Մարոկկացի Քենզա Լեյլին դարձել է արհեստական ինտելեկտի օգտագործմամբ աշխարհում առաջին գեղեցկության մրցույթի հաղթողը։ Նա շահել է 13 հազար դոլար։ Այս մասին հաղորդվում է մրցույթի պաշտոնական կայքում։
Արհեստական ինտելեկտի ոլորտում հայտնի Քենզա Լեյլին կարողացել է հաղթել մրցույթի 1,5 հազար այլ մասնակիցների։ Նա սոցիալական ցանցերում ունի 190 հազար բաժանորդ։ Արհեստական ինտելեկտը թույլ է տալիս նրան խոսել յոթ լեզուներով և իրական ժամանակում պատասխանել բաժանորդներին:
Մրցավարները բարձր են գնահատել այն առաջադեմ տեխնոլոգիաները, ինչպես նաև գրավիչ անհատականությունը, որոնք բնորոշել են արհեստական ինտելեկտի աստղին:
Երկրորդ տեղում է Լալինան անունով ԱԻ մասնակիցը Ֆրանսիայից: Նրան գնահատել են իր «ոճային տեսքի համար»։
Երրորդ տեղը զբաղեցրել է պորտուգալացի Օլիվիա Սայը, որը ճամփորդական բլոգ է «վարում»։ «Ճամփորդություններից» հրապարակված բոլոր լուսանկարները նույնպես ստեղծվում են նեյրոնային ցանցի միջոցով:
The Fanvue World AI Creator Awards մրցանակաբաշխության ժյուրին մասնակիցներին գնահատել է իրենց ռեալիզմի, տեխնոլոգիական հմտության և սոցիալական մեդիաում ունեցած ազդեցության հիման վրա:

10.07.2024 Марокканка Кенза Лейли стала победительницей первого в мире конкурса красоты с использованием искусственного интеллекта. Она выиграла $13 тыс. Об этом сообщается на официальном сайте конкурса.
ИИ-инфлюенсер Кенза Лейли смогла обойти 1,5 тыс. других участниц конкурса. У нее 190 тыс. подписчиков в соцсетях. Искусственный интеллект позволяет ей говорить на семи языках и отвечать подписчикам в режиме реального времени.
Cудьи оценили «передовые технологии, стоящие за ИИ-звездой, а также ее неотразимую индивидуальность».
На втором месте оказалась ИИ-участница из Франции по имени Лалина. Ее оценили за «стильный образ».
Третье место заняла девушка из Португалии Оливия Си, она «ведет» travel-блог. Все фотографии из «путешествий» также созданы нейросетью.
Судьи конкурса The Fanvue World AI Creator Awards оценивали участниц по степени реалистичности внешности, технологическому мастерству и влиянию в социальных сетях.