношения публично.