5 փաստ Met Gala 2022-ում Քիմ Քարդաշյանի լեգենդար զգեստի մասին
Գալա երեկոյին հագած Քիմի զգեստն ամենաշատ խոսակցություններն ու քննարկումներն առաջացրեց։ Ի՞նչ է հայտնի դրա մասին։
Met Gala-ում Քիմ Քարդաշյանը գերազանցեց ինքն իրեն (և միանշանակ փրկեց Քարդաշյան-Ջեներ ընտանիքի խմբակային մուտքը, որը տապալվեց): Հատուկ զգեստի մասին լուրերը, որը ռեալիթի աստղը պետք է կրեր Կոստյումների ինստիտուտի բաղձալի կարմիր գորգի վրայով անցնելիս, հայտնվեցին միջոցառումից մեկ շաբաթ առաջ։ Ամեն ինչ քողազրկված է․ ահա թե ինչ է հայտնի զգեստի մասին այս պահին։
1. Քիմի զգեստը նորաձեւության պատմության մեջ ամենանշանավոր կերպարներից է, բայց միայն իր նախկին տիրոջ՝ Մերիլին Մոնրոյի շնորհիվ։ Հանրահայտ շիկահերն այն կրել է 1962 թվականի մայիսի 19-ին` Մեդիսոն Սքուեր Գարդենում առասպելական ելույթի համար, որտեղ նա Նախագահ Ջոն Քենեդիի ծննդյան 45-ամյակի կապակցությամբ երգել է Happy Birthday Mr President:
2. 2016 թվականին զգեստն աճուրդում վաճառվել է մոտ 5 միլիոն դոլարով։ (Ի սկզբանե՝ 1960-ականներին,  արժեր $1,440): Այդուհանդերձ, խորհրդանշական զգեստը պահվում է ոչ թե միլիոնատիրոջ տան մասնավոր հավաքածուում, այլ Ռիփլիի թանգարանում: Հետաքրքիր է, որ կարմիր գորգի վրա հրավառթյունից և ետնաբեմում վարդերի պատի ֆոնին նկարահանվելուց անմիջապես հետո Քիմը հանել է զգեստը և վերադարձրել թանգարանի աշխատակիցներին։ Պայմանագրի գումարը չի հաղորդվում։
3. Դիզայները Jean Louis ապրանքանիշն է։ Ընդունված է համարել, որ հենց այս զգեստով է սկսվել կարմիր գորգի վրա հայտնիների՝ «մերկ» կերպրաներով հայտնվելը։ Այսօրվա չափանիշներով այն դեռ բավական համեստ է։
4. Ամենամեծ անակնկալն այն էր, որ իր կոր կազմվածքով հայտնի Քիմին հաջողվել էր զգեստը կոճկել։ Որոշ տեսանկյուններից այն նույնիսկ ազատ էր թվում: Ըստ տեսություններից մեկի՝ պահանջվել է պլաստիկ վիրաբույժների օգնությունը, մեկ այլի համաձայն՝ երեք շաբաթում խիստ սիրահարված Քարդաշյանը նիհարել է 7 կիլոգրամով։ Երեկոյի վերջում ուրախ ու ազատ Քիմն իր համար պիցցա է պատվիրել։ Ըստ լեգենդներից մեկի՝ հենց ինքը՝ Մերիլինը ներկայացման օրը չի տեղավորվել զգեստի մեջ։ Հարկ է եղել այն քանդել ու նորից կարել հենց Մոնրոյի մարմնի վրա։
5. Որպեսզի կերպարն ամբողջական թվա, տոնակատարությունից մի քանի ժամ առաջ Քիմը մազերը ներկել է պլատինե շիկահեր։ Իսկ զգեստի փայլը լրացրել էին Essential Lines-ի 18 կարատանոց սպիտակ ոսկուց և Cartier ադամանդից ականջօղերը:

06.05.2022 Образ гала-вечера, который вызвал наибольшее количество разговор и споров. Вот, что о нем известно?
На балу Met Gala Ким Кардашьян превзошла себя (и определенно спасла групповой выход семьи Кардашьян-Дженнер, который оказался провальным). Слухи об особенном платье, в котором звезда реалити пройдет по заветным красным ступенькам Института костюма — появились за неделю до мероприятия. Все маски сброшены, вот, что о платье известно на данный момент.
1. Платье Ким — один из самых иконических образов в истории моды, но только благодаря его предыдущей хозяйки — Мэрилин Монро. Культовая блондинка надевала его 19 мая 1962 года ради мифического выступления в Мэдисон Сквер Гарден, где она спела Happy Birthday Mr President президенту Джону Ф. Кеннеди в день его 45-летия.
2. В 2016 году платье было продано на аукционе почти за 5 миллионов долларов. (Первоначально в 1960-е оно стоило 1440 долларов). Однако, хранится культовый наряд не в частной коллекции у миллионера дома, а в Музее Рипли. Любопытно, что сразу после феерии на красной дорожке и снимков на фоне стены из роз за кулисами, Ким наряд сняла и передала его обратно сотрудникам музея в целости и сохранности. Сумма договора не разглашается.
3. Дизайнер — бренд Jean Louis. Принято считать, что именно с этого наряда начался «отсчет» «голых» платьев серебритис на красных дорожках. По нынешним меркам оно еще довольно целомудренное.
4. Наибольшее удивление вызвал тот факт, что на Ким, известной своими крутыми формами, платье застегнулось. А с некоторых ракурсов даже выглядело свободным. По одной из теорий — потребовалась помощь пластических хирургов, по другой — за три недели строгой влюбленная Кардашьян похудела на 7 килограммов. В конце вечера счастливая и свободная Ким заказала себе пицце. По одной из легенд в него не поместилась и сама Мэрилин в день выступления. Платье пришлось распарывать и заново сшивать прям на теле Монро.
5. Чтобы образ казался полным, за несколько часов до торжества Ким перекрасилась в платиновую блондинку. А сияние платья дополнила пара сережек из 18-каратного белого золота и бриллиантов Cartier из линии Essential Lines.